support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nadacia ta3 Káčer na bicykli 2015: TA3 - TATRY logo nadacia ta3

Káčer na bicykli 2015: TA3 - TATRY

15.Jul.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Slovensko ho pozná ako Káčera na bicykli. Trojkolesový špeciálny bicykel a správca Nadácie TA3 Peter Káčer totiž patria neodmysliteľne k sebe. Stali sa synonymom pomoci a solidarity so slabšími. Sú zároveň dôkazom toho, že každý, kto má dobrú vôľu, môže pomáhať. Aj človek s vážnym fyzickým hendikepom. Aj tisíce ľudí, ktorých dokázal nadchnúť pre správnu vec. Vlastným príkladom. Správca Nadácie TA3 Peter Káčer sa celý aktívny život pohyboval vo svete charity. Pre potreby ľudí, ku ktorým nebol život fér, má mimoriadne pochopenie azda aj preto, že sám je jedným z nich. Narodil sa s diagnózou detská mozgová obrna. Pre fyzický hendikep sa ťažšie pohybuje. Má ale pevnú vôľu, chuť pomáhať a guráž, ktorú mu môžu zdraví závidieť. Ako správca Nadácie TA3 roky každodenne riešil zložité prípady ľudí, ktorí potrebujú peniaze na liečenia, rehabilitácie či na zdravotné pomôcky. Toto pole sa ale časom ukázalo pre jeho nepokojného ducha príliš malé. A tak vymyslel Káčera na bicykli. Charitatívnu tour, akú nikto predtým ešte nezorganizoval. V roku 2014, na prelome prázdnin, prešiel na svojom špeciálnom bicykli z Bratislavy do Košíc. Úspech podujatia predstihol očakávania – Káčer na bicykli dokázal počas jedného týždňa vyzbierať tisíce eur, z ktorých Nadácia TA3 zaplatila rehabilitáciu ľudí s vážnymi zdravotnými problémami. Človek s hendikepom vyburcoval svedomie zdravých, ktorí ho podporili a on v ich mene mohol pomáhať.

Zopakovanie podujatia - naplánovanie jeho druhého ročníka - bolo logickým pokračovaním inšpiratívneho príbehu. Dlho neváhal a začal pripravovať novú trasu a vyberať ďalších ľudí, ktorí potrebujú jeho pomoc. Tento rok bude bicyklovať opäť pre deti aj dospelých s diagnózou detská mozgová obrna, ktorým chce Nadácia TA3 zaplatiť liečbu. Plánuje vyzbierať aj peniaze na vybudovanie Intenzívnej operačnej jednotky pre novorodencov na Kramároch. Na tomto vysokošpecializovanom pracovisku by potom predčasne narodeným deťom poskytovali starostlivosť, ktorá prispeje k zníženiu novorodeneckej úmrtnosti. A plánuje podporiť aj detský mobilný hospic Svetielko pomoci. Ten pôsobí na východnom Slovensku a umožňuje rodinám s ťažko chorými deťmi, ktorým už lekári nijako nedokážu pomôcť, aby posledné chvíle prežili spolu doma a nie v neosobnom prostredí nemocnice. Každý, kto nie je ľahostajný voči trápeniu a smútku iných, môže pomôcť spolu s Petrom Káčerom. Je to jednoduché a netrvá to dlhšie ako niekoľko sekúnd. Stačí poslať prázdnu sms na číslo 832. To, aký veľký význam môže mať tento nenáročný krok pre niekoho neznámeho, sa ukázalo a osvedčilo už minulý rok. Druhý ročník Káčera na bicykli odštartuje 27. júla spred televízie TA3. Cieľom sú Vysoké Tatry. Charitatívne podujatie TA3-Tatry chce zvládnuť za týždeň.

kacer peter bicykel kacer na bicykli 2015 cobra tuning

Kto je Peter Káčer? Pevná vôľa a tvrdá hlava


Napriek svojmu hendikepu sa snaží žiť svoj život naplno a byť užitočný. Peter Káčer – správca Nadácie TA3. Muž s diagnózou detská mozgová obrna, ktorý inšpiruje a povzbudzuje zdravých ľudí k tomu, aby pomáhali iným. On sám ide príkladom. Najskôr roky organizoval motoristické podujatie pre hendikepované deti Rallye-Cesta do života. Potom ako správca Nadácie TA3 vymyslel projekt Káčer na bicykli. Prepožičal mu svoje meno aj tvár. Nebál sa zo svojho fyzického postihnutia urobiť prednosť. V mene veľkého cieľa, ktorý si stanovil.

Nadácii TA3 šéfuje už niekoľko rokov. Štyridsiatnik s diplomom z manažmentu má športového ducha a tvrdú hlavu. Tou sa dokonca chváli, keď sa jeho okolie snaží brzdiť ho v ambíciách. Práve kombinácia silného charakteru a trénovaného tela je za fenomenálnym úspechom Petra Káčera z leta 2014. Vtedy prešiel na špeciálnom bicykli z Bratislavy do Košíc v mene ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Vyše 400 kilometrov za 7 dní. Cestou vyzýval všetkých, aby prispeli na liečbu detí aj dospelých s vážnymi zdravotnými problémami. Bol to náročný, ale úžasný týždeň. Plný stretnutí s ľuďmi, ktorí hendikepovaného športovca spoznávali, pozdravovali a povzbudzovali. Niektorí dokonca časť cesty solidárne absolvovali s ním. Námahu a vypätie korunovala v cieli cesty – v Košiciach – obrovská radosť. Káčer na bicykli zvládol, čo si zaumienil: dokázať všetkým, že prejde na špeciálnom bicykli zo západu na východ a vyzbiera peniaze. Dokonca viac, ako potreboval na liečbu ľudí, ktorým ju v mene Nadácie TA3 sľúbil. A tak mohol zaplatiť rehabilitácie aj ďalším.

Súčasťou inšpiratívneho príbehu muža, ktorí išiel na hranicu svojich schopností v mene pomoci iným, sú tisíce anonymných darcov. Tisíce dobrých ľudí, ktorí ho podporili počas jeho bicyklovania zaslaním prázdnej sms na číslo 832. Každé euro, ktorým prispeli, použil správca Nadácie TA3 na pomoc iným. Vyčerpaný, na pokraji síl, im stihol ešte poďakovať. Povzbudený úspechom a motivovaný ocenením Krištáľové krídlo za filantropiu, ktoré za svoju charitatívnu tour získal, začal plánovať ďalší ročník Káčera na bicykli. Tento rok prejsť trasu TA3-Tatry. Symbolicky a tak trošku aj poverčivo, by mal štartovať do roka a do dňa po prvom ročníku. Na svojom špeciálnom bicykli vyštartuje spred televízie TA3 už 27. júla.

kacer peter bicykel kacer na bicykli 2015 cobra tuning

Viac informácií k tejto charitatívnej akcii nájdete tu:

KÁČER NA BICYKLI


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: TA3
Finálna úprava a kontrola: Peter Žiška

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2055x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt