support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Čierne skrinky do auta a CCD kamery s LCD - vyzbrojte sa bezpečnosťou !

Čierne skrinky do auta a CCD kamery s LCD - vyzbrojte sa bezpečnosťou !

02.Nov.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mať prehľad o svojom okolí je jedna z najdôležitejších vecí pri jazde autom rovnako ako správna a ohľaduplná jazda. Množstvo výrobcov automobilov už v sérii vybavuje niekoľko svojich modelov cúvacími senzormi, kamerami a inými technologickými vymoženosťami. Najnovším hitom sú čierne skrinky, ktoré zaznamenávajú údaje o jazde auta. Čo však v prípade, ak dané auto týmito prvkami nedisponuje, no aj napriek tomu by ich majiteľ auta rád mal a používal? Riešením je obrátiť sa na firmu Autostyle.

Holandský výrobca autoplnkov firma Autostyle nám najnovšie predstavuje dve veľmi zaujímavé novinky a to CCD kamery do osvetlenia ŠPZ a čierne skrinky. Či už potrebujete mať jasný obraz o tom, čo sa deje za vami alebo potrebujete mať vždy čerstvé údaje z vašej jazdy, firma Autostyle vie ako na to.

Čierna skrinka do auta


Čierna skrinka – jedná sa o zariadenie, ktoré monitoruje a zapisuje dôležité údaje o jazde auta a uchováva ich v prípade nehody. Tým pádom pomáha pri objasňovaní kolízií, či iných situácií na cestách. Typicky sa monitoruje a zaznamenáva obraz pred autom ako aj v aute, zrýchlenie alebo brzdenie auta, ako aj rýchlosť, smer jazdy, poloha, čas a dátum. To všetko aj vďaka vstavanému GPS.

HLAVNÉ VÝHODY ČIERNYCH SKRINIEK:
- pomoc pri autonehodách
- presné a aktuálne údaje, aj vďaka GPS modulu
- kompaktné rozmery


Vysokokvalitná kamera s LCD monitorom


Novinkou je taktiež vysokokvalitná kamera s LCD monitorom pre záznam obrazu. Minikamera s vysokým HD rozlíšením, mikrofónom a 2,5 palcovým LCD monitorom je vhodná najmä pre neustále monitorovanie dopravnej situácie pred vozidlom. Záznam je tak možné použiť napríklad pri objasňovaní dopravných nehôd. Kamera je vhodná aj pre záznam športových automobilových aktivít, pre záznam akcií bezpečnostných zložiek a podobne. Výhodou je jednoduché ovládanie, indikácia stavu LED diódami a pripojenie k PC cez USB kábel. Záznam pritom prebieha v slučke, tzn. že sa staré záznamy automaticky premazávajú.

HLAVNÉ VÝHODY KAMIER S LCD MONITOROM:
- vysoká kvalita záznamu
- pomoc pri objasňovaní dopravných nehôd
- zvukový záznam
- jednoduché uchytenie a kompaktné rozmery


kamera čierna skrinka do auta

Všetky kamery a čierne skrinky si môžete nakúpiť aj v našom webshope tu:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Kamerový systém do auta na osvetlenie ečv (špz)


CCD kamera – jedná sa o farebnú kameru určenú na montáž na miesto pôvodného osvetlenia ŠPZ podľa typu auta. Obsahuje taktiež prídavné LED osvetlenie, takže o osvetlenie ŠPZ nebudete ukrátení. Táto kamera je vhodná napríklad v kombinácii s prídavným interiérovým monitorom alebo s adaptérmi na pripojenie k originálnej navigácii. Kamera zároveň zobrazuje pomocné trajektórie zobrazované pri parkovaní. Stačí len jednoducho vymeniť jedno osvetlenie ŠPZ za CCD kameru s prídavným LED svietením.

Technické parametre kamery: snímací uhol 170 stupňov, systém PAL, osvetlenie 0,1 LUX, snímací čip Sony CCD, rozlíšenie 480 TV riadkov, napájanie 12V/100 mA, odolné v rozmedzí teplôt od -40 do +80 stupňov C.

HLAVNÉ VÝHODY KAMIER NA EČV (ŠPZ):
- dokonalý prehľad o dianí okolo vás
- pomoc pri parkovaní
- jednoduchá montáž
- široký záber obrazu
- vyššia kvalita obrazu
- vysoká odolnosť


kamera do ečv špz auta

Všetky kamery do osvetlenia ečv. (špz) si môžete nakúpiť aj v našom webshope tu:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Váš názor na takéto univerzálne kamery a čierne skrinky od Autostyle ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým produktom od firmy AUTOSTYLE, tak navštívte našu podstránku:

AUTOSTYLE


V našej ponuke si môžete pozrieť aj iné bezpečnostné prvky pre auto na našej podstránke tu:

Autoelektronika a zabezpečenie


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 36551x    hodnotenie: 50/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt