support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo subaru ( VIDEO ) Ken Block rally a freestyle umenie na Subaru Impreza logo subaru

( VIDEO ) Ken Block rally a freestyle umenie na Subaru Impreza

15.Jul.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

dc shoes usa logo
Existuje veľa foriem umenia, no je len zopár takých, pre ktoré sa človek, resp. automobilový nadšenec naozaj nadchne. Je to napríklad schopnosť produkovať unikátne karosárske diely, performance diely, umenie narábať so striekacou pištoľou, či napríklad umenie čalúnnikov. No v automobilovom svete sa za asi najväčší dar považuje vodičské umenie, resp. umenie narábať s volantom. Jestvuje nespočetné množstvo vodičov, ktorí si o sebe myslia, že sú "TOP" len preto, že ich auto má viac ako 120 koní, no realita je častokrát iná, niekedy aj bolestivá. No je len veľmi málo ľudí takých, ktorí to za volantom skutočne akéhokoľvek auta naozaj vedia. Jedným takýmto automobilovým majstrom je aj Američan Ken Block, ktorý toho za posledných pár rokov prežil viac, ako väčšina slávnych pretekárov.

KEN BLOCK - HYPERAKTÍVNY ODMALIČKA


Ken Block sa narodil v Novembri 1967 v Kalifornskom Long Beach. Zhruba pred štyrmi rokmi bol tento mladík známy len ako spoluzakladateľ a spolumajiteľ slávnej americkej športovej značky DCSHOECOUSA, resp. DC Shoes. Tá vznikla v roku 1994, kedy sa v hlavách Kena Blocka a Danyho Way-a zrodil nápad vyrábať športovú atletickú obuv pre skateboardistov. Začalo sa to maličkou spoločnosťou, ktorá sa postupom času, za necelých 10 rokov vypracovala na najväčšieho výrobcu skateboardovej obuvi a doplnkov na svete.

DC Shoes sponzoruje a podporuje nielen skateboardingový svet, ale taktiež snowboarding, freestyle motocross, rally a dirt bike.

Ken Block - preskok spolu s motorkou:

Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


ken block moto ramp

Meno Ken Block a slovo rally sa vážnejšie začali spájať v roku 2005 so slovným spojením Rally America. Dovtedy sa Ken venoval nielen skateboardingu, ale aj snowboardingu a motocrossu, no najviac zažiaril za volantom pretekárskeho auta, teda rally. Zlom prišiel vo vyššie spomenutom roku, kedy svoju rally kariéru začal v tíme Vermont SportsCar team. V roku 2006 sa spolu so svojim firemným kolegom (Travis Pastrana) dostal pod krídla automobilky Subaru, čo predstavoval významný krok v jeho pretekárskej kariére. V rozmedzí rokov 2005 až 2008, resp. 2009 sa Ken Block zúčastnil viacerých významných závodov vrátane X Games, z ktorých 12-krát stál na stupni víťazov a z toho 8-krát na najvyššom stupienku. Ken Block sa postupne stal uznávaným pretekárom, ktorý už na začiatku svojej kariéry bol známy tým, že rád vystrájal.

UMENIE ZACHYTENÉ KAMEROU


Ken Block bol odjakživa veľmi aktívny typ človeka, ktorý si svoju energiu vybíjal na skejte, na snowboardovej doske, na motorke alebo len tak tvoril grafiku, či fotografoval. No asi nastal čas skúsiť niečo nové, čo si svet okamžite všimne. Jednoducho povedané, Ken začal so svojim autom vystrájať. Medzi jeho vrcholné kúsky patria:

Rekordný skok autom
V roku 2006 bol Ken Block pozvaný stanicou Discovery Channel do jednej z jej show, Stunt Junkies. Program je o bláznivých kaskadéroch, ktorý predvádzajú šialené kúsky. A tak bola z hliny postavená odrazová rampa a dopad, medzi ktorými bol rozdiel neuveriteľných 52,12 metrov. Pri rýchlosti 145 km/h Ken Block túto vzdialenosť prekonal a zapísal sa tak do Guinessovej knihy rekordov.

Ken Block a 52 metrový preskok rally autom:

Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača
ken block subaru jump 52 metres

KEN BLOCK a Zábava v snowparku - NOVÝ ZÉLAND


Ďalśím videom zo séria Ken Block je vystrájanie v snowparku na Novom Zélande, kam sa vybral Ken Block so svojou DC partiou snowboardistov s cieľom natočiť nejaké to freestylové video plné pohody. Ken Block v tomto videu jazdí po boku svojich snowboardových priateľov, nevynímajúc rôzne skoky, drifty a iné srandičky. Z tohto videa je cítiť uvoľnenie, pohodu a užívanie si toho, čo má človek najradšej.

Ken Block - rally in snowpark:

Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


ken block snowpark

Akýmsi bonusom „vyčíňania“ v parku na Novom Zélande je megaskok Kena Blocka. Po štyroch dňoch ustavičného filmovania dostal Ken chuť vystrojiť niečo šialené. K tomu mu poslúžil skok s dopadom, na ktorý rozťahoval svojich priateľov na snowboardoch. Nanešťastie to trochu prešvihol s rýchlosťou a výsledkom bolo preskočenie celého dopadu a pristátie na sto percentnej rovinke. Väčšinu nárazu pohltilo samotné auto, no na pohľad to nebolo nič príjemné.

Ken Block - nevydarený skok v snowparku (Nový Zéland):

Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Gymkhana practice


Najsledovanejším Kenovym videom sú videá s názvami Gymkhana Practice a Gymkhana Two, the Infomercial. Prvým dielom je Gymkhana Practice, kde Ken testuje svoje upravené Subaru Impreza WRX na uzavretej ploche. Robí to ale takým štýlom, že zastavenie dychu je bežným sprievodným javom.

Ken Block Subaru Impreza WRX - Gymkhana Practice:

Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


ken block subaru gymkhana

ken block subaru gymkhana

ken block subaru gymkhana

Gymkhana Two, the Infomercial


Je najnovším počinom Kena Blocka a jeho realizačného tímu, ktorý zobrazuje nielen vodičské umenie a schopnosti tohto amerického mladíka, ale taktiež sa vyznačuje dokonalým kamerovým strihom, krásnymi sekvenciami, slow motion zábermi atď., ktoré tak tomuto klipu pridali na hodnote. Nie nadarmo sa hovorí, že kamera je istým druhom umenia. Ken Block v tomto klipe jazdí na upravenej 2009 Subaru Impreza WRX STi, na ktorej sa podieľal a ktorú upravoval americký špecialista na vozidlá Subaru, Crawford Performance. Subaru Kena Blocka sa vyznačuje veľkým množstvom úprav a nových, high performance dielov, medzi ktoré patria napríklad: zväčšený objem, turbo Garrett, nový výfukový systém, nové sanie s filtrom K&N, upravená ECU, kompletný brzdový systém Brembo, tlmiče a pruźiny TEIN, ramená a iné súčasti od Crawford, množstvo karbónových dielov karosérie a interiéru, závodný interiér, ochranná klietka, disky VOLK s pneu BFGoodrich a množstvo iného. Celkový výkon takto upraveného Subaru je 565 konských síl a 590 Nm. Umenie, ktoré Ken Block s týmto autom v tomto klipe predvádza je neuveriteľné a je vidieť, že vie, ako sa s autom zaobchádza. To isté platí aj o producentovi tohto klipu, ktorý stál za kamerou...

Ken Block s jazdeckým umením na Subaru Impreza WRX STi 2009 - Gymkhana Two, the Infomercial:

Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Tu je krátke video zobrazujúce priebeh prestavby 2009 Subaru WRX STi tuningovým špecialistom Crawford Performance.

Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


ken block subaru gymkhana two

ken block subaru gymkhana two

ken block subaru gymkhana two

ken block subaru gymkhana two

ken block subaru gymkhana two

ken block subaru rally

ken blockTop Gear 2009-07-05 - Ken Block at the air stripVáš názor na Kena Blocka a jeho jazdecké umenie?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Subaru vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

SUBARU tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 50360x    hodnotenie: 63/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt