support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw JE Design VW Scirocco – s novým rokom prichádza nový dizajn logo vw

JE Design VW Scirocco – s novým rokom prichádza nový dizajn

14.Jan.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nový rok sa ešte ani poriadne nestihol ohriať a hneď tu máme niekoľko automobilových noviniek. A verte, že nie hocijakých, zvlášť jedna konkrétna. Starý rok bol ozaj bohatý na štvorkolesové novinky, nevynímajúc celosvetové hity ako napríklad nový Nissan Skyline GT-R35, či iné skvosty planéty. Koniec roka 2008 znamenal istý druh šoku pre množstvo ľudí na zemi, keď automobilka Volkswagen oznámila príchod zbrusu novej generácie vozidiel, špeciálne jedného konkrétneho. Voľný preklad názvu tohto nového modelu je druh teplého saharského vetra, čo si môže každý vysvetliť po svojom :-) Dôležité však je, že ľudom sa to auto páči. Nechoďme už toľko okolo horúcej kaše a predstavme si najnovší model z dielne nemeckého Volkswagenu, model Scirocco. Najlepšie na tom všetkom ale je, že toto auto je na svete sotva zopár týždňov a nemecký tuner JE Design ho už úspešne upravil. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

VW SCIROCCO – SVETOVÁ NOVINKA ŤAŽKÉHO KALIBRU


JE Design VW SCIROCCO
Scirocco je po 35 rokoch späť! Aj tak by sa dal označiť príchod „nového“ člena do nemeckej rodiny VW. Toto nesmierne štýlové kupé si svojich fanúšikov našlo už v roku 1975 a teraz je po toľkých rokoch opäť na scéne a môžeme si byť istý, že tomu nebude ináč ani dnes.

VW Scirocco je dizajnovo veľmi prepracované kupé, aj keď skôr spadá do segmentu hatchbackov. Keď ste ale päťčlenná rodina, tak si Scirocco veľmi neužijete. Toto auto je skôr pre odviazaných ľudí, ktorý obľubujú jazdu v dynamickom a štýlovom aute.

Keď už vravíme o dynamike, nedá nám nespomenúť pohonné ústrojenstvo tejto novinky, ktoré je viac než obdivuhodné. Scirocco má v ponuke, okrem iného, aj jeden dízlový agregát, no bavme sa radšej o „mužnejšej a voňavejšej“ stránke auta :-).

Najväčším lákadlom najmä pre športovo založeným vodičov je dvojlitrový štvorvalcový preplňovaný motor, ktorý majiteľovi ponúkne dynamických 200 konských síl (147 kW) a 280 Nm točivého momentu. A s tým sa dá už celkom pekne povystrájať. Pre úspornejších jedincov je v ponuke aj 1,4 litrový TSI motor.

VW SCIROCCO JE DESIGN


JE Design VW SCIROCCO
Firma JE Design je okrem svojich kvalitných výrobkov a dobre odvedenej práci známa taktiež rýchlosťou, s akou sa svojím projektom venuje. Zvlášť keď ide o čerstvé automobilové novinky. VW Scirocco sa dlho na trhu neohrial a už ma svoj vlastný balík úprav.

Premena tejto novej mašiny je pomerne rozsiahla, no poďme postupne. Do prednej časti sa nasťahoval nový spodný spojler, ktorý má v tomto prípade funkciu difúzora, čiže usmerňuje prúdiaci vzduch.


Charakteristický je dvoma plutvami po stranách a piatimi otvormi v jeho strede. Dostupný je aj v karbónovom prevedení. Celkom pôsobí veľmi prirodzene a najmä športovo a nijak nenarúša pôvodný zámer nemeckých dizajnérov.

Na bok auta pribudli veľmi decentné prahové nadstavce s otvormi umiestnenými na ich konci. Prahy splývajú so zvyškom karosérie a vytvárajú tak dojem zníženia vozidla a navyše dodávajú autu ten športový šmrnc.

JE Design VW SCIROCCO
Zadná časť auta sa veľmi nezmenil, no modifikovaný bol nárazník pre potreby difúzora, v ktorého v strede si miesto našla dvojica okrúhlych koncoviek športového výfuku s priemerom 70mm. Aj zadný difúzor je dostupný v prevedení karbón, vďaka čomu auto pôsobí razantnejšie a agresívnejšie.

Poslednou procedúrou bolo prekopanie pohonného ústrojenstva. Ako prvou na rad prišla úprava motora, resp. zvýšenie jeho výkonu. Do parády si mechanici z JE Design vzali najsilnejší „benziňák“, teda 2,0 TFSI, ktorému dodatočnými úpravami pridali úctyhodných 44 konských síl, vďaka čomu sa zlepšila akcelerácia vozidla oproti 7,2 sekundy na 6,6 sekundy. Hore išla tiež „maximálka“ a to približne o 7 km/h.

Vyšší výkon si automaticky žiada aj stabilnejší podvozok. Pod blatníky sa teda nasťahoval komplet nový, športový podvozok z dielne tohto nemeckého úpravcu, ktorý auto k zemi priblížil o 30mm.
Zavŕšením tohto seriálu sú luxusné lúčovité disky dodávané v rozmeroch 8x19 v kombinácií s pneumatikami 235/35 a vo farebnom prevedení strieborná, matná čierna alebo biela.

JE Design VW SCIROCCO JE Design VW SCIROCCO JE Design VW SCIROCCO JE Design VW SCIROCCO
Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy JE Design sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník spojlerov a diskov JE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 352 KB ]
Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy JE Design si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Firma JE DESIGN sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou tuningových doplnkov pre koncernové značky AUDI, SEAT a VW. Ťažisko je najmä v oblasti dizajnových aerodynamických exteriérových úprav vo forme rôznych spojlerov a plastov. Tieto firma vyrába buď z PU RIM (tvrdený polyuretán) alebo ABS-plastu (vákuovo vstrekované a lisované plasty). Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Vzhľadom na vysokú kvalitu výroby a využitie CAD-CAM technológie výroby plastov, JE DESIGN začal prednedávnom vyvíjať aj aerodynamické produkty pre iných známych úpravcov na svetovom trhu.

Kráte videá k autám SEAT Ibiza a SEAT Leon Cupra R v úprave JE DESIGN (formát: „WMV“):

preview
download
[ 2809 KB ]

preview
download
[ 1346 KB ]

preview
Firma JE DESIGN bola založená v roku 1990 pánom Jochenom Eckeltom v nemeckom meste Heilbron. Do roku 1994 sa firma venovala výlučne značke VW. Od roku 1995 pribudla do sortimentu výroby aj značka AUDI a od roku 1996 sa k tomu pripojili aj autá SEAT. 1997 sa JE DESIGN presťahoval do susedného mesta Heilbronn-Horkheim, lebo dopyt neustále rástol a bolo potrebné vybudovať nové výrobné priestory. V roku 1998 prezentovala firma prvý krát na tuningovej výstave ESSEN Motor Show svoj prvý vlastne vyvinutý ľahko zliatinový dvojdielny disk pod menom „VISAGE“. Od začiatku nového milénia sa firma rozhodla zobrať do svojho repertoáru aj výrobu výfukov a jeho častí ako aj interiérových doplnkov a vývoj elektronických riadiacich jednotiek na zvyšovanie výkonu áut.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3 / Typ: 8P
Značka: AUDI / Model: A4 / Typ: 8E
Značka: AUDI / Model: A8 / Typ: 4E
Značka: SEAT / Model: Altea / Typ: 5P
Značka: SEAT / Model: Ibiza / Typ: 6L + Facelift
Značka: VW / Model: Polo / Typ: 6N + Facelift
Značka: SEAT / Model: Alhambra
Značka: Škoda / Model: Octavia II / Typ: Combi

Značka: VW / Model: Lupo / Typ: 6X
Značka: VW / Model: Passat / Typ: 3B + 3BG

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Produktový katalóg JE DESIGN na stiahnutie:
(PDF dokument)
preview
download
[ 6,3 Mb ]


Páči sa vám výsledok VW Scirocco od JE Design? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy JE-Design, tak navštívte našu podstránku:

JE-DESIGN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Volkswagen tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Preklad textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10184x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt