support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Chrysler Chrysler 300c Kőnigseder logo Chrysler

Königseder a jeho úprava na amerike Chrysler 300c

09.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Rakúsky úpravca Königseder si pre nás opäť pripravil čosi nové a tentokrát je to americký kúsok Chrysler.

Sériový Chrysler 300C


Chrysler 300c
Je už na prvý pohľad exluzívny automobil. Príjemné decentné tvary, no pritom nevtieravé a nie príliš technické. Elegantná limuzína vhodná aj pre ľudí so športovým srdcom. Jedným slovom, dizajn ako má byť.

Na ušľachtilé prvky exteriéru nadväzuje aj interiér. Kvalitné materiály a tkaniny navodzujú dojem ručnej výroby a interiér tak pôsobí komfortným dojmom. Ako optimálna voľba boli vyvinuté tri motory a dve prevodovky. Vidlicový šesťvalec s objemom 2,7l poskytuje modelu 300C vynikajúcu kombináciu jazdných výkonov, nízkej spotreby paliva, tichého chodu a životnosti.

K dispozícii je aj vidlicový šesťvalec s objemom 3,5 l. Najvyšší výkon dosahuje Chrysler 300C s vidlicovým osemvalcom HEMI Magnum so zdvihovým objemom 5,7 litra. Prevodovky boli k motorom zvolené tak, aby umožňovali najlepšiu kombináciu výkonu, kultivovaného behu a hospodárnosti.

Osvedčená päťstupňová samočinná prevodovka DaimlerChrysler s manuálnym ovládaním AutoStick sa v osobnom automobile Chrysler objavuje po prvý raz a štandardne je kombinovaná s motorom 5,7 l V8 HEMI Magnum.

Podvozok Chrysleru 300C je skonštruovaný tak, aby zaručil bezpečnú, luxusnú jazdu pri udržaní maximálneho pocitu istoty a jednoduchej a ľahkej ovládateľnosti automobilu.

Chrysler 300c v sérii:

preview
preview
preview


Chrysler 300C Königseder


Chrysler 300c Königseder
Ale už dlho netárajme a pozrime sa na ozajstnú nádheru. Chrysler 300C. Už v sériovom stave má čo povedať, no v úprave od Königseder-a je to proste lahôdka. Ako showcar zvolil naozajstné monštrum, 5,7 litrový osemvalec HEMI s náhonom na všetky štyri kolesá. A akoby nestačilo, ešte aj verziu kombi.

Dopredu, pod predný nárazník, sa „nasťahoval“ spojler s malými otvormi pre prísun vzduchu ku kotúčovým predným brzdám. Otvory sú opatrené mriežkou. Pod zadný nárazník sa montuje dvojdielny spojler, skladajúci sa z pravej a ľavej časti a tvorí okolie dvoch masívnych koncoviek výfukov.

Nesmieme zabudnúť ani na podvozkový kit od KW a na naozaj krásne chrómované disky Ganielle Mass-8 v rozmere 9x22 a 10,5x22. To sú už pekné rozmery, čo poviete?

A čerešničkou na torte je americká retuš, alebo ak chcete airbrush, ktorý neodmysliteľne patrí k americkej klasike. Imitácia plameňov na čiernom metalickom laku vyzerá naozaj výborne.

No čo k tomu ešte dodať. Königseder opäť dokázal, že patrí medzi tunerskú elitu a nerobí si problémy ani s lacnejšími opozeranými sériovými autami akým je Chevrolet Kalos, ani s drahými, prepracovanými limuzínami, akou je napríklad Chrysler 300C.

Upravený americký luxus Chrysler 300c v prevedení od firmy Königseder:

V ponuke máme nasledovné produkty pre toto auto:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný spojler pod nárazník: 21.888,-Sk / ks
- zadný spojler (difúzor) pod nárazník (ľavá a pravá strana): 21.432,-Sk / sada (2 ks)
- zadné koncovky výfuku (ľavá a pravá strana): 13.224,-Sk / ks
- športový podvozok KW Suspension Variante 1: 40.600,-Sk / sada
- športový podvozok KW Suspension Variante 2: 45.180,-Sk / sada
- športový podvozok KW Suspension Variante 3: 54.990,-Sk / sada
- úprava riadiacej jednotky: na dopyt
- hliníkové disky Giovanna, Gianelle, Kahn, Hijoin, Work: na dopyt


Všetky spojlery sú vyrobené z veľmi kvalitného ABS plastu. Sme o tom presvedčení, že sa tieto spojlery budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty sa pohybujú okolo 14-tich dní odo dňa objednávky. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Celý sortiment z produkcie Königseder si môžete nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma KÖNIGSEDER bola založená v roku 1987, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a plastov pre rôzne, ale najmä európske značky ako AUDI, BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, VW a ďalšie. Vtedy začínali v malej garáži v mestečku Eferding. Už v roku 1992 sa museli kvôli obmedzeným kapacitám presťahovať do neďalekého mesta Bad Hall. V tomto roku vznikali aj prvé vlastné projekty ako napr. štúdia auta BMW Mini Cabrio. V roku 1994 sa firma musela opäť presťahovať do ešte väčších priestorov. V 2001 bolo vo firme KÖNIGSEDER založené vlastné dizajnové a konštrukčné oddelenie. To znamená, že od tohto momentu si zabezpečujú všetko vo vlastnej réžii, teda od prvých náčrtov až po finálne produkty a sériovú výrobu.

Priestory firmy Königseder vyzerajú takto:

preview
preview
preview


KÖNIGSEDER je teda špecialistom aj na kompletné úpravy áut a to v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ, a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Týmito skúsenosťami patrí takmer 20 rokov k skoro jediným elitným výrobcom a úpravcom rakúskej tuningovej scény, a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Dnes firma KÖNIGSEDER sídli v meste Kremsmünster, južne od mesta Linz v Rakúsku. Táto spoločnosť stále vyvíja nové prototypy a iné extrémne modifikácie - inak sériových áut. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Okrem vlastnej výroby zastupuje táto spoločnosť a ponúka doplnky od rôznych iných renomovaných európskych výrobcov ako sú ESQUISS (F), CARACTERE (B), ABBES DESIGN (B), STROSEK (D) a iné.

Krátke prezentačné video firmy Königseder nájdete tu:

preview
download
[ 4.5 MB ]

Tu máme pre vás ešte krátky výber z ich ostatného sortimentuKönigsedrové doplnky si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na tento tuning od Königsedera na aute Chrysler 300c? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Königseder, tak navštívte našu podstránku:

Königseder tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Chrysler vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

CHRYSLER tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Rapgowe
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 26723x    hodnotenie: 32/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt