support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Futuristické tornádo na štyroch kolesách – JEEP HURRICANE logo

Futuristické tornádo na štyroch kolesách – JEEP HURRICANE

19.Jul.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kto by z nás povedal, že džípy dokážu mať raketové zrýchlenie alebo polomer otáčania 0m? Veď väčšina z nich má pomalú akceleráciu a maximálna rýchlosť je obmedzená. Toto však neplatí pre Jeep Hurricane, ktorý dokáže vystreliť z 0 na 100km/h za 5 sekúnd a maximálne-minimálnym polomerom otáčania!!!

Hurricane? Prečo práve takýto názov? No nepochybne musíme si predstaviť silný vietor v podobe tornáda, ktorý víri vzduch okolo vlastnej osi. Hurikán patrí medzi najväčšie vzdušné víry na Zemi. Takýmto štýlom dokáže zmiesť so sebou takmer všetko - aj tento nadupaný džíp s výstižným názvom Jeep Hurricane. V čom spočíva princíp? Najdôležitejší je podvozok, ktorý je zavesený na kolesách, ktoré sa motoricky otáčajú tak, aby celé vozidlo nabralo „obrátky“ vo vlastnej osi – podobne ako tornádo, či hurikán ;-) Takéto využitie je vynikajúce v teréne, kedy môžete naraziť na úzke miesta, a vy sa nemáte ako otočiť. Alebo pri parkovaní v mestách, či „kľučkovaním“ v stojacich dopravných zápchach, kde by každý vodič v tej chvíli auto najradšej „otočil späť“. Takže manévrovacie schopnosti tohto džípu sú vynikajúcim luxusom, ktorý zaručene patrí k tomuto autu.

Tak, ako každé auto prešlo vývojovou 3D grafikou, prešiel aj ním Jeep Hurricane. Viď tu:Viceprezident Chrysler Group pán Trevor Creed sa vyjadril o tomto aute, že je najmanévrovateľnejšie, najvýkonnejšie a najschopnejšie vozidlo v triede 4x4, aké bolo doteraz skonštruované. Nábehové uhly vpredu 64°, vzadu 86,7°, svetlá výška podvozka 363mm a kolesá takmer s metrovým priemerom len potvrdzujú slová T. Creeda. Šialený údaj o zdvihu pruženia 500mm napovedá o tom, že aj pri veľkej nerovnosti terénu ostanú kolesá na zemi. Týmto autom zdoláte prekážky nielen na suchu, ale aj cestou krížom cez rieku. Samozrejme, predtým si musíte skontrolovať hĺbku rieky ;-) Hurricane disponuje ešte dvomi režimami natáčania kolies. Prvý režim – natáčanie zadných kolies opačne ako predné, čo umožňuje malý polomer otáčania a druhý režim – natočenie všetkých kolies do jedného smeru, teda vozidlo dokáže sa posunúť šikmo nabok, bez toho, aby zmenil smer jeho pozdĺžnej orientácie. Výhoda je tak jazda dole či hore svahom.

V tejto schéme sa môžete pozrieť bližšie na konštrukciu podvozku Jeep Hurricane:

preview
preview

Celkový dizajn a vzhľad auta je viac než uspokojivý i pre náročného zákazníka. Auto dýcha netradičným dizajnom a zmyslom pre romantiku – jazda otvorenou strechou v prírode. Auto je určené pre voľný čas, oddych a zábavu. Celá karoséria je vyrobená z kompozitu – uhlíkových vlákien – karbónu. Interiér je strohý, vybavený budíkmi a hliníkom spolu s koženými sedačkami. Väčšina z nás je zvedavá, čo skrýva pod kapotou, teda pod dvomi kapotami toto terénne auto. Keďže má dva motory osemvalcové HEMI po 5,7l, je jasné, že budú musieť byť uložené zvlášť na prednej, a zvlášť na zadnej náprave, kvôli konštrukcii podvozku, ktorý dokáže skvelé manévrovacie schopnosti. Výkon jedného motora je 247kW/336k, čo celkovo znamená pre celé auto 494/672k !!! Krútiaci moment je celkovo 740Nm !!! (na jeden motor teda 370Nm). Motory sú podporované systémom MDS (Multi-Displacement System), ktorý zaisťuje možnosť pohonu na plných 16 valcov, alebo aj 12, 8 či na 4 valce. Tento systém sa dá samozrejme ovládať z kabíny vodiča. Týmito dvomi motormi, ak sú obidva aktívne, dokáže Jeep Hurricane skutočne nabrať rýchlosť 100km/h za 5 sekúnd, čo je naozaj výnimočné medzi džípmi. Ešte spomenieme, že pohotovostná hmotnosť auta je 1746kg. Celková dĺžka je 3856mm, široký málinko cez 2 metre (2033mm) a 173,2 cm vysoký. Rázvor náprav je 2746mm a rozchod kolies vpredu i vzadu 1715mm.

Jeep Hurricane – štýlové terénne autíčko. Darmo ale zatiaľ slintáme, pretože s veľkou pravdepodobnosťou tento kus bude len výstavným exponátom, a nebude sa sériovo vyrábať.

Pripravili sme pre vás fotogalériu v ktorej si môžete pozrieť bližšie na zúbok Jeep Hurricane:Jeho brat Jeep Gladiator je trošku o niečom inom, ale aj pre neho sme si dovolili pripraviť malú galériu:A opäť sme vám pripravili nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Wallpaper "Jeep Hurricane" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aký je váš názor na tento Hurricane koncept od amíkov? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak chcete ešte viac informácii k výrobcovi a jeho autám, a ovládate cudzie jazyky, tak mrknite aj na stránky:

JEEP


Viac informácií k tejto úprave, aktuálnym cenám použitých doplnkov a samotnému autu vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10302x    hodnotenie: 1.9/5, 20 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt