support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo kia cobra technology & lifestyle logo kia

Kia Soul v úprave od Cobra Technology & Lifestyle - dobre vyzerajúca bezpečnosť

12.Apr.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Karosárske a motorové prvky, ktoré okrem toho, že spoľahlivo fungujú, dobre vyzerajú a sú taktiež z bezpečnostného hľadiska v poriadku, by mali byť na prvom mieste vo výbere zákazníkom. Je veľmi trúfalé kúpiť od nejakého „podomového predajcu“ sadu plastov bodykitu, ktoré sú vyrobené doma na kolene, nemajú certifikát a pre premávku sú doslova nežiaduce. Ide totižto o to, že takýto majiteľ doplnkov ohrozuje nielen seba, ale aj ostatných. Občas sa oplatí vsadiť na jednoduchú krásu so štýlovým nádychom, ako to urobila firma Cobra Technology & Lifestyle na novej Kia Soul.

Kia Soul je auto, ktoré svojim príchodom zamútilo vody ortodoxných vozidiel na našich cestách. Kia Soul je nová, svieža, plná energie, skrátka živá! Nič podobné, ako Kia Soul tu doteraz nebolo a Kórejci opäť raz ukázali, že sa v nich predsa len niečo skrýva. Kia Soul zaujme najmä svojim životným štýlom, ktorý je poodhaľovaný celkovým dizajnom karosérie (tohto „SUV“) a lákavou grafikou.

Pod kapotou tejto dizajnérskej parády sa môže nachádzať jeden z dvoch ponúkaných motorov. Prvým je 1,6 litrový vznetový štvorvalec CRDi VGT s výkonom 128 koní (94 kW) a 260 Nm. Na opačnej strane stojí benzínová 1,6ka CVVT s výkonom 126 koní (93 kW) a 156 Nm.

Firma Cobra Technology & Lifestyle vyrába bezpečnostné rámy pre najrôznejšie typy vozidiel. Najnovšie sa pustila do vývoja bezpečnostných prvkov aj pre Kiu Soul a výsledkom je tento kompletný paket. Pozostáva z predného rámu zo 60 mm hrubej guľatiny vyrobenej z nehrdzavejúcej ocele. Tento rám je dostupný v dvoch verziách – jedna tyč umiestnená pod predným nárazníkom alebo klasický rám prednej časti auta. Ten bol samozrejme podrobený testom a spĺňa normy určené pre používanie v cestnej premávke, so zreteľom na chodcov. Pod prahovými nástavcami sú taktiež umiestnené ochranné tyče, ktoré navyše obsahujú plastové nášľapy pre jednoduchšie vystupovanie a nastupovanie.

Auto je ešte vybavené štýlovými diskami Maurius s lúčovitým dizajnom a čierno/leštenou farebnou kombináciou. Dostupné sú vo veľkostiach 18 a 19 palcov.

kia soul tuning cobra technology & lifestyle

kia soul tuning cobra technology & lifestyle

kia soul tuning cobra technology & lifestyle

kia soul tuning cobra technology & lifestyle

logo cobra technology & lifestyle


V roku 1982 začala firma Cobra Technologie & Lifestyle s výrobou príslušenstva pre terénne vozidlá. Vďaka permanentnému vývoju je dnes táto firma jedným z najväčších dodávateľov príslušenstva pre autá „Off road“ a „SUV“ na svete. Spolupráca s 30 výrobcami vozidiel a 36 medzinárodnými partnermi ukazuje, že rozvoj firmy šiel správnou cestou.

Od založenia podniku sa firma zamerala na produkciu vysoko kvalitného príslušenstva. To podniku rýchlo prinieslo status špecialistu. Produkcia rozširovala svoj sortiment, mohla dodávať príslušenstvo pre mnoho typov áut. Preto má taktiež firma neustále na zreteli aktuálny vývoj a trendy. Z klasickej ponuky bočných schodov cez ochranné rámy, disky z ľahkých zliatin, až k systému spracovania plastov - to všetko je zahrnuté v súčasnej ponuke. Výroba vysoko kvalitného príslušenstva je samozrejme prevádzaná prostredníctvom najmodernejších strojov, lebo vyžaduje najvyššiu presnosť. Laserové 3D stroje, riadené počítačmi a špeciálne vyškolený personál garantujú presné a kvalitné vyhotovenie.

Zopár ďalších úprav áut od firmy Cobra Technologie & Lifestyle nájdete v tejto galérii:Cobra Technologie & Lifestyle vyrástla z remeselného k industriálnemu podniku, čo znamená stály rozvoj vo výrobe.

Jeden z najdôležitejších základných bodov je zaručenie stáleho presadzovania inovačných myšlienok, rozvoj a produkcia nových výrobkov. A to všetko na vyše 18.000 štvorcových metrov krytých hál naplnených “High-Tech“ vybavením, prístrojmi a materiálmi. Produkciu zaisťuje moderná technika a prístroje pre zváranie a ohýbanie. Cez 110 špeciálne vyškolených zamestnancov, je nedeliteľnou súčasťou výroby a produkcie doplnkov.


Aktuálny cenník výrobkov od firmy Cobra Technology & Lifestyle si stiahnite tu:

preview
download
[ 3,77 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Váš názor na úpravu Kia Soul od Cobra Technology & Lifestyle ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE, tak navštívte našu podstránku:

COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE


Viac informácií k možným úpravám áut značky KIA vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

KIA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9258x    hodnotenie: 32/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt