support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Muž v čiernom - Jeep Commander Startech  ! logo

Muž v čiernom - Jeep Commander Startech !

15.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

JEEP COMMANDER


Po vyslovení slova Jeep, si predstavujeme lesom sa prebíjajúce, zablatené auto, s náhonom na všetky štyri kolesá, pre ktoré nie je žiadna prekážka dosť veľká. Hoci sa značka Jeep sa preslávila prevažne terénnymi automobilmi, predávajú sa pod ňou aj modely SUV. Jedným z týchto modelov je Jeep Commander. Ide o takpovediac, mohutnejšiu verziu Grand Cherokee. Jedným z hlavných znakov Commandera je schopnosť presunu siedmych pasažierov. Pre zachovanie tradície značky má Commander nastaviteľný pohon. K dispozícií je predný náhon vhodný pre jazdu na vozovke a tri systémy pohonu všetkých kolies a to: Quadra-Trac I, Quadra-Trac II a Quadra-Drive II. Zázračná kvapalina, ktorej vôňu tuneri zbožňujú, nie je v zámorí pridrahá. Preto si tamojší ĺudia môžu dovoliť motory ako V8. Jeep sa v Štátoch ponúka s dvomi pohonnými jednotkami s veľkým objemom. Extrémom je motor 5,7 l V8 Hemi dispopnujúci výkonom 242 kW (329 koní). Menšou verziou je 4,7 V8, ktorý ponúka 173 kW (235 koní). Aj pre Európu je dostupný pohon vidlicovým šesťvalcom 3,7 l SOHC Power Tech so slušním výkonom 154 kW (209 koní).

JEEP COMMANDER STARTECH


Firma Startech sa ponamáhala a posunula spomínaný Jeep Commander na exkluzívnejšiu a rýchlejšiu úroveň. Bodykit nie je až tak zameraný na docielenie športového vzhľadu ako na eleganciu a prestížnosť. Pomocou drobných úprav dosiahli obdivuhodný efekt.

jeep commander startech
Nárazník je navrhnutý podľa sériového kusu aby nestratil pôvodný terénny štýl a je upravený tak, aby auto opticky znižoval a dodal mu svižnejší a elegantnejší vzhľad.

Má nastriebro lakovanú strednú časť krajšie splývajúcu s maskou. Tá je taktiež skrášlená početnejším chrómovaním než sériová maska.

Zadok tohto upraveného Commandera zdobí okrem oválnych koncoviek športového výfuku Startech aj nárazník rovnako ako vpredu, opticky znižujúci s prestriekaným stredom. V strede je umiestnený odnímajúci panel pre ľahší prístup k ťažnému zariadeniu.

Ako kolesá dostal Commader priradené ľahké, zliatinové kolesá STARTECH Monostar IV 20“ obuté do pneumatík rozmeru 265/45 R 20.

Jedným z mnohých do očú bijúcim rozdielom sú aj číre kryty smeroviek a mnoho chrómových znakov ako napr. spätné zrkadlá a oterové lišty. Čo sa týka doplnkov, na oboch stranách (vpredu aj vzadu) nechýbajú ani užitočné parkovacie senzory.

Ďalšie prekvapenie na nás číha po otvorení dverí, kedy sa rozsvietia LED diódy podsvietia boku auta, čím sa nastupovanie stane bezpečnejším a elegantnejším. Po nastúpení sa ocitneme v koženom interiéri s rôznymi oceľovými doplnkami s podsvieteným logom Startechu a koženým športovým volantom.

Firma Startech nezostala len pri skrášľovaní, ale pustila sa aj do úpravy výkonu. Pomocou špeciálnej elektronickej jednotky STARTECH SD6 a výfukového systému Startech zdvihli výkon z 218 k na 262 k a točivý moment z 510Nm na 580 Nm. Pre zlepšenie jazdných vlastností a krajší vzhľad poputoval tento Commander o 30mm nižšie vďaka pružinám taktiež od firmy Startech.

Obrázky upraveného džípu Commander:Čo poviete na tento Jeep Commander v úprave od Startech ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Startech, tak navštívte našu podstránku:

Startech tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Jeep vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

JEEP tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Sabo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12046x    hodnotenie: 24/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt