support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo skoda JE-Design Seat Leon 1M logo skoda

JE Design a ich performance upgrade pre Škoda Octavia RS II. generácie

11.May.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Čo človeka napadne, keď začuje skratku RS. Určite jedným zo slov bude agresivita, športovosť a dynamika. Tieto dve písmená symbolizujú väčší výkon umiestnený „v obleku” sériových automobilov. Prevažne poznáme túto skratku pri autách typu kupé, sedan a hatchback. Nie je však nič nové, ak sa koncovka RS vyskytne aj v prípade „kombíčok”. Vtedy sa dá hovoriť o športovom a hlavne dynamickom rodinnom aute, ktoré sa výborne hodí pre športových oteckov :-). Čo sa sak stane, ak sa k tomu pridá ešte tuningová firma, lepšie povedané, ak sa spoja slová tuning a RS. Pre niektoré firmy zaoberajúce sa úpravou áut, RS-kový výkon nie je dostatočný na to, aby dali takémuto autu „pokoj”. Buďme konkrétni. Ide o nemeckú tuningovú firmu JE Design a novú Škodu Octaviu RS Combi II. generácie. Tieto dva symboly sa spojili a vytvorili spolu upravené rodinné športové auto, navyše s koncovkou RS! Poďme sa naň pozrieť.

SÉROVÝ STAV NOVEJ „OKTÁVKY”


Škoda Octavia RS Combi
Nová Škoda Octavia RS Combi bola predstavená v marci minulého roka. Príjemne rodinné kombi novej generácie poháňané dvojlitrovým motorom TFSI „podpichovným” turbodúchadlom s celkovým výkonom 200 konských síl (147 kW) a točivým momentom 280 Nm.

Vďaka týmto výkonovým parametrom dosahuje tento „kombík“ maximálnu rýchlosť 238 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchli za pekných 7,5 sekúnd. Nová „Oktávka” je poháňaná 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. O pohodlie pri rýchlej jazde sa stará športový podvozok a pneumatiky 225/45 R17 obuté na disky s rozmermi 7Jx17”.

V základnej výbave nájdete napríklad systémy ako ESP, ABS, ASR, HBA atď., dva airbagy, kovové kryty pedálov, RS interiér, športový podvozok, trojramenný volant a predné sedačky, xenónové svetlomety, atď.

Otázka bezpečnosti pri športových autách je niekedy ťažko zodpovedaná, avšak v tomto prípade Škoda odpovedala radikálnym riešením aktívnej bezpečnosti pre nový typ Octavie. Na testoch bezpečnosti dostala ochrana vodiča a spolujazdca štyri hviezdičky, rovnako ako ochrana detí.

To nielen výborne riešenej konštrukcii a deformovateľnosti, ale aj vďaka ergonomicky tvarovaným sedačkám a dvojbodovým pásom. Iba 2 hviezdičky dostala za bezpečnosť pre chodcov. „Jedným slovom povedané”, štýlové rodinné auto, ktoré ponúka mnoho zábavy vďaka svojim dobrým jazdným vlastnostiam a vysokému výkonu.

Obrázky sériového auta Škoda Octavia RS nájdete v tejto galérii:

NOVÁ ŠKODA OCTAVIA RS COMBI V PODANÍ JE DESIGN


Je Design Škoda Octavia RS Combi
Nemeckú firmu JE Design určite pozná väčšina tunerov. Svojimi kvalitami a precíznou prácou s najlepšími výsledkami sa dostali medzi, minimálne európsku elitu tuningových firiem. Ich rukami prešli autá značiek Audi, Seat a Volkswagen, ktorým venujú najlepšiu „tunerskú” opateru.

Ich najnovším projektom je už vyššie spomenutá Škoda Octavia RS Combi II. generácie, pri ktorej označenie RS očividne chlapcom z JE Design nestačilo. Odhodlali sa posunúť výkon tejto „sériovky“ o niečo vyššie a zaručiť tak ešte plnohodnotnejší zážitok z jazdy.

Už zo sériovej výroby sa tento tátoš vyznačuje príjemne, športovo ladenými nárazníkmi, ktoré tak podčiarkujú jej športový a dynamický charakter. Neklamným znakom, že ide o sériové auto s vyšším výkonom je duplex ukončenie výfuku pod zadným nárazníkom. Aby toho ešte nebolo málo, strmene kotúčových bŕzd sú lakované do výraznej zelenej farby, čo len podškrtuje význam tohto auta. Je vidieť, že si dizajnéri z automobilky Škoda dali záležať na tomto modeli a vytvorili tak ideálnu kombináciu rodinného a športového auta. S týmto „kombíčkom“ si príde na svoje určite väčšina fanúšikov športových áut, ktorý sa musia obetovať kvôli rodine.


Je Design Škoda Octavia RS Combi
JE Design nenechal nič na náhodu a surovo sa pustil do zvýšenia sériového výkonu. Po úprave sa zvýšil z pôvodnej hodnoty 200 koní na veľmi pekných 244 konských síl. Zákonite sa zvýšil aj krútiaci moment z hodnoty 280 Nm na dravých 355 Nm, čo automaticky posunulo hranicu maximálnej rýchlosti na 240 km/h.

Zvýšilo sa aj zrýchlenie a to o 0,7 sekundy, čo v praxi znamená zrýchlenie z pokoja na rýchlosť 100 km/h po úprave za 6,8 sekundy. S takýmito hodnotami si už pekne užijete jazdu. Majte pri tom na mysli, že ide o auto karosárskeho typu kombi! A to už je čo povedať.

Avšak pri tomto zvýšení výkonu sa ešte práca chlapcov z JE Design neskončila. Zmenené boli aj disky a to za väčšie, konkrétne 19-palcové lúčovité modelovej rady MultiSpoke. Upravený bol aj podvozok, ktorý je oproti sériovom ešte tvrdší, ale zato neuberá na pôvodnom pohodlí pri jazde.

S týmto „Power Upgrade“ budete vlastniť ešte dravšiu „šelmu“, ako by ste si mohli predstaviť. Ale majte stále na mysli, že tu hovoríme o „kombíčku“.


Upravená Škoda Octavia II. generácie v úprave od JE DESIGN:Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy JE Design sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník spojlerov a diskov JE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 352 KB ]
Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy JE Design si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Firma JE DESIGN sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou tuningových doplnkov pre koncernové značky AUDI, SEAT a VW. Ťažisko je najmä v oblasti dizajnových aerodynamických exteriérových úprav vo forme rôznych spojlerov a plastov. Tieto firma vyrába buď z PU RIM (tvrdený polyuretán) alebo ABS-plastu (vákuovo vstrekované a lisované plasty). Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Vzhľadom na vysokú kvalitu výroby a využitie CAD-CAM technológie výroby plastov, JE DESIGN začal prednedávnom vyvíjať aj aerodynamické produkty pre iných známych úpravcov na svetovom trhu.

Kráte videá k autám SEAT Ibiza a SEAT Leon Cupra R v úprave JE DESIGN (formát: „WMV“):

preview
download
[ 2809 KB ]

preview
download
[ 1346 KB ]

preview
Firma JE DESIGN bola založená v roku 1990 pánom Jochenom Eckeltom v nemeckom meste Heilbron. Do roku 1994 sa firma venovala výlučne značke VW. Od roku 1995 pribudla do sortimentu výroby aj značka AUDI a od roku 1996 sa k tomu pripojili aj autá SEAT. 1997 sa JE DESIGN presťahoval do susedného mesta Heilbronn-Horkheim, lebo dopyt neustále rástol a bolo potrebné vybudovať nové výrobné priestory. V roku 1998 prezentovala firma prvý krát na tuningovej výstave ESSEN Motor Show svoj prvý vlastne vyvinutý ľahko zliatinový dvojdielny disk pod menom „VISAGE“. Od začiatku nového milénia sa firma rozhodla zobrať do svojho repertoáru aj výrobu výfukov a jeho častí ako aj interiérových doplnkov a vývoj elektronických riadiacich jednotiek na zvyšovanie výkonu áut.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3 / Typ: 8P
Značka: AUDI / Model: A4 / Typ: 8E
Značka: AUDI / Model: A8 / Typ: 4E
Značka: SEAT / Model: Altea / Typ: 5P
Značka: SEAT / Model: Ibiza / Typ: 6L + Facelift
Značka: VW / Model: Polo / Typ: 6N + Facelift
Značka: VW / Model: Lupo / Typ: 6X
Značka: VW / Model: Passat / Typ: 3B + 3BG

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy JE Design je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu JE DESIGN 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 50 stranách môže byť Váš len za 99,-Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy JE Design si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Páči sa vám takáto úprava od JE Design pre Škodu Octaviu II.generácie? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy JE-Design, tak navštívte našu podstránku:

JE-DESIGN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Škoda vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Škoda tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 42022x    hodnotenie: 77/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt