support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi A5 Coupe od JMS – športový elegán logo audi

Audi A5 Coupe od JMS – športový elegán

05.Aug.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Audi A5 JMS
Tak sa zdá, že svetu motorizmu sa začínajú páčiť autá s takzvaným dizajnom coupe. Nie jedna automobilová značka vypustila na trh nový model svojho auta práve pod označením coupe. A ani svetovo známa nemecká automobilka Audi nezaostáva za ostatnými a už pred rokom nám predstavila nový model Audi A5 Coupe, ktorý bol pustený do predaja na Frankfurtskej auto šou minulého roku. Je to coupe variant štvrtej generácie Audi A4 sedan.

Tým sa automobilka po takmer 12 rokoch vrátila k výrobe modelov coupe. Posledné sa vyrobilo v roku 1996 a bolo to Audi 80, ktoré sa vyrábalo od roku 1966 a samozrejme počas tohto obdobia prešlo dizajnovým a motorovým „upgrade-om“, ako to už vo vývoji automobilov býva zvykom. Ale vráťme sa ku Audi A5. Výrobcovia nám ponúkajú naozaj širokú škálu či už benzínových alebo naftových motorov.

Od najslabšieho 1,8 litrového FSI motora až po športový 4,2 litrový V8 FSI motor s výkonom až 195kW.
Auto disponuje aj inými príjemnými vlastnosťami, ktoré ale teraz nie sú podstatné. Poďme sa zamerať na to, o čo vlastne v tomto článku ide.

Na tuningové prevedenie tohto športového elegána od nemeckej firmy JMS, ktorá síce ponúka tuning rôznych automobilových značiek, ale jej gro sú nemecké automobilky, ktorými sa špecializuje už od jej samotného začiatku. Audi A5 JMS
Po vizuálnej stránke nebolo veľmi za potreby auto nejako výrazne meniť, keďže Audi odviedlo skutočne výbornú robotu. Predný nárazník bol pozmenený úzkou spodnou lištou, ktorá originálny nárazník znižuje len o tri centimetre. Pre optimálny výzor boli na obe strany pridané šikovné bočné lišty. Zadný nárazník je vybavený difúzorom a štyrmi oceľovými nehrdzavejúcimi koncovkami výfukového systému, ktoré sú rozdelené na dve a dve po stranách nárazníka a dodávajú autu úžasný športový zvuk. Tento istý body kit je plánovaný aj pre všetky modely S5 a S-line.

Audi A5 Coupe tiež dostalo špeciálne zníženie podvozku od H&R/JMS vpredu o 40mm a vzadu o 35mm, struny sú presne prispôsobené na originálne tlmiče od Audi. Auto je poháňané 3,2litrovým motorom, ktorého konské sily a krútiaci moment boli o čosi zvýšené práve novým výfukovým systémom. Sila motora je prenášaná pod veľké nárazníky na 3-dielne pretekárske kolesá o rozmeroch 9,5x20 vpredu a 10x20 vzadu s pneumatikami od spoločnosti Dunlop o rozmeroch 255/30 R20.

Celé toto prevedenie auta vás vyjde na 6765 euro bez štyroch koncoviek výfukov, pretože na tie doteraz ešte nebola uvedená cena.

Najdrahšou časťou tohto balíka sú pritom kolesá, za ktoré zaplatíte 5700 eur. Audi A5 Coupe naozaj pôsobí veľmi elegantne a športovo a prevedenie od firmy JMS mu dodáva ešte väčší šmrnc, ktorý auto dolaďuje k dokonalosti.

Audi A5 JMS

Audi A5 JMS

Audi A5 JMS

Audi A5 JMS

Audi A5 JMS tuning:Aktuálny cenník výrobkov od firmy JMS z Nemecka. Ceny sú uvedené v EUR s, a bez DPH. Pri malých objednávkach účtujeme k cene ešte dopravu na Slovensko, ktorá sa určuje individuálne.

preview
download
[ 30 KB ]

Chceli by sme vás upozorniť na skutočnosť, že isté ceny v tomto cenníku už nemusia byť aktuálne. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


JMS


JMS logo
Firma JMS sídli vo Walddorfhäeslach v Nemecku a zaoberá sa tuningom áut už od roku 1992.

V minulosti sa zaoberala tuningom výhradne nemeckých automobiliek, ale v poslednej dobe sa už špecializuje aj na ostatné značky ako je napríklad Alfa Romeo, Honda, Hyundai, Citroen, Mazda, Peugeot a mnoho ďalších.

Aj keď jej fabrika sídli v Nemecku, svoje výrobky distribuuje celosvetovo.

Zaoberá sa tuningom všetkého druhu.

Tuningom motora, výfukových zvodov a koncoviek, interiéru, exteriéru, ponúka rôzne druhy diskov, bŕzd, zavesenia a zaoberá sa aj čip – tuningom a softwarom.

Je to proste nemecká produkcia vysokej kvality s TUV osvedčením.
Čo hovoríte na túto úpravu Audi A5 v podaní nemeckého tunera JMS? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy JMS, tak navštívte našu podstránku:

JMS tuning


Ostatné úpravy áut značky Audi nájdete v zozname našich článkov tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Tomáš Porubský
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9914x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt