support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Majstrovský výkon – Kelleners BMW M3 logo

Majstrovský výkon – Kelleners BMW M3

05.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Firma Kelleners sa dlhé roky špecializuje na úpravy bavorákov. Vzhľad a dizajn však nie je to, čo ich zaujíma. Zato pod kapotami a v blatníkoch, tam sa dejú veci! Prednedávnom upriamili svoju pozornosť na ešte stále aktuálne BMW M3 radu E46.

Motor tohoto športiaku bol niekoľkokrát po sebe vyhlásený za motor roka, motorári firmy Kelleners v ňom však videli isté výkonové rezervy. Práve tie sa rozhodli vyplniť za pomoci klasického dôkladného doladenia, na aké v sériovej výrobe proste nie je čas. Zdvihový objem radového šesťvalca zväčšili z 3,2 na 3,4 litra , použili špeciálny vysokoleštený kľukový hriadeľ, ľahšie ojnice (úspora 100g na kuse) a ľahšie kované piesty (úspora 150 gramov na kuse). Motor s variabilným časovaním ventilov dostal aj športové vačkové hriadele z väčším zdvihom a karbónový airbox. Kompresný pomer motora sa zvýšil z 11,5:1 na 12,5:1. Riadiaca jednotka dostala nakoniec upravený program, zladený s konkrétnymi komponentmi priamo na testovacej trati. Výsledné údaje sú fantastické, najvyšší výkon motora stúpol s už tak skvelých 252 kW (343 k) na 295 kW (402 k) pri 7 800 otáčkach a krútiaci moment vyskočil z 365 na 429 Nm pri 4 800 otáčkach!

Iste ste si už zrátali, že je to skvelých 119 koní na liter! Na vzhľade sa toho veľa nezmenilo, na aute sú obuté nádherné 19 palcové disky BBS Motorsport a iba červený vzduchový filter BMC, presvitajúci za mriežkou predného nárazníka avizuje skúmavému oku nejaké zmeny. Tie však dosť jasne oznamuje auto hneď po naštartovaní. Z koncoviek nerezového potrubia s „racingovými“ katalyzátormi vychádza zvuk (vraj by sa viac hodilo „rev“:-) veľmi podobný špeciálom DTM. Pri testoch na Nürburgringu, ktoré ako prvý absolvoval šéf Ralf Kelleners (inak profesionálny okruhový jazdec) zvuk tohoto auta doslova otriasal boxovou uličkou a zožal medzi prítomnými veľký úspech. Po dôkladne nakladačke mal k autu jedinú výhradu: škrupinu a štvorbodové pásy aj na miesto spolujazdca!

O zastavenie sa stará brzdový kit Brembo so štvorpiestikovými brzdičmi vpredu i vzadu. So skráteným stálym prevodom 3,92:1 akceleruje M3 Kelleners 3,4 z nuly na stovku za 4,7 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 295 km/h. Zaujímavejšie sú však údaje o pružnom zrýchlení. Na 160 km/h sa totiž tento Porsche-Killer dostane za 10,8 sekundy a dvestovku prekročí za 16,4 sekúnd. Z 80 na 120 na piatom prevodovom stupni zrýchli Kelleners 3,4 za 5,4 sekundy, čo je voči väčšine áut absolútne zdrvujúci údaj. Kompletné auto i s popísanou úpravou vyjde na necelých 90 000 eúr, čo je v porovnaní s konkurenciou veľmi realistická suma. Ak ste ale náhodou znudený milionár a benzín vám vonia, tak je toto naozaj skvelý tip, no nie? :-D

Pozrite si v našej galérii pár obrázkov tohto nemeckého diabla:Čo hovoríte na takúto úpravu m-trojkového bavoráka? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám nemčina alebo angličtina nerobia veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky výrobcu, kde nájdete ďalšie informácie:

KELLENERS SPORT


Viac informácií k tejto novinke ako aj ostatným úpravám firmy Kelleners vám radi poskytneme telefonicky, e-mailom alebo faxom.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12621x    hodnotenie: 54/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt