support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo jeep Jeep Wrangler Unlimited STARTECH logo jeep

Jeep Wrangler Unlimited STARTECH

18.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Jeep Wrangler Unlimited STARTECH
Spoločnosť STARTECH, exkluzívny nemecký úpravca vozidiel značky Chrysler, Jeep a Dodge, ktorá je súčasťou rešpektovanej tuningovej korporácie BRABUS, zareagovala na rozšírenie modelového portfólia legendárnej americkej štvorkolky Jeep Wrangler.

„Matka všetkých offroadov“, ako sa familiárne tituluje Jeep Wrangler, musí aj napriek svojim nespochybniteľným terénnym génom čoraz tvrdšie čeliť rozširujúcej sa konkurencii menších, či väčších športovo-úžitkových vozidiel, ktoré aj bez vrodeného offroadového talentu dokážu na svoju stranu pritiahnuť stále väčší počet zákazníkov.

Jeep si túto situáciu uvedomuje a jeho reakciou je rozšírenie ponuky o nový model Unlimited, ktorý k čistokrvnej terénnej genetike Wranglera pridáva výhody priestrannej štvordverovej karosérie.

Unlimited je vôbec prvým štvordverovým Wranglerom v celej jeho modelovej histórii a do archívov sa zapíše aj vďaka premiérovému naftovému pohonu, ktorý bol pre amerického terénneho preborníka doteraz tabu.


Dizajnéri spoločnosti Startech ešte neukončili vývoj štylistického programu pre nový Wrangler Unlimited, takže hlavným indikátorom exteriérových úprav sú zatiaľ hlavne zliatinové disky kolies Startech Monostar IV rozmeru 9Jx20, ktoré znižujú neodpruženú hmotnosť a zlepšujú tak jazdné vlastnosti vozidla na asfaltovom povrchu. Vysoká konštrukčná pevnosť a povrchová odolnosť sú zas vlastnosti, vďaka ktorým sa tieto zákazkové disky výborne uplatnia aj v náročnom teréne. V závislosti od jazdných podmienok sa disky obúvajú do športových, resp. záberových pneumatík rozmeru 285/50 R 20. K dispozícii sú už aj masívne postranné trubkové výstuže na ochranu prahov karosérie, ktoré v rovnakom prevedení ponúka Startech aj pre klasický trojdverový Wrangler. Efektným a súčasne účelným doplnkom je kryt rezervného kolesa s obrubou z vysokoleštenej nerezovej ocele, ktorý štýlovým spôsobom vizuálne „zušľachťuje“ zadné partie vozidla.

Jeep Wrangler Unlimited STARTECH
Jeep Wrangler Unlimited sa mimo Ameriky premiérovo ponúka aj s už spomínanou naftovou alternatívou pohonu, ktorú v tomto prípade predstavuje štvorvalcový turbodiesel 2.8 CRD s priamym vstrekovaním common-rail. V sériovom prevedení produkuje vznetový agregát výkon 130 kW (170 k) a krútiaci moment 410 Nm. Motorári Startechu usilovne pracujú na „pozdvihnutí“ uvedených parametrov, pričom v prvom slede sa výkonový doping bude aplikovať len jednoduchou náhradou sériovej riadiacej jednotky za modifikovaný elektronický modul SD 4T a nezanedbateľným faktom je skutočnosť, že takúto výmenu zvládne ktorýkoľvek autorizovaný servis Jeep. Podrobnosti o konkrétnych hodnotách nárastu výkonových parametrov zatiaľ nie sú známe, rovnako ako informácia, či Startech ponúkne aj iné, konštrukčne náročnejšie úpravy pohonnej jednotky. Isté však je, že výfukové splodiny budú v modifikovanom Wrangleri Unlimited prúdiť cez športové potrubie z nerezovej ocele, zakončené dvojicou oválnych chrómových koncoviek, symetricky umiestnených po oboch stranách zadného nárazníka.

Ponuku dostupných individuálnych modifikácií rozšíri v krátkom čase aj rozsiahly interiérový program Stratech, zahŕňajúci okrem prestížnych doplnkov aj kompletné čalúnenie z kvalitnej kože.Fotogaléria Jeep Wrangler Unlimited STARTECH:Čo poviete, na tento upravený Jeep Wrangler Unlimited od úpravcu STARTECH, podaril sa? Prosím, hlasujte:Čím sa Startech ešte zaoberá? Máte záujem vidieť viac a "v pohybe"? Pozrite si ich DODGE RAM SRT-10 v akcii:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Startech, tak navštívte našu podstránku:

Startech tuning


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Jeep tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11889x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt