support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Jeep Jeep Grand Cherokee SRT-8 Breitbau logo Jeep

Jeep Grand Cherokee SRT-8 Breitbau !

30.Nov.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnešný automobilový svet je charakteristický jednou vecou - dopyt je po každom vyrábanom druhu auta. Či je to kombi, kupé, športové limuzína alebo SUV, všetko sa predáva. Aj keď možno nie práve v našich končinách, je tomu proste tak. My sa však zastavme pri jednej konkrétnej kategórii a to SUV. Autá veľké, prevažne luxusné a hlavne využiteľné aj mimo asfaltovej cesty. To je hlavné poslanie týchto Sport Utility Vehicle. Avšak dobre sa zamyslite a odpovedzte si na otázku, ktorá značka bola a ešte stále je, najväčším „odhadzovačom“ blata, alebo..., ktorá automobilka sa dokázala presadiť už od prvopočiatku a dokázala, že je kráľom mimo spevnenej cesty? Ak ste povedali slovíčko Jeep, máte pravdu. Táto americká automobilka je majstrom v drsnom terénne a takmer nič ju nedokáže prekvapiť. Čo sa ale stane, keď sa do jedného konkrétneho modelu pustia hneď dve firmy. Najprv vznikne niečo brutálne silné a neskôr sa to zmení na silnú štýlovú káru, už nie veľmi vhodnú do blata :-). Reč je o postupnom zlepšovaní modelu Jeep, ktorý dospel do finálnej verzie Jeep Grand Cherokee SRT-8 Breitbau v podaní firmy Koenigseder. Veď nie nadarmo platí "Jeep is only One".

VEČNE ŽIVÝ JEEP


Iste každý z vás neraz videl v televízií film, v ktorom sa objavil napríklad legendárny ´93 Jeep Wrangler alebo ´97 Jeep Cherokee. To sú autá, ktoré brázdili americké cesty aj necesty dlhé roky a Jeep sa tak stal symbolom špinavých ciest.

Automobilka Jeep začala fungovať v Amerike od roku 1940, kedy boli vyrobené aj prvé prototypy. Dovtedy fungovala viac-menej ako samostatná firma, ktorú v roku 1986 prebral koncern Chrysler a v roku 1998 DaimlerChrysler. A tak pôvodné armádne vozy si našli uplatnenie aj v civilnom sektore, čo odštartovalo veľkú etapu pravých džípov.

Dnes sa ale píše rok 2006 a s ním suvisí aj Jeep Grand Cherokee. Jednoznačný vodca, ktorý v sebe spája nároky limuzín vyšších tried s legendárnymi charakteristickými znakmi značky Jeep. Elegantný interiér, dynamický exteriér a nemalý výkon, to sú hlavné znaky tohto obra. Vhodný aj na cestu aj do lesa. Predáva sa v štyroch základných vyhotoveniach a to Laredo, Limited, Overland a SRT8.

Montované motory do tohto modelu sú dva, resp. tri (vynovená verzia SRT8), z ktorých najvýkonnejší je 5,7-liter 8-válec HEMI s výkonom 326 koní (240 kW) a krútiacim momentom 500 Nm pri 4000 ot./minútu. Maximálka sa s týmto motorom vygúľa na hodnotu 208 km/h a zrýchlenie z nuly na stovku prebehne za pekných 7,4 sekundy.

Štýlový dizajn s agresívnou maskou chladiča, oblými svetlometmi a vytiahnutými blatníkmi vám len potvrdí, že ste investovali ozaj dobre. Investovali ste do kvality a prestíže americkej klasiky.

JEEP GRAND CHEROKEE SRT8


Čo znamená slovo SRT v názve tohto auta (taktiež napríklad Dodge Viper SRT10 Coupe)? SRT je divízia spolupracujúca s koncernom DaimlerChrysler, ktorá upravuje sériové vozy tohto koncernu. Avšak nevnímajme to ako tuning. Jednudochu povedané, vylepšuje sériovo vyrábané vozy, pričom tieto verzie sú taktiež zaradené do výroby. Napríklad známe autá Dodge Ram SRT10, Dodge Charger SRT8, Chrysler 300C SRT8 atď. Hlavným znakom SRT-čiek je úctihodný výkon, zvýšená bezpečnosť a športový dizajn zvonu aj znvútra.

Ich najnovším prírastkom je najrýchlejší Jeep sveta označený ako Grand Cherokee SRT8. Ináč povedané, vylepšená verzia klasického Grand Cherokee.

Jeho najcharakteristickejším prvkom je vylepšený motor. Ojem pôvodného 8-válcového 5,7-litrového HEMI motora bol zväčšený na 6,1-litra, kde zároveň bol zvýšený výkon na konečných 433 koní (381 kW). Vzrástol tiež krútiaci moment a to na dravú hodnotu 569 Nm pri 4800 ot./minútu. Vďaka takejto radikálnej úprave akceleruje tento šip z nuly na stovku pod 5 sekúnd, čo znamená, že zadok ukáže nielen BMW X5-ke, ale aj Porsche Cayenne Turbo. Maximálka sa pritom zastaví na hodnote 250 km/h. Sú to dych berúce hodnoty, keď vezmeme v úvahu veľkosť a mohutnosť tohto auta. Na spotrebu sa radšej nepýtajte :-).

O zastavenie tohto balvana sa starajú kotúčové, vzduchom chladené brzdy Brembo, s 360 mm kotúčmi vpredu a 350 mm kotúčmi vzadu, ktoré toto auto z rýchlosti 96 km/h do pokoja, zastavia na 68 metroch.

Čo sa týka dizajnových zmien, pribudol nižší predný nárazník, prahové nástavce, modifikovaný zadný difúzor s dvojitou koncovkou výfuku v strede, väčšie disky, tvrdší podvozok atď.

Fotogaléria sériového Jeep Grand Cherokee SRT-8

preview
previewJEEP GRAND CHEROKEE SRT8 UPRAVENÉ FIRMOU KOENIGSEDER


Jeep Cherokee Konigseder
Ako množstvo iných áut, ani toto nenechalo na seba dlho čakať a prejavil oň záujem rakúsky úpravca Koenigseder. Aj keď chcel z neho vytvoriť športové auto, dbal na jeho hlavné poslanie. Vedel, že ide o SUV, ktoré si hravo poradí aj s prašnou cestou. Preto zmeny, ktoré na ňom urobil, nie sú až tak výrazné.

Hlavným znakom je agresívne čierne lakovanie v kombinácii s 24-palcovými chrómovými diskami, ktoré sú obalené nízkoprofilovými pneumatikami. Kolesá sa pritom vynímajú spod rozšírených blatníkov, ktoré sú ešte výraznejšie, než pri sériovej verzii SRT8. Do vena dostali tieto blatníky otvory, ktoré majú za úlohu priviesť a odviesť chladný resp. zohriaty vzduch ku resp. od kotúčových bŕzd. Vyplnené sú pritom strieborným ťahokovom, aby tak ladili s chrómovými lištami na karosérii auta. Tie nájdeme na prednom nárazníku, dverách a zadnom kufri.

Nedá sa nevšimnúť si tiež zatmavené okná a výrazné rozdvojené športové krídlo a lá F1. Ostatné športové prvky, ako brzdy Brembo, športové kožené sedadlá, prahové nástavce atď., ostali nezmenené. Štýl sa proste nezaprie.Fotogaléria sériového upraveného auta Jeep Grand Cherokee SRT-8 firmou Koenigseder:Celý sortiment z produkcie Königseder si môžete nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma KÖNIGSEDER bola založená v roku 1987, kedy začala s vývojom, výrobou a dizajnom veľmi kvalitných spojlerov a plastov pre rôzne, ale najmä európske značky ako AUDI, BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, VW a ďalšie. Vtedy začínali v malej garáži v mestečku Eferding. Už v roku 1992 sa museli kvôli obmedzeným kapacitám presťahovať do neďalekého mesta Bad Hall. V tomto roku vznikali aj prvé vlastné projekty ako napr. štúdia auta BMW Mini Cabrio. V roku 1994 sa firma musela opäť presťahovať do ešte väčších priestorov. V 2001 bolo vo firme KÖNIGSEDER založené vlastné dizajnové a konštrukčné oddelenie. To znamená, že od tohto momentu si zabezpečujú všetko vo vlastnej réžii, teda od prvých náčrtov až po finálne produkty a sériovú výrobu.

Priestory firmy Königseder vyzerajú takto:

preview
preview
preview


KÖNIGSEDER je teda špecialistom aj na kompletné úpravy áut a to v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ, a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Týmito skúsenosťami patrí takmer 20 rokov k skoro jediným elitným výrobcom a úpravcom rakúskej tuningovej scény, a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. Dnes firma KÖNIGSEDER sídli v meste Kremsmünster, južne od mesta Linz v Rakúsku. Táto spoločnosť stále vyvíja nové prototypy a iné extrémne modifikácie - inak sériových áut. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Okrem vlastnej výroby zastupuje táto spoločnosť a ponúka doplnky od rôznych iných renomovaných európskych výrobcov ako sú ESQUISS (F), CARACTERE (B), ABBES DESIGN (B), STROSEK (D) a iné.

Krátke prezentačné video firmy Königseder nájdete tu:

preview
download
[ 4.5 MB ]

Tu máme pre vás ešte krátky výber z ich ostatného sortimentuKönigsedrové doplnky si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu od firmy Koenigseder na „téreniaku“ Jeep Grand Cherokke SRT-8? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Königseder, tak navštívte našu podstránku:

Königseder tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Jeep vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Jeep tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 30949x    hodnotenie: 1.9/5, 19 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt