support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo volkswagen Športové doplnky a styling pre kabriolet Volkswagen Golf GTI Cabrio Austria logo golf

Športové doplnky a styling pre kabriolet Volkswagen Golf GTI Cabrio Austria

29.Jul.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pri jazere Wörthersee v susednom Rakúsku sa každoročne schádzajú fanúšikovia automobilky Volkswagen a najmä modelov Golf na GTI Festivale. Ani tento rok to nebolo inak a pri tomto jazere sme mohli byť svedkami viacerých veľmi zaujímavých premiér. Medzi ne určite patrí aj „kolektívny tuning“ skupiny mladých ľudí, ktorá sa postarala o zrod unikátneho Golfu GTI Cabrio s prívlastkom Austria.

GTI festival bol miestom predstavenia viacerých premiér


Na GTI Festivale sa aj tento rok bolo na čo pozerať a kto tam prišiel, určite neoľutoval. Množstvo zvedavých pohľadov pritiahol počin, ktorý vznikol spoluprácou trinásťčlenného tímu mladých ľudí. Najmladší člen mal 17 a najstarší 23 rokov, pričom každý sa mohol venovať tomu, čo vie najlepšie. V skupinke ste mohli nájsť okrem iného aj študentov techniky či dizajnu. Ešte predtým, než sa pôjdeme tomuto unikátnemu automobilu prizrieť zblízka, dodajme, že práce od prvých náčrtov až po samotný výsledok trvali približne rok. A úprav rozhodne nie je málo.

VW Golf GTI Cabrio Austria zmeny navonok aj vnútri


Golf GTI so sklápateľnou strechou zaujme na prvý pohľad svojim bielym perleťovým lakom Oryx a športovo ladeným bodykitom. Kontrastom k bielemu perleťovému laku sú sýtočervené doplnky, kryty spätných zrkadiel a polepy karosérie. Majestátnosť tomuto kabrioletu dodávajú aj čierne disky s päticou lúčov, ktoré veľkoryso odhaľujú prvky brzdovej sústavy vrátane sýtočervených strmeňov s logom GTI.

Pri stiahnutej streche je skutočne lákavé nazrieť do interiéru, v ktorom sa odohralo pomerne veľa zmien. VW Golf GTI Cabrio Austria sa môže pochváliť dvojicou predných športových sedadiel so zvýrazneným bočným vedením a exkluzívnym čalúnením v kombinácii koža a alcantara. V kokpite čakajte množstvo dekoračných prvkov v sýtočervenej farbe, za pozornosť stoja tiež výduchy ventilácie v tomto štýle a lišty na dverách. Červený dekor nájdete takpovediac všade kam sa len pozriete, v tejto farbe sú dokonca aj lemy koberčekov. Tento unikátny exemplár je na rozdiel od bežného Golfu Cabrio iba dvojmiestny. Zadné sedadlá ustúpili prepracovanému sound systému s 11 reproduktormi. Za všetko hovorí už samotný výkon sústavy 2 250 W.

VW Golf GTI Cabrio Austria síce pôsobí najmä na pohľad, no nezabudlo sa ani na jeho techniku, ktorá je nielenže prebratá z bežného modelu GTI ale navyše aj vylepšená. Pod kapotou sa nachádza prepĺňaný dvojliter naladený na výkon 245 kW /333 koní. To je oproti bežným verziám GTI veľmi slušný rozdiel, škoda iba, že sa tvorcovia nepochválili aj ďalšími parametrami.

Vidieť tento jedinečný exemplár naživo si bude vyžadovať buď obrovskú dávku šťastia, alebo možnosť navštíviť niektorý z chystaných veľtrhov v Nemecku, kde sa Golf GTI Cabrio Austria ešte určite objaví.

vw golf gti cabrio austria

vw golf gti cabrio austria

vw golf gti cabrio austria

vw golf gti cabrio austria

vw golf gti cabrio austria

vw golf gti cabrio austria

vw golf gti cabrio austria

Čo poviete na toto štýlové GTI od mladých úpravcov ? Nech sa páči, hlasujte tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLSKWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4824x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt