support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Kerscher Tuning Audi A3 8P. logo audi

Kerscher Tuning Audi A3 8P.

18.Aug.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi A3 je auto, ktoré si svojim kompaktným tvarom a ladnými krivkami získalo srdcia mnohých motoristov. Keď to ešte skombinujeme s vynikajúcimi motormi z produkcie VW Group, nie je sa ani čomu diviť pri úspechu tohto modelu.

Audi A3


Audi A3 8P
A3-ka sa vyrába už od roku 1996 a bola postavená na platforme VW Golf štvrtej generácie. Montovalo sa do nej viacero motorov, no najobľúbenejšie boli preplňované tisícosemstovky s výkonom 110kW a úsporné no nemenej výkonné turbodízle. Tieto motory dostali v roku 1999 menší doping. 1,8 T tak dosahovala výkonu až 180 koní ( 132kW ), do S3-ky sa montoval tento motor s výkonom 220 koní a pohonom všetkých štyroch kolies. Výkon turbodízla vďaka novej technológii "pumpa-dýza" a variabilným lopatkám turbodúchadla vzrástol oproti starému typu dízla na 96kW, čiže 130 koní. Tento dízlový agregát sa používa aj v športovej Fabii RS.

V takomto prevedení sa vyrábali A3-ky až do roku 2003. Vtedy, na autosalóne v Ženeve, uzrela svetlo sveta jej druhá generácia, ktorej tvary sú omnoho agresívnejšie a tým páčivejšie pre mladú generáciu. Dizajn tejto generácie vznikol na papieri pod rukou skvelého dizajnéra Waltera de'Silvu. Okrem zmeny dizajnu prišla zmena aj pod prednú kapotu. Tam našli svoje miesto dve nové výkonné motory. Dvojlitrový preplňovaný motor TFSi s výkonom 147 kW ( 200k ) a 3,2 litrový šesťvalec s výkonom 184 kW ( 250k ).

Pohon Quattro so semi-automatickou prevodovkou bolo možné doobjednať si ku každému motoru nad 140 koní a šesťvalec bez pohonu všetkých štyroch kolies z továrne ani nepustili.

Karosárska varianta Sportback bola predstavená v Júni roku 2004. Tá už dostala masku rovnakú ako najväčšia a najsilnejšia Audina, A8 W12. Ďalší väčší medník pre model A3 bol rok 2006. V apríli dostala nový dvojlitrový dízel s výkonom 125 kW ( 170k ) a v auguste prišiel rad aj na modifikovanie 2,0 TFSI pod kapotu S3-ky. Výkon tohto motora sa zvýšil až na 195 kW ( 265k ) vďaka väčšiemu plniacemu tlaku turbodúchadla 1,2 bar a samozrejmosť bola šesťstupňová prevodovka a pohon všetkých štyroch kolies. Vďaka tomuto výkonu a pohonu Quattro je druhá generácia S3-ky schopná vypáliť z miesta na stokilometrovú rýchlosť za 5,7 sekundy a oproti bežnej civilnej verzii A3 je znížená o 25 mm.

V tomto roku nastala taktiež jedna zmena pre tento model. Atmosférický dvojlitrový motor FSI bol nahradený preplňovaným motorom objemu 1,8 litra. Tento motor dosahuje výkon 118 kW ( 160k ) a montuje sa iba s predným náhonom. A okrem toho sa môže A3 so svojim motorom 2,0 TFSI pýšiť ocenením "Motor roka 2007".

Kerscher Tuning Audi A3


Kerscher Tuning Audi A3 8P
Keďže Audi A3 priťahuje svojim dizajnom i výkonnými motormi najmä mladú generáciu vodičov, je úplne zrejmé, že práve A3-ka bude vyhľadávaným terčom pre mnohých úpravcov. Zameral sa na ňu aj nemecký úpravca Kerscher. Malá audinka tak putovala na menší tréning. Jej svaly sú teraz výraznejšie vďaka prednému nárazníku na ktorom sú 3 veľké otvory na prívod chladného vzduchu ku chladiču. Pod ním sa nachádza aj decentné lízatko.

Musíme povedať, že som skutočne prekvapení hlavne pri pohľade na bočné prahy. Takéto prahy, vytvorené s ľahkosťou a citom pre čistý, ničím nerušený vzhľad sme totiž ešte pri žiadnom úpravcovi nevideli. Keď sme už pri našich subjektívnych dojmoch, musíme povedať, že zadný nárazník mohli dizajnéri z Falkenbergu urobiť podobným štýlom ako prahy, čiže trošku decentnejšie.

No ako sa vraví, proti gustu žiaden dišputát, veď niekomu možno práve ten zadný nárazník ulahodil. Po bokoch zadného nárazníka sa nachádzajú slepé otvory, imitujúce pravdepodobne odvetranie horúceho vzduchu zo zadných bŕzd. Pri celkovom zhodnotení vyzerá tento bodykit skutočne dobre, odpredu dozadu ide v jednej línii a pekne opticky znižuje celé auto v úprave spomínaného Kerscher.

Ku A3-ke si môžete okrem týchto dielcov dokúpiť od firmy Kerscher aj mračítka, koncovky výfukov, jedinečné disky kolies a mnoho ďalšieho, aby vám na vašom aute nič nechýbalo.

Fotogaléria Audi A3 v úprave od firmy Kerscher:Čo poviete na Audi A3 upravené firmou Kerscher? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Kerscher, tak navštívte našu podstránku:

Kerscher tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Ján Kaduk
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12958x    hodnotenie: 35/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt