support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo seat JE-Design Audi Q7 logo seat

Seat Leon FR model 1P - tuning od firmy JE Design !

29.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnešný motorový svet doslova prekvitá športovými „sériovkami“. Svetové automobilky sú si vedomé „športového nátlaku“ po rýchlosti bažiacich zákazníkov a tak sa minimálne jeden zo všetkých ponúkaných modelov tej ktorej automobilky uberá práve týmto smerom. Príklad? Seat Leon. Kultové auto, ktoré si mnoho ľudí spájalo práve so slovíčkom Sport. Asi aj preto automobilka Seat neostala len pri bežnom „cestnom“ modeli, ale do výroby a následného predaja sa dostala kvalitne prepracovaná, vynikajúco vyzerajúca a maximálne nadupaná športová verzia s označením Cupra R, ktorá si získala množstvo priaznivcov. V tomto dobre začatom seriáli Seat pokračoval aj naďalej, kde druhým pokračovaním je nový Seat Leon FR. Dynamické a robustné tvary, dostatočne vyzývavé, či hovoríme o „cestnom“ alebo športovom modeli. Na svete ešte nie je tento model veľmi dlho, no už teraz má množstvo spokojných zákazníkov a obdivovateľov. Nemeckí tuneri z firmy JE Design si túto skutočnosť uvedomujú v plnej miere a tak pripravili pre budúcich, ako aj už existujúcich majiteľov tejto káry naozaj skvostnú úpravu. Pozrime sa na ňu spoločne.

SEAT LEON 1P


Elegantné línie, športový nádych v kombinácii s úžitkovým kupé... asi takto by sa dal nový Leon charakterizovať. Štýlový päťdverový dizajn, ktorý zaujme hádam každého, pričom jeho najdôležitejším znakom je jedinečnosť. Je to auto, ktoré využijete všade, kde vás napadne a vašou odmenou bude maximálna spokojnosť a maximálny zážitok z jazdy. Adrenalín vo vašej krvi bude po zamknutí dverí prúdiť ešte dlho.

Všetky tieto pocity sú ešte umocnené silou, ktorá sa derie von cez výfukové potrubie. Konkrétne, automobilka Seat ponúka pre tento model päť druhov motorov, z ktorých sú tri benzínové. Najvýkonnejšou ponúkanou beštiou je štvorvalcový TurboFSI motor s objemom dva litre, ktorý vyvinie maximálny výkon 200 koní (147 kW), ktoré spolupracujú s maximálnym krútiacim momentom 270 Nm.

SEAT LEON FR JE DESIGN


Iste viete, že firma JE Design, inak jedna z mnohých nemeckých firiem, sa venuje úpravám prevažne áut značky Seat. Veď aj tentoraz si zobrali na mušku tento veľmi dobre vyzerajúci model s tovarovým označením Leon. Pripravili pre neho balík zahrňujúci nielen vizuálne doplnky, ale aj úpravu motora.

Je Design Seat Leon FR 1P
EXTERIÉR

Celý tento seriál odštartoval predný nárazník, ktorý sa od sériového v dostatočnej miere líši. Jeho prednosťou je masívne rozmiestnenie otvorov, konkrétne troch dizajnovo na seba nadväzujúcich. Podlhovastý stredový zabezpečuje prísun vzduchu ku chladiču motora, pričom bočné dva (s integrovanými hmlovými svetlami) privádzajú chladný vzduch k predným brzdám. Ich spoločné krivky dodávajú tejto časti auta ten žiaduci šmrnc.
Na spodnej strane nárazníka, pod bočnými otvormi, ešte nájdeme dvojicu „krídel“ s implementovanými otvormi, čo podľa môjho názoru vytvára ozaj športový dojem z tejto parády. Zmenou prešla aj predná maska, z ktorej bolo odstránené logo automobilky. Treba povedať, že všetky spomenuté otvory dostali výplň v podobe dravej čiernej mriežky, ktorá ideálne kontrastuje so žltým lakovaním karosérie.

Aby toho nebolo málo, pribudli taktiež mračítka predných svetlometov, ktoré už len uzatvárajú toto motoristické dobrodružstvo. Dovolím si povedať, že chlapíci z JE Design-u to „nemohli“ spraviť lepšie.

Nie je tajomstvom, že tento model Seat-u sa vyznačuje čistými, no hlavne oblými líniami. Presne v takom štýle boli navrhnuté bočné prahy, resp. prahové nástavce. Uhladené, oblé krivky sú prednosťou týchto plastových dielov. Navyše, v zadnej časti prahov sú umiestnené otvory na prívod vzduchu k zadným brzdám. S pokojným svedomím môžem povedať, že sú to dizajnovo skvostné prahové nástavce. Nezabudnime tiež na chrómové kryty kľučiek dverí, ktoré jednoducho dodávajú tomuto autu štýl.

Čerešnička na torte tejto modifikácie sa prejaví po otvorení predných dverí „do nebies“. Áno, máte pravdu...toto auto dostalo do vena vertikálne otváranie dverí, čiže LSD. Perfektný ťah úpravcov. Dá sa povedať, že zahrali na „obľúbenú“ nôtu.

JE Design nechcel zachádzať do extrémov a tak nevymenil zadný nárazník za nový, iba ho dodatočne modifikoval. V zmysle úpravy difúzora pre potreby štvorice okrúhlych pochrómovaných koncoviek výfuku s priemermi 90 mm a dodatočného pridania bočných „krídel“, rovnako ako vpredu, s integrovanými otvormi. Tentoraz ale slúžiacich na odvod zohriateho vzduchu od zadných bŕzd. Bodku za týmto divadlom dáva chrómová lišta na spodnom okraji kufra. Nenáročné, no zato dostatočne úchvatné a maximálne zaujímavé.

PERFORMANCE

JE Design nenechal nič na náhodu a pozrel sa tejto mašine aj pod kapotu a to doslova. Motorový tuning je v prípade tejto káry dostupný na dvoch motoroch. Konkrétne sa jedná o dvojlitrový turbodízel, ktorého výkon sa po radových úpravách zdvihol zo sériových 170 koní (125 kW) na slušných 193 koní (142 kW). Aj hodnota krútiaceho momentu sa vyšplhala na krásnych 410 Nm. To sa logicky prejavilo na rýchlostných hodnotách, kde „maximálka“ stúpla z pôvodnej hodnoty 218 km/h na 224 km/h a zrýchlenie sa zlepšilo o 0,6 sekundy, čiže na konečných 7,6 sekundy.

Je Design Seat Leon FR 1P
Upgrade je pripravený aj pre benzínových nadšencov, konkrétne pre dvojlitrový TurboFSI motor so sériovým výkonom 200 koní (147 kW), ktorý po sérií úprav dosahuje maximálny výkon 244 konských síl (180 kW). Automaticky sa zvýšila taktiež hodnota točivého momentu o vyše 80 Nm, na konečných 355 Nm. Vďaka takejto zmene auto dosahuje o 6 km/h vyššiu rýchlosť, teda na konečných 235 km/h, pričom „stovku“ dosiahne za 6,5 sekundy (z pôvodných 7,3 sekúnd). Čo na to poviete? Myslel som si, že sa v tomto aute skrýva poriadne silný potenciál, ktorý bol ešte okorenený firmou JE Design.

K takto drsným výkonovým hodnotám patrí aj istá dávka zvýšenej bezpečnosti. Tú úpravcovia dosiahli za pomoci výkonnejších športových kotúčových bŕzd vpredu, pričom do 330 mm veľkých tanierov hryzú 4-piestikové strmene.

Pribudol tiež športový podvozok, ktorý znižuje svetlú výšku vozidla o 3565 mm a tým pádom zlepšuje stabilitu v zákrutách a celkovo prispieva k lepšej ovládateľnosti. Posledné slovo majú kolesá, ktorých pneumatiky s rozmermi 225/35 R 19 Y sú obuté na pochrómovaných 16-lúčových „Multispoke“ diskoch o veľkosti 19-palcov (dostupné veľkosti 17- aj 18-palcov).

Niet pochýb o tom, že chlapci z firmy JE Design opäť potvrdili svoje kvality.

Fotogaléria upraveného auta Seat Leon FR model 1P od firmy JE Design:


Wallpaper Seat Leon FR JE Design (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy JE Design sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník spojlerov a diskov JE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 352 KB ]
Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy JE Design si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Firma JE DESIGN sa zaoberá vývojom, výrobou a distribúciou tuningových doplnkov pre koncernové značky AUDI, SEAT a VW. Ťažisko je najmä v oblasti dizajnových aerodynamických exteriérových úprav vo forme rôznych spojlerov a plastov. Tieto firma vyrába buď z PU RIM (tvrdený polyuretán) alebo ABS-plastu (vákuovo vstrekované a lisované plasty). Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Vzhľadom na vysokú kvalitu výroby a využitie CAD-CAM technológie výroby plastov, JE DESIGN začal prednedávnom vyvíjať aj aerodynamické produkty pre iných známych úpravcov na svetovom trhu.

Kráte videá k autám SEAT Ibiza a SEAT Leon Cupra R v úprave JE DESIGN (formát: „WMV“):

preview
download
[ 2809 KB ]

preview
download
[ 1346 KB ]

preview
Firma JE DESIGN bola založená v roku 1990 pánom Jochenom Eckeltom v nemeckom meste Heilbron. Do roku 1994 sa firma venovala výlučne značke VW. Od roku 1995 pribudla do sortimentu výroby aj značka AUDI a od roku 1996 sa k tomu pripojili aj autá SEAT. 1997 sa JE DESIGN presťahoval do susedného mesta Heilbronn-Horkheim, lebo dopyt neustále rástol a bolo potrebné vybudovať nové výrobné priestory. V roku 1998 prezentovala firma prvý krát na tuningovej výstave ESSEN Motor Show svoj prvý vlastne vyvinutý ľahko zliatinový dvojdielny disk pod menom „VISAGE“. Od začiatku nového milénia sa firma rozhodla zobrať do svojho repertoáru aj výrobu výfukov a jeho častí ako aj interiérových doplnkov a vývoj elektronických riadiacich jednotiek na zvyšovanie výkonu áut.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: AUDI / Model: A3 / Typ: 8P
Značka: AUDI / Model: A4 / Typ: 8E
Značka: AUDI / Model: A8 / Typ: 4E
Značka: SEAT / Model: Altea / Typ: 5P
Značka: SEAT / Model: Ibiza / Typ: 6L + Facelift
Značka: VW / Model: Polo / Typ: 6N + Facelift
Značka: SEAT / Model: Alhambra
Značka: Škoda / Model: Octavia II / Typ: Combi

Značka: VW / Model: Lupo / Typ: 6X
Značka: VW / Model: Passat / Typ: 3B + 3BG

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Produktový katalóg JE DESIGN na stiahnutie:
(PDF dokument)
preview
download
[ 6,3 Mb ]


Produkty od firmy JE Design si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na výslednú prácu dizajnérov a úpravcov z JE Design pre auto značky Seat Leon FR (1P) ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy JE-Design, tak navštívte našu podstránku:

JE-DESIGN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Seat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Seat tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17307x    hodnotenie: 42/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt