support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo skoda JE-Design Audi Q7 logo skoda

Audi A8 - ...a že limuzínu neupravíš... JE DESIGN !

18.Aug.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

To že je automobilka Audi súčasťou koncernu VW Group je každému jasné. Preto aj tuningové, respektíve firmy zaoberajúce sa úpravou vozidiel, či už optickou alebo výkonnostnou sa poväčšine orientujú na koncernové značky. Leingartenská opravárenská firma sa pred rokom predviedla. Predstavila ako prvá úpravu pre prémiovú triedu Audi, model A8. S nástupom nového modelu tomu nie je inak.

Základom pre úpravu bola Audi A8 v motorovej verzii 4,2L V8. Obsah 4,2 litra presnejšie teda 4172 cm3 na 8-smich valcoch poskytuje výkon 246/335 (kW/k). Veľkou prednosťou novej A8-čky je už jej tradičná konštrukcia karosérie z hliníku.

Hmotnosť bude vždy zásadným koeficientom pri dosahovaní lepších jazdných a výkonnostných vlastností. Systém Quattro nebudem nikomu predstavovať – náhon na všetky kolesá, ktorý má za sebou dlhú históriu a to nielen vývojovú.

AUDI A8 JE DESIGN


Je Design Audi A8
JE Design Vám predstavuje nielen optickú úpravu, ktorá krásny sériový vzhľad jemným spôsobom vyzdvihuje optické prvky s ohľadom na aerodynamiku a lepšie jazdné vlastnosti.

Tento kit bol vyrobený na zákazku pre šejka z Arabských Emirátov, pre ktorého emblém štyroch kruhov znamená symbol slobody a voľnosti. Nakoľko mu sériové parametre nestačili a hranicu „voľnosti“ chcel šejk posunúť ešte vyššie JE DESIGN pristúpil nekompromisne k zarážajúcim zmenám. Pôvodný točivý moment 430 Nm dosahujúci pri 3500 ot/min. sa posunul na hranicu 600 Nm pri 3 850 ot/min. Z nuly na 100km/h sa sériová A8-čka rozbehne za 6,3 sekundy, pokiaľ ste si mysleli, že na limuzínu je práve tento údaj maximum čo by mohla dokázať vyvediem vás z omylu. Novým údajom je 5,2 sekundy z 0 na 100 kilometrovú rýchlosť.

Údaj, ktorý bude zaujímať azda najviac z vás je výkon udávaný v konských silách. Nový údaj je závratných viac ako 500 koní. Hlavným prvkom na dosiahnutie týchto hodnôt bolo každému známe (občas pískajúce:) ) TURBO. Každý kto patrí medzi majiteľov turba, alebo vie o čo sa jedná, vie že iba turbom sa výkon nezvýši a je potrebné upraviť aj ďalšie časti a to nielen priamo v srdci automobilu - v motore.

V tomto prípade sa inžinieri z JE DESIGN vydali na dlhú a náročnú cestu, pri ktorej prešli výmenou kompletného výfukového systému, vodou chladený intercooler (medzichladič), špeciálne výkonu prispôsobené piesty cez to všetko JE DESIGN zaručuje predpísané emisie. Kompletná prestavba ako sme si už pri firmách tohto druhu, je schválená a deklarovaná TÜV certifikátom.

Je Design Audi A8
A čo dizajn – Audi bol vždy priekopníkom v dizajnovom svete a zároveň išiel svojou cestou bez potreby kopírovania. Predná maska v matne čiernom laku bola urobené v štýle W12 (12-válcový motor, ktorý je v ponuke pre Audi A8 najsilnejším). Predný spojler z dielne JE DESIGN bol zväčšený aby poskytoval väčšiu priepustnosť vzduchu prúdiaceho do motorového priestoru a ku kolesám.

Celkový aerodynamický charakter spĺňa kit na jednotku, nakoľko je koncipovaný odpredu cez bočné prahy a až po zadný difúzor. Bočné prahy vďaka svojmu tvarovaniu teraz prinášajú k zadným kolesám viac vzduchu pre lepšie chladenie bŕzd.

Zadná časť bola opticky rozšírená spojlerom na veku kufra a pre lepší odvod vzduchu od podvozku bol implementovaný difúzor na zadný nárazník. Z neho taktiež „vykukujú“ 4 koncovky výfukového systému, z čoho každá koncovka v tvare kruhu je chrómová s priemerom 101mm.

Ešte by som sa vrátil k prednej časti kde „pohľad dravca“ vykresľujú predné svetlá spolu s novou maskou a hmlovými svetlami, ktoré dizajnovo korešpondujú práve koncovkami výfukov vzadu.

Aby limuzína s výkonom cez 500 koní dostala vynikajúce jazdné vlastnosti a perfektnú stabilitu, dostala nové 21 palcové kolesá so šírkou 10 palcov obuté do pneumatík v rozmere 285/30 ZR21 (!). Teda to už je rozmer, rozhodne jazda musí byť športovým zážitkom, ale pravdupovediac kupovať nové stojí pekné peniaze. Na našom trhu sa napríklad Michelin Pilot SPORT2 pohybujú v cene okolo 20 000,- za kus. Ďalšou zaujímavou „pomôckou“ pre lepšiu stabilitu a jazdné vlastnosti je elektrický systém nastavovania výšky podvozku, ktorý dokáže A8-čka prisunúť k zemi až o 35mm nižšie.

Na záver ba som dodal už iba, že všetky použité komponenty sú vhodné pre akúkoľvek motorovú verziu Audi A8. Tak čo si myslíte o úprave Audi A8 od JE DESIGN (?) – ja sa nemôžem vynadívať.

Fotogaléria upravenej limuzína Audi A8 od tvorcov JE DESIGN:Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy JE Design sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník spojlerov a diskov JE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 352 KB ]
Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy JE Design si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Firma JE DESIGN sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou tuningových doplnkov pre koncernové značky AUDI, SEAT a VW. Ťažisko je najmä v oblasti dizajnových aerodynamických exteriérových úprav vo forme rôznych spojlerov a plastov. Tieto firma vyrába buď z PU RIM (tvrdený polyuretán) alebo ABS-plastu (vákuovo vstrekované a lisované plasty). Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Vzhľadom na vysokú kvalitu výroby a využitie CAD-CAM technológie výroby plastov, JE DESIGN začal prednedávnom vyvíjať aj aerodynamické produkty pre iných známych úpravcov na svetovom trhu.

Kráte videá k autám SEAT Ibiza a SEAT Leon Cupra R v úprave JE DESIGN (formát: „WMV“):

preview
download
[ 2809 KB ]

preview
download
[ 1346 KB ]

preview
Firma JE DESIGN bola založená v roku 1990 pánom Jochenom Eckeltom v nemeckom meste Heilbron. Do roku 1994 sa firma venovala výlučne značke VW. Od roku 1995 pribudla do sortimentu výroby aj značka AUDI a od roku 1996 sa k tomu pripojili aj autá SEAT. 1997 sa JE DESIGN presťahoval do susedného mesta Heilbronn-Horkheim, lebo dopyt neustále rástol a bolo potrebné vybudovať nové výrobné priestory. V roku 1998 prezentovala firma prvý krát na tuningovej výstave ESSEN Motor Show svoj prvý vlastne vyvinutý ľahko zliatinový dvojdielny disk pod menom „VISAGE“. Od začiatku nového milénia sa firma rozhodla zobrať do svojho repertoáru aj výrobu výfukov a jeho častí ako aj interiérových doplnkov a vývoj elektronických riadiacich jednotiek na zvyšovanie výkonu áut.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3 / Typ: 8P
Značka: AUDI / Model: A4 / Typ: 8E
Značka: AUDI / Model: A8 / Typ: 4E
Značka: SEAT / Model: Altea / Typ: 5P
Značka: SEAT / Model: Ibiza / Typ: 6L + Facelift
Značka: VW / Model: Polo / Typ: 6N + Facelift
Značka: SEAT / Model: Alhambra
Značka: Škoda / Model: Octavia II / Typ: Combi

Značka: VW / Model: Lupo / Typ: 6X
Značka: VW / Model: Passat / Typ: 3B + 3BG

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy JE Design je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu JE DESIGN 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 50 stranách môže byť Váš len za 99,-Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Produktový katalóg JE DESIGN na stiahnutie:
(PDF dokument)
preview
download
[ 6,3 Mb ]


Produkty od firmy JE Design si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na úpravu AUDI A8 od nemeckého JE DESIGN ? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy JE-Design, tak navštívte našu podstránku:

JE-DESIGN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Jakub Drgon
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 25706x    hodnotenie: 47/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt