support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Kia Ceed SportWagon (2012) – kombi verzia prichádza s veľmi sľubnými zmenami

11.Oct.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Kia Ceed novej generácie sa predstavila už na jarnom autosalóne v Bratislave, teraz sa pomaly dostáva do predajov jej predĺžená verzia so skráteným označením SW. Toto označenie nám má napovedať, že nepôjde o žiadne ťažkopádne kombi, ale o svieže auto pre mladšie rodiny, ktoré ocenia dostatočný objem batožinového priestoru. Poďme sa teda pozrieť na Kiu Ceed s karosériou kombi.

Kórejská automobilka Kia začiatkom jari predstavila slovenskej verejnosti druhú generáciu svojho modelu nižšej strednej triedy, ktorý si aj u nás získal značnú popularitu. Prvá generácia na Slovensku vyrábaného modelu dosiahla veľmi slušné predajné čísla, vďaka veľmi vydarenému dizajnu a podobnej cenovej politike sa to môže určite podariť aj druhej generácii. Tá prichádza s oveľa sviežejším a dynamickejším dizajnom, ktorý dokonale zapadá do súčasného dizajnového smeru automobilky. Rodina modelov Cee´d bude napokon kompletná po odhalení trojdverového športového variantu Pro_Cee ´d. Kia Cee´d SW chce v rámci svojej triedy ohúriť veľkorysým vnútorným priestorom a variabilitou, nepôjde však o žiadne nudné auto, čo dokazuje prakticky už po prvom vzhliadnutí.

Kia Cee´d SW nevyniká úplne vo všetkom


Rodinne založený Cee´d SW sa môže pochváliť vskutku zaujímavými rozmermi, ktoré ho v rámci svojej triedy posúvajú na vrchné priečky, jeho dĺžka činí 4 505 mm, šírka 1 780 mm a zaujme aj svojou výškou 1 485 mm, vďaka ktorej si zachoval jeho dizajn dynamický charakter. Svojim rázvorom 2 650 mm prekoná dokonca aj Škodu Octavia Combi, ktorá je v danej triedy dlhodobo najpopulárnejším autom. V porovnaní s ňou ale Kia Cee´d SW pôsobí o niečo živšie.

U auta, akým je Kia Cee´d SW, ide predovšetkým o jeho praktické vlastnosti, z tohto pohľadu uspokojí aj objem batožinového priestoru 528 litrov, ktorý však nepatrí medzi to najlepšie, čo v danej triede môžete mať. Dodajme ešte, že po sklopení sedadiel môžete počítať s úložným priestorom o objeme 1 642 litrov. Jednoznačné plus si však Kia zaslúži za to, že zadné sedadlá tvoria po sklopení s batožinovým priestorom jednu rovinu. Mimoriadne praktické je aj tzv. dvojité dno kufra, kde nájdeme ďalšie dva odkladacie priečinky. O niečo menší kufor vám však Kia Cee´d SW veľmi pekne vykompenzuje vnútorným priestorom, v ktorom nebudú mať problémy ani vyššie osoby. Ak sa budete s Kiou Cee´d Sportswagon chystať na dovolenku určite oceníte aj dodávané lyžiny.

kia ceed kombi combi sw sportwagon

Kia Cee´d SW má v ponuke zatiaľ len štyri agregáty


V ponuke motorov figurujú zo začiatku štyri agregáty, dva vznetové a dva zážihové, ktoré ponúknu vcelku zaujímavé parametre z hľadiska úspornosti ale aj ponúkaných dynamických vlastností. Významnou novinkou je aj dvojspojková prevodovka DCT so šiestimi stupňami, ktorou sa kórejská automobilka v spolupráci so značkou Hyundai pokúsi dobehnúť nemeckú konkurenciu. Dvojspojková robotizovaná prevodovka je v súčasnosti k dispozícii len pre výkonnejší benzínový štvorvalec 1.6 GDI, ktorý sa môže v spolupráci s ňou pochváliť kombinovanou spotrebou 6,3 l/100 km a slušným výkonom 99 kW/135 koní. Tento štvorvalec predstavuje vrchol ponuky benzínových motorov, základom je v tomto prípade 1.4 CVVT s výkonom 73 kW/100 koní, s ktorým by ste podľa oficiálnych údajov mali v kombinovanej prevádzke jazdiť za približne 6,5 l/100 km. Ako sme už naznačili vyššie, dva agregáty sú pripravené aj pre vyznávačov dieslových motorov, konkrétne ide o dva štvorvalce – 1.4 CRDi a populárny 1.6 CRDi, ktorý je možné objednať aj s automatickou prevodovkou. Prvý menovaný poskytne svojmu majiteľovi maximálny výkon o hodnote 66 kW/90 koní a silnejší dieslový agregát zo seba dostane 94 kW/128 koní. Zaujímavý je v tomto prípade aj maximálny krútiaci moment, v prvom prípade hovoríme o 220 Nm pri 1 500 - 2 750 ot./min a pri 1.6 CRDi môžete počítať s 260 Nm v rozsahu 1 900 až 2 750 ot./min.

kia ceed kombi combi sw sportwagon

Kia Cee´d Sportswagon pôsobí dynamicky najmä svojim vzhľadom, agregáty síce nemôžeme označiť za vyložene lenivé, no pri všetkých je zrýchlenie z nuly na 100 km/h vyjadrené dvojcifernou hodnotou. Toto sympatické kombi rozhodne nie je určené na pretekanie, takže nám to vôbec neprekáža, jeho cieľovou skupinou majú byť mladšie rodiny a tie potrebujú najmä variabilitu a vysokú úžitkovú hodnotu. Môžeme vyhlásiť, že tú im je Kia Cee´d SW spolu s príjemným zovňajškom pripravená poskytnúť.

kia ceed kombi combi sw sportwagon

kia ceed kombi combi sw sportwagon

Čo váš názor na takúto verziu Ceedu s visačkou SW a lá Sportwagon ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku GLOBAL AUTO NEWS.

GLOBAL AUTO NEWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 26601x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt