support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo kia cobra technology & lifestyle logo kia

Kia Sorento od Cobra Technology & Lifestyle – športová bezpečnosť

06.Jan.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nie je vždy tuning ako tuning, zvlášť keď sa jedná o bezpečnostné prvky. Firma Cobra Technology & Lifestyle je známa vývojom následnou výrobou ochranných rámov a bezpečnostných exteriérových prvkov pre vozidlá SUV a iné. Najnovším kórejským SUV počinom je úplne nová Kia Sorento, ktorá sa ešte len prednedávnom dostala do automobilových salónov automobilky Kia. Tak, ako jej mladšia „sestra“, tak aj nové Sorento padlo za obeť firme, ktorá sa zaoberá výrobou automobilových doplnkov.

KIA SORENTO


Slovo Kia istý čas, najmä zo začiatku, vzbudzovalo u ľudí nedôveru, no postupom času jej ľudia začali veriť čoraz viac a viac. Predsa len, kórejské autá vždy svojim spôsobom vytŕčali z davu. Kia Sorento MkI je však húževnaté a plnohodnotné SUV so silným motorom, kvalitne spracovaným interiérom a vcelku mohutným, resp. svalnatým dizajnom exteriéru.

Kia Sorento má v portfóliu dva motory, jeden je zástupca benzínových a druhý naftových. Tým silnejším je naftový 2,2 litrový štvorvalec CRDi VGT, ktorý dosahuje maximálneho výkonu 197 koní (145 kW) a 436 Nm točivého momentu. Na dva a pol tony vážiacu „skriňu“ je to vcelku slušná porcia výkonu.

KIA SORENTO COBRA TECHNOLOGY & LIFESTYLE


Firma Cobra Technology & Lifestyle vyvinula pre novú Kia Sorento ochranné prvky karosérie, ktoré nielenže dobre vyzerajú, ale zároveň chránia karosériu pred poškodením a šetria tak výdavky na ich opravu.

Stylingový kit pre Kia Sorento pozostáva z predného ochranného rámu, ktorý sa vyrába v dvoch prevedeniach – 60mm hrubá single trubica pod predným nárazníkom s integrovanou dvojicou LED denných svetiel, alebo ako klasický ochranný rám s integrovanou dvojicou hmlových svetiel.

Samozrejmosťou je homologizácia a úspešné testy stretov s chodcami (v teste boli použité samozrejme figuríny ;-) ). Súčasťou sú aj bočné nášľapy (stupienky) pre pasažierov z 80mm hrubého okrúhleho rámu, ktorá navyše obsahuje plastové stupienky. Poslednou súčasťou je zadný ochranný rám vyvedený len po strany nárazníka.

Všetky prvky, t.j. ochranné rámy a nášľapné stupienky od Cobra Technology & Lifestyle sú vyrobené z nehrdzavejúcej leštenej ocele, takže trvácnosť je zaručená na veľmi dlhú dobu.

Úpravca ešte pre nové Kia Sorento ponúka štýlové disky vlastnej výroby Cobra Technology & Lifestyle v rozmeroch 19 a 20“, a to v rôznych farebných prevedeniach a dizajnoch.

kia sorento cobra technology & lifestyle


kia sorento cobra technology & lifestyle


kia sorento cobra technology & lifestyle


kia sorento cobra technology & lifestyle


KIA Sorento v úprave od Cobra Technology & Lifestyle:logo cobra technology & lifestyle


V roku 1982 začala firma Cobra Technologie & Lifestyle s výrobou príslušenstva pre terénne vozidlá. Vďaka permanentnému vývoju je dnes táto firma jedným z najväčších dodávateľov príslušenstva pre autá „Off road“ a „SUV“ na svete. Spolupráca s 30 výrobcami vozidiel a 36 medzinárodnými partnermi ukazuje, že rozvoj firmy šiel správnou cestou.

Od založenia podniku sa firma zamerala na produkciu vysoko kvalitného príslušenstva. To podniku rýchlo prinieslo status špecialistu. Produkcia rozširovala svoj sortiment, mohla dodávať príslušenstvo pre mnoho typov áut. Preto má taktiež firma neustále na zreteli aktuálny vývoj a trendy. Z klasickej ponuky bočných schodov cez ochranné rámy, disky z ľahkých zliatin, až k systému spracovania plastov - to všetko je zahrnuté v súčasnej ponuke. Výroba vysoko kvalitného príslušenstva je samozrejme prevádzaná prostredníctvom najmodernejších strojov, lebo vyžaduje najvyššiu presnosť. Laserové 3D stroje, riadené počítačmi a špeciálne vyškolený personál garantujú presné a kvalitné vyhotovenie.

Zopár ďalších úprav áut od firmy Cobra Technologie & Lifestyle nájdete v tejto galérii:Cobra Technologie & Lifestyle vyrástla z remeselného k industriálnemu podniku, čo znamená stály rozvoj vo výrobe.

Jeden z najdôležitejších základných bodov je zaručenie stáleho presadzovania inovačných myšlienok, rozvoj a produkcia nových výrobkov. A to všetko na vyše 18.000 štvorcových metrov krytých hál naplnených “High-Tech“ vybavením, prístrojmi a materiálmi. Produkciu zaisťuje moderná technika a prístroje pre zváranie a ohýbanie. Cez 110 špeciálne vyškolených zamestnancov, je nedeliteľnou súčasťou výroby a produkcie doplnkov.


Aktuálny cenník výrobkov od firmy Cobra Technology & Lifestyle si stiahnite tu:

preview
download
[ 3,77 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Váš názor na úpravu Kia Sorento od Cobra Technology & Lifestyle ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE, tak navštívte našu podstránku:

COBRA TECHNOLOGIE & LIFESTYLE


Viac informácií k možným úpravám áut značky KIA vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

KIA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11737x    hodnotenie: 43/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt