support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Jaguar Jaguar XF od 2M-Designs: luxusný oblek aj vyšší výkon logo Jaguar

Jaguar XF od 2M-Designs: luxusný oblek aj vyšší výkon

14.Dec.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Model XF znamenal pre Jaguar úspech vo vyššej strednej triede, ktorý automobilke výrazne dopomohol k ziskom. V roku 2011 prišiel jeho facelift, ktorý mu dodal ešte odvážnejší a dynamickejší výraz. Jaguar XF zaujal aj nemeckých úpravcov z 2M-Designs, ktorí sa mu postarali o nový oblek a vyšší výkon. Takto nabrúsený dravec vám nedovolí, aby ste ho prehliadli!

V Augsburgu sídli tuningová firma 2M-Designs, kde sa nedávno ocitlo aj aktuálne prevedenie Jaguara XF. Luxusnú limuzínu si tu doslova „zobrali do parády“ a výsledok je naozaj očarujúci. Venovali sa síce predovšetkým zovňajšku, no nezabudli ani na výkonnostné úpravy, ktoré tomuto Jaguaru dodali dostatok síl navyše. Základom pre úpravy sa stala verzia vybavená motorom 3.0 D-S s dvojitým prepĺňaním a 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Sériových 275 koní by síce mohlo bez problémov stačiť, prečo mu však nedopriať viac? Najprv sa ale trochu bližšie pozrime na zovňajšok.

Jaguar XF dostal od 2M-Designs prémiové fólie s perleťovým efektom


Najvýraznejšou exteriérovou úpravou je osadenie kvalitnej PWF karosárskej fólie Bruxafol so zaujímavým matným povrchom, ktorému špeciálny efekt dodáva perleť. Fólia s názvom Diamond White patrí medzi prémiový sortiment Bruxafol a je to na nej samozrejme vidieť. Zaujímavo pôsobí táto fólia už na fotografiách, naživo je zážitok ešte omnoho lepší!

Samozrejmosťou je aj športovo ladený bodykit, v prednej časti sa nachádza nárazník prepožičaný z ostrej verzie XFR-S. Jeho krivky sú zvýraznené červenou farbou, vzadu sa zase k bielej pridáva „brúsená čierna“. Táto čierna fólia pokrýva časť veka batožinového priestoru a lištu medzi zadnými svetlami. Zadok zdobí aj karbónový difúzor, ktorému robí spoločnosť štvorica chrómových koncoviek výfuku od nemeckého úpravcu Loder1899. Dodajme, že tento úpravca sa postaral aj o poskytnutie 21-palcových zliatinových diskov. Čo sa týka vzhľadu, za pozornosť stoja aj tmavozelené fólie na zadných oknách.

Ešte v úvode sme spomínali výkonnostné zmeny dieselového šesťvalca. Úpravcovia z Augsburgu sa postarali o zvýšenie výkonu na 340 koní, čo sa im podarilo predovšetkým optimalizáciou elektroniky. Ďalšie úpravy spoločnosť nespomína, dodáva však, že sa na nich podieľala aj firma MB-Individual Cars sídliaca na rovnakej adrese. Jej tím sa postaral zároveň aj o podvozkové úpravy, ktoré vedú k lepším jazdným vlastnostiam najmä pri vyšších rýchlostiach. Keď sme už spomenuli rýchlosť, doplňme, že „maximálka“ upraveného Jaguara XF sa dostala na 280 km/h. Ak by vás zaujímalo zrýchlenie, vedzte, že táto šelma zvládne šprint z 0 na 100 km/h už za 5,4 sekundy.

Tuning program od 2M-Designs je pripravený pre každého majiteľa Jaguara XF, ktorý by mal záujem o úpravu vzhľadu alebo optimalizáciu výkonu svojho auta. Pre zaujímavosť dodajme, že kompletné úpravy vrátane montáže vychádzajú približne na 15 tisíc eur.

jaguar xf 2m-designs tuning

jaguar xf 2m-designs tuning

jaguar xf 2m-designs tuning

jaguar xf 2m-designs tuning

jaguar xf 2m-designs tuning

jaguar xf 2m-designs tuning

Ako sa vám páči úprava luxusnej limuzíny Jaguar XF od tuningovej firmy 2M-Designs ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy 2M-Designs, tak navštívte našu podstránku:

2M-DESIGNS tuning


Ostatné úpravy áut značky Jaguar nájdete v zozname našich článkov tu:

JAGUAR tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2213x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt