support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Otvorený vrtký Japonec Nissan 350Z Giacuzzo logo

Otvorený vrtký Japonec Nissan 350Z Giacuzzo

17.May.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Niečo o sériovke:

Prvým športovým automobilom z produkcie Datsun, dnes Nissan, bol typ Fairlady, ktorého „európsky“ vzhľad očaril návštevníkov tokijského autosalónu v roku 1961. Vtedy si japonské automobilky ešte nepotrpeli na krásu karosérií svojich automobilov. Typ Fairlady sa úspešne vyvážal najmä do USA a ukázalo sa, že bol veľmi účinnou prípravou pre dovoz prvého typu s označením Z v histórii automobilky Datsun/Nissan. Legendárny Datsun 240Z sa stal aj obchodne najúspešnejším v doterajšej histórii typov Z. Od jeho premiéry v roku 1969 do roku 1974, kedy ho vplyvom zmenenej legislatívy v USA nahradili typom Datsun 260Z, vyrobili a predali viac ako pol milióna vozidiel. Na výrobu najnovšieho typu s písmenom Z v označení sa automobilka Nissan dôkladne pripravovala už v závere minulého storočia. V roku 1999 testovala záujem solventnej športovo ladenej klientely štúdiou Z Concept, ďalej upravený Z Concept vystavovala aj na autosalónoch v roku 2001. Jeho sériovo vyrábanú podobu stelesnenú v type 350Z už vzácne vídame aj na našich cestách. Prezeranie vonkajšieho vzhľadu aj interiéru tohto vozidla dáva vodičovi dychtivému po dravej jazde nádej, že mu v Nissane osedlali dostihového žrebca a nie kočiarovú kobylu. Skúmanie tvaru však pri takomto aute neprináša minúty pravdy. Tie prichádzajú až po spustení motora, po prvých stovkách metrov jazdy s ostražitým sledovaním reakcií na stlačenie pedálu akcelerácie, prudšie natočenie volantu, na zošliapnutie pedála brzdy. Po razantne rastúcom úspechu Coupé verzie prišiel rad na otvorenú verziu Nissan 350Z Roadster. To je proste túžba po dávke kyslíka. Tri čiary a je to: dizajnéri Nissanu opäť predviedli, ako sa dajú jednoduché čisté línie zladiť do absolútne vyváženého a príťažlivého celku. Po tom, čo Nissan vlani v Európe predal 9 000 kusov modelu 350Z Coupé, pridal tomuto športovému automobilu nový rozmer - skladaciu plátennú strechu. Zrodil sa tak 350Z Roadster, ktorý si len nedávno na autosalóne v Ženeve uchmatol titul Kabriolet roka 2005. Už pár týždňov je k mánii i na Slovensku.

„Z“-ká po úprave od Giacuzzo:

Rovnako ako kupéčko, i roadster si okamžite zobrali na paškál všetci významnejší úpravcovia japonských kár. Predstavme si dielo jedného z nich, nemeckej firmy s „nenemeckým“ menom, firmy Giacuzzo. Diely, ktoré už nejaký čas štandardne ponúkajú pre kupé, teraz aplikovali i na roadster a veru, dá sa na to pozerať. Nové sú oba nárazníky mimoriadne agresívneho výzoru, pribudlo zadné krídlo i nadstavce prahov. Skutočne neprehliadnuteľné sú i gigantické koncovky výfuku s priemerom 127 mm, o zvuku, plynúcom z ich útrob si vie asi ľahko urobiť obraz každý, kto už počul naštartovanú tristopäťdesiatku na vlastné uši. Pre zmenšenie svetlej výšky sú k dispozícii buď športové struny so znížením 25 mm, alebo kompletný podvozkový kit s nastavením výšky v rozsahu 40 mm. Aj keď to tristopäťdesiatka bytostne nepotrebuje, siahli jej úpravcovia i na motor. Vďaka kompletne novej odladenej výfukovej sústave a novej riadiacej elektronike sa teraz výkon radového šesťvalca pohybuje tesne pod hranicou 350 koní. Môžeme teda predpokladať, že akcelerácia tohto kabria by mala byť okolo 5,6s. Japonec stojí na kvalitných kolesách. Giacuzzo ponúka štandardne disky pre prednú nápravu buď 8,5x19 alebo 9x20, pre zadnú až 9,5x19 alebo 11x20.


Už zvedaví na drobnú Giacuzzo 350Z metamorfózu? Obrázky máme tu:


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník: 35.550,-Sk / ks
- zadný nárazník: 19.990,-Sk / ks
- zadné prítlačné krídlo na kufor: 22.455,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce (Coupé): 19.990,-Sk / sada ( 2 ks)
- bočné prahové nadstavce (Cabrio): 22.410,-Sk / sada (2 ks)
- športový „Duplex“ výfukový systém: 35.955,-Sk / sada
- distančné podložky na nápravy auta, 30mm: 5.850,-Sk / ks
- športové pružiny, -25mm: 11.655,-Sk / sada
- športový závitový podvozok „Active“: 67.050,-Sk / sada
- osvetlené prahové lišty: na dopyt
- osvetlená zadná lišta kufru: na dopyt
- športový sací systém GREEN-Speed‘R: 2.667,-Sk / ks
- športový vložka GREEN-Serial: 11.647,-Sk / sada
- brzdový systém BREMBO Gran Turismo: 149.000,-Sk / sada
- zliatinové disky 18“, 19“ alebo 20“: na dopyt

Dodacie lehoty na tieto doplnky sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ je daný tovar vyrobený. Pri zákazkových objednávkach a požiadavkách sa určujú dodacie termíny osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Promo letáky giacuzzových „Z“-tiek si stiahnite tu (PDF dokument):

preview
download
[ 508 kB ]
preview
download
[ 525 kB ]


Veci od Giacuzza si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Ako sa vám páči úprava Nissana 350Z od Giacuzzo? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak chcete ešte viac informácii k výrobcovi a nemčinu máte v malíćku tak mrknite aj na stránky:

GIACUZZO


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10062x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt