support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo skoda JE-Design Audi Q7 logo skoda

„Svetový šampión v ťažkej váhe“ - Audi Q7 od JE Design

19.Jun.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na celosvetovom tuningovom trhu vládne tak veľká konkurencia, že tuningové firmy už hľadia na modely áut nejaký ten čas pred ich vydaním. Vytipujú si auto, na ktoré majú záujem ponúknuť vizuálnu alebo motorovú úpravu a využívajú pritom svoje poznatky z VT (virtual tuningu). Buďme už konkrétni, reč je o mohutnom Audi Q7, ktoré si na mušku zobrala nemecká tuningová firma JE Design.

SÉRIOVÉ AUDI Q7


Nie je to tak dávno, čo bol tento zatiaľ posledný prírastok do rodiny Audi predstavený širokej motoristickej verejnosti a už sa teší obľube azda každej vekovej kategórie, väčšmi strednej generácie. Nové Audi Q7 v sebe skrýva niečo, čo vyžaruje enormnú silu už pri prvom pohľade naň. Je to spojenie luxusu, užitočnosti, dynamiky a sily. Predstavuje luxusné rodinné kombi v spojení so športovým SUV (napríklad sériové 20-palcové disky), čo je veľká výhoda na automobilovom trhu v rámci konkurencie.

Audi je typické už od počiatkov svojim dravým prístupom k motorovej časti svojich modelov. Aby sme boli konkrétni, ponúka vždy na výber svojim zákazníkom pestrú škálu motorov, ktoré avšak nie sú práve najslabšie. Aby sme boli konkrétni, pri Q7-čke máte na výber spomedzi dvoch motorov. Prvým je 6-valcový dieselový vidlicový motor TDI s objemom 3 litre, preplňovaný turbodúchadlom, s technológiou common-rail druhej generácie, ktorý dosahuje výkon 233 koní (171 kW) . Druhým z ponuky je nadupaný 8-valcovýbenzínový vidlicový motor FSI s objemom 4,2 litra a výkonom 350 koní (257 kW) ! To už je výkon s veľkým „V“.

Q7-ČKA „UPGRADOVANÁ“ FIRMOU JE DESIGN


Je Design Audi Q7
Firma JE Desing nenechala nič na náhodu a ostro sa vrhla na prípravu novej ponuky tuningových dielov práve pre tohto krásavca. V ponuke budú nové plasty, disky a samozrejme upgrade motora.

Čo sa týka vizuálnej stránky tejto úpravy, bude sa dotýkať prednej časti, kde bude osadený športový spodný spojler pod predný nárazník. Je charakteristický svojou podobou so spodnou časťou predného nárazníka, prevažne jeho stredovej časti, čiže masky.

Po bokoch tohto spojlera nájdeme dva páry hmloviek, ktoré si môže, ale aj nemusí zákazník objednať. Je vidieť, že tento spodný spojler je navrhovaný s „rozumom“, čo malo za následok ešte väčšie zvýraznenie agresivity tohto jedinečného vozidla.

Čo sa ešte týka prednej časti, zmenou prešla aj predná maska, z ktorej boli odstránené štyri kruhy, ktoré symbolizujú značku Audi. Taktiež pozmenené boli predné svetlomety a to tak, že dostali mračítka, aby opticky predĺžili prednú kapotu a taktiež aby vzbudzovali dojem „rozhnevanosti“ auta.

V ponuke na toto SUV budú aj bočné prahy. Tie sú charakteristické rôznymi výčnelkami a krivkami, ktoré verne kopírujú vzhľad karosérie auta a pritom plynule ladia so zakončením dverí.

Zadná časť, podobne ako predná, dostane „do vena“ spodný spojler, v ktorom si svoje miesto nájdu oválne koncovky športového výfuku. Veď čo by to bola za úprava bez kvalitných a hlavne dobre vyzerajúcich koncoviek.

Úpravcovia samozrejme nezabudli ani na motorovú časť tohto auta. Bude sa dotýkať kolies a motora. Ale postupne. Už sériovo sú na výber disky o veľkosti od 17 až do 20 palcov, čo určite nie je málo. Avšak úpravcom to očividne nestačilo a pre toto Audi ponúkli 5-lúčové masívne disky s rozmermi 10x22 palcov, ktoré budú obuté do nízkoprofliových pneumatík s rozmermi 295/30 R 22. Samozrejme takéto kolesá budú v kombinácií so vzduchovým podvozkom a regulovateľnou svetlou výškou tejto „Audiny“. To už je čo povedať.

Avšak väčším lákadlom v tejto pripravovanej premene bude tuning motora. Bude sa týkať jedného z dvoch sériovo ponúkaných motorov a to trojlitrového šesťvalca TDI so sériovým výkonom 233 koní (171 kW). Po úprave riadiacej jednotke a ďalších „drobností“ vzrastie výkon tohto tátoša o 52 koní na výsledných 285 (210 kW) , čo bude mať za následok aj vzrast krútiaceho momentu z 500 na 550 Nm. Hranica maximálnej rýchlosti posunie z 210 na 219 km/h a zrýchlenie z nuly na „stovku“ z 9,1 na 8,4 sekundy.

Tak čo na to poviete. Celkom smelé plány, nie? Avšak firma JE Design je už natoľko známa, že je zbytočné pochybovať o nesplniteľnosti tejto úpravy:

preview


Obrázky upraveného Audi Q7 od Je Design:Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy JE Design sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník spojlerov a diskov JE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 352 KB ]
Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy JE Design si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Firma JE DESIGN sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou tuningových doplnkov pre koncernové značky AUDI, SEAT a VW. Ťažisko je najmä v oblasti dizajnových aerodynamických exteriérových úprav vo forme rôznych spojlerov a plastov. Tieto firma vyrába buď z PU RIM (tvrdený polyuretán) alebo ABS-plastu (vákuovo vstrekované a lisované plasty). Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Vzhľadom na vysokú kvalitu výroby a využitie CAD-CAM technológie výroby plastov, JE DESIGN začal prednedávnom vyvíjať aj aerodynamické produkty pre iných známych úpravcov na svetovom trhu.

Kráte videá k autám SEAT Ibiza a SEAT Leon Cupra R v úprave JE DESIGN (formát: „WMV“):

preview
download
[ 2809 KB ]

preview
download
[ 1346 KB ]

preview
Firma JE DESIGN bola založená v roku 1990 pánom Jochenom Eckeltom v nemeckom meste Heilbron. Do roku 1994 sa firma venovala výlučne značke VW. Od roku 1995 pribudla do sortimentu výroby aj značka AUDI a od roku 1996 sa k tomu pripojili aj autá SEAT. 1997 sa JE DESIGN presťahoval do susedného mesta Heilbronn-Horkheim, lebo dopyt neustále rástol a bolo potrebné vybudovať nové výrobné priestory. V roku 1998 prezentovala firma prvý krát na tuningovej výstave ESSEN Motor Show svoj prvý vlastne vyvinutý ľahko zliatinový dvojdielny disk pod menom „VISAGE“. Od začiatku nového milénia sa firma rozhodla zobrať do svojho repertoáru aj výrobu výfukov a jeho častí ako aj interiérových doplnkov a vývoj elektronických riadiacich jednotiek na zvyšovanie výkonu áut.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3 / Typ: 8P
Značka: AUDI / Model: A4 / Typ: 8E
Značka: AUDI / Model: A8 / Typ: 4E
Značka: SEAT / Model: Altea / Typ: 5P
Značka: SEAT / Model: Ibiza / Typ: 6L + Facelift
Značka: VW / Model: Polo / Typ: 6N + Facelift
Značka: VW / Model: Lupo / Typ: 6X
Značka: VW / Model: Passat / Typ: 3B + 3BG

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy JE Design je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu JE DESIGN 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 50 stranách môže byť Váš len za 99,-Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy JE Design si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na predbežnú úpravu od JE DESIGN pre Audi Q7? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy JE-Design, tak navštívte našu podstránku:

JE-DESIGN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11565x    hodnotenie: 44/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt