support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Zurivá hviezda - Kleeman CLS 50K S8 logo

Zurivá hviezda - Kleeman CLS 50K S8

09.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Dánsky špecialista na autá s trojcípou hviezdou v znaku si tentokrát vzal do parády model CLS. Auto, ktoré v sebe spája krásu kupé a praktickosť sedanu podrobili kompletnej úprave, ktorá zasiahla každú skupinu dielov, teda karosériu, podvozok, motor i interiér. Za základ im poslúžil model CLS 500 s vidlicovým osemvalcovým motorom objemu 4 966 cm3 so sériovým výkonom 225kW (306k). Agregát má nové vačkové hriadele s ostrejším časovaním, nové nerezové výfukové potrubia so závodnými kovovými katalyzátormi a úplne novú riadiacu jednotku. Navyše je vybavený mechanickým nízkotlakovým kompresorom. Vďaka týmto úpravám dosahuje aktuálny výkon agregátu gigantických 404 kW (595 koní) a najvyšší krútiaci moment 770 Nm.

Aby bolo možné preniesť takýto výkon efektívne na vozovku, bol sériový diferenciál vymenený za samosvorný. Z pokoja na 100 km/h akceleruje toto bezmála päťmetrové „sedanokupé“ za 4,7 sekundy a 200 km/h atakuje za 13,5 sekundy. Maximálka je elektronicky obmedzená na 300 km/h. Štandardný pneumatický podvozok Airmatic je doplnený o prídavný modul EBL, ktorý umožňuje zníženie o ďalších 35 mm oproti sériovým parametrom. Pre verziu CLS 350 majú u Kleemana pripravený i klasický športový podvozok s teleskopickými tlmičmi a vinutými pružinami. Bezpečné spomalenie či zastavenie v každej situácii zabezpečuje modifikovaný brzdový systém, používajúci kotúče Kleeman s označením KB-3. Kotúče sú dvojdielne drážkované a majú rozmer 396x36 mm, zadné 342x28mm. Brzdiče sú vpredu šesťpiestikové a vzadu štvorpiestikové, zaujímavé je na nich najmä to, že všetky piestiky sú kované.

Mercedes CLS v dánskej úprave od Kleemanna si pozrite v našej galérii:
Iste ste si už zrátali, že je to skvelých 119 koní na liter! Na vzhľade sa toho veľa nezmenilo, na aute sú obuté nádherné 19 palcové disky BBS Motorsport a iba červený vzduchový filter BMC, presvitajúci za mriežkou predného nárazníka avizuje skúmavému oku nejaké zmeny. Tie však dosť jasne oznamuje auto hneď po naštartovaní. Z koncoviek nerezového potrubia s „racingovými“ katalyzátormi vychádza zvuk (vraj by sa viac hodilo „rev“:-) veľmi podobný špeciálom DTM. Pri testoch na Nürburgringu, ktoré ako prvý absolvoval šéf Ralf Kelleners (inak profesionálny okruhový jazdec) zvuk tohoto auta doslova otriasal boxovou uličkou a zožal medzi prítomnými veľký úspech. Po dôkladne nakladačke mal k autu jedinú výhradu: škrupinu a štvorbodové pásy aj na miesto spolujazdca!

KLEEMANN CLS 50K S8 stojí na dvojdielnych diskoch TM-5, alebo na trojdielnych kovaných TS-6 s priemerom od 18 do 20 palcov. Najväčším možným vyhotovením je 9,5x20 vpredu a 11x20 vzadu, s plášťami 255/30 a 305/25. K špičkovej technike neodmysliteľne patrí i atraktívny outfit a Dáni to dobre vedia. CLS-ko je zušľachtené originálnym bodykitom Kleeman, ktorý decentne podtrhuje dynamické tvary tohoto luxusného bolidu.

Ostatné Kleemannove úpravy Mercedesov nájdete tu:Produktový katalóg noviniek KLEEMANN 2005 si môžete pozrieť aj v elektronickej forme (PDF dokument):

preview
download
[ 4,4 MB ]


Ako sa vám páči toto CLS-ko od Kleemanna? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám cudzie jazyky nerobia veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky výrobcu, kde nájdete ďalšie informácie:

KLEEMANN


Viacej informácii k tejto novinke ako aj ostatným úpravám firmy Kleemann vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8863x    hodnotenie: 24/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt