support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Isotta seats

„Bezpečnosť a športový duch v jednom” – športové sedadlá ISOTTA

12.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Myslím, že ani netreba zdôrazňovať, že tuning sa v dnešnej dobe týka už aj tých najmenších častí auta. Či sú to skrutky na kolesách alebo hoci aj kľučky na dverách, všetko sa už dá vymeniť alebo zmeniť na iné, športovejšie oproti tomu sériovému stavu.

Tuning nie je len o štýle a nablýskaných diskoch a karosérie, ale je to tiež o bezpečnosti. So vzrastajúcim výkonom, treba posilniť napríklad brzdy alebo vystužiť karosériu oceľovými rámami. Ku pojmu bezpečnosť v oblasti tuningu patria aj sedadlá. Dnes vám predstavíme novinku, ktorá sa týka práve sedadiel. Jedná sa o talianske športové sedačky od firmy Isotta.

„ŠTÝLOVÁ BEZPEČNOSŤ“ VO VAŠOM AUTE – ISOTTA


Každý z nás vie, čo pre auto a pre vodiča znamenajú sedadlá. Je zbytočné rozpisovať sa tu o tom, na čo sedadlá slúžia a tak ďalej, lebo toto vie aj 3-ročné dieťa :-). Určite každý už videl sériové sedadlá v každom štvorkolesovom „stroji“. Ak sa jedná o klasický cestný automobil, sedadlá nie sú nejak zvlášť tvarované, ale za to bezpečnosť je vysoká.

Avšak keď ide o športové verzie cestných automobilov, sedačky sú už tvarované najrôznejšími spôsobmi. Je to z dôvodu dravej a dynamickej jazdy, kde v sériových sedačkách, vás môže mierne hádzať zo strany na stranu, čo nemusí byť veľmi príjemné.

Isotta interier
Športové sedačky sú navrhované a tvarované práve na takýto štýl jazdenia, kde vaše telo nemení polohu počas celej jazdy autom. Ešte k tomu treba prirátať možnosť zmeny bezpečnostných pásov zo sériových 3-bodových až na 6-bodové. V tejto fáze už môžme hovoriť o bezpečnosti. A práve o tom sú športové sedačky.

V dnešnej dobe sa vyrábajú „škrupiny“ najrôznejších typov a prevedení od mierne tvarovaných potiahnutých kožou alebo semišom až po karbónové hlboké „vane“, používané v motoristickom svete. Sedačiek je na výber obrovské množstvo a je individuálne na každom z nás, akú sedačku si vyberieme.

Taktiež existuje veľa firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou a predajom doplnkov do interiéru, kde patria aj sedadlá. Jednou takou je aj talianska firma ISOTTA, sídliaca v mestečku Ferrara, severne od mesta Bologna. Výrobou doplnkov pre interiér, ako sú volanty, madlá ručných bŕzd, pedále, hlavice riadiacich pák, sedadlá sa zaoberá už vyše 15 rokov. Nápaditý dizajn ich výrobkov a spoľahlivá kvalita zaručila firme ISOTTA veľkú popularitu v oblasti svetového tuningu. Ich najnovším produktom sú práve spomínane športové sedačky (4 typy). Poďme si ich predstaviť.

TYP „DAYTONA“


Isotta Daytona seat red
TYP „DAYTONA“ – športové sedačky určené pre tých najnáročnejších. Sú potiahnuté odolným „Net“ materiálom s dvojitým šitím na povrchu ktorého je v hornej časti umiestnené farebné logo výrobcu spolu s typom sedačky. Ako názov hovorí za seba, Daytona (prestížny závod najsilnejších áut), ide o naozaj vysoko kvalitné sedadlá, tvarované pre maximálne pohodlie, komfort a hlavne bezpečnosť, ale zároveň s poriadnou dávkou agresivity.

Sú tvarované tak, aby verne kopírovali krivky vášho tela a udržali ho tak v čo najnehybnejšej polohe. Samozrejme pre ešte vyšší komfort sú manuálne ohýbateľné. V ich hornej časti sa nachádzajú dva hliníkové otvory, ktoré dovoľujú prejsť bezpečnostným pásom. Sú vyrábané v troch farebných prevedeniach: čierna/modrá/červená. Všetky sú materiál semiš. Tak čo na to poviete, veľmi pekný kúsok, ktorý si určite nájde fanúšika medzi motoristami.

Farebné prevedenia sedačky Isotta Daytona:

preview
preview
preview


V ponuke mámé túto sedačku v nasledovnej cene:

Popis doplnkuMOC s DPH
- športová sedačka Isotta “Daytona”, nastaviteľná, rôzne farebné prevedenia: 8.800,-Sk / ks

TYP „INDIANA“


Isotta Indiana seat
TYP „INDIANA“ – ďalšia novinka z radu športových sedačiek. Ako prvé hneď upúta dizajn tejto sedačky, ktorý je navrhovaný síce s väčším citom, ako pri type Daytona, ale za to vôbec nezaostáva v dizajnovom spracovaní, pohodlí a miere bezpečnosti. Taktiež sú potiahnuté odolným „Net“ materiálom s dvojitým šitím, pre vyššiu odolnosť voči opotrebeniu.

Taktiež v hornej časti sa nachádza tento krát podlhovastý otvor, ktorý umožňuje dostať sa bezpečnostným pásom nad vás. Pod otvorom sa nachádza farebné logo firmy spolu s typom sedačky. Tiež sú manuálne ohýbateľné. Typ Indiana je dodávaný v čiernom semišovom prevedený s koženými doplnkami a v červenej alebo sivej farbe, tak isto v semišovom prevedení. Kto chce štýl a zároveň bezpečnosť, ale nevyžaduje žiadne veľké tvarovania, siahne po sedačkách ISOTTA – Indiana.

Farebné prevedenia sedačky Isotta Indiana:

preview
preview
preview


V ponuke mámé túto sedačku v nasledovnej cene:

Popis doplnkuMOC s DPH
- športová sedačka Isotta “Indiana”, nastaviteľná, rôzne farebné prevedenia: 9.960,-Sk / ks

TYP „TALLADEGA“


Isotta Talladega seat
TYP „TALLADEGA“ – typ veľmi podobný typu Indiana. Taktiež sa vyznačuje štýlovosťou a komfortom v jednom a poskytuje pri tom vysoký stupeň bezpečnosti. Výraznejšie sú krivky pri stehnách, ktoré sú viac dvihnuté pre ešte väčšiu stabilitu vášho tela v prudkých zákrutách.

Taktiež sú potiahnuté odolným „Net“ materiálom s dvojitým šitím. Tiež sú manuálne ohýbateľné. Dodávané sú v prevedení semiš a vo farbách čierna/modrá, čierna/sivá, čierna/červená. Aj tieto sedačky si vďaka svojej jednoduchosti, ale zároveň precíznosti nájdu svojich priaznivcov.

Farebné prevedenia sedačky Isotta Talladega:

preview
preview
preview


V ponuke mámé túto sedačku v nasledovnej cene:

Popis doplnkuMOC s DPH
- športová sedačka Isotta “Talladega”, nastaviteľná, rôzne farebné prevedenia: 9.160,-Sk / ks

TYP „TIJUANA“


Isotta Tijuana seat
TYP „TIJUANA“ – posledná novinka z tohto radu sedačiek. Jedná sa o sedadlá určené pre najnáročnejších zákazníkov, ktorý vyžadujú profesionálny tvar, precízne vyhotovenie a spracovanie a profesionálnu výstuž. Taktiež, ako všetky typy predtým, aj tento je potiahnutý odolným „Net“ materiálom s dvojitým šitím pre lepšiu odolnosť a rovnako ako predchádzajúce modely, aj tento je manuálne ohýbateľný, resp. nastaviteľný.

Model Tijuana je tvarovaný pre najvyššie požiadavky a zároveň je vyrobený tak, aby odolával najväčším záťažiam a zároveň aby bránil pohybom vášho tela a tak zabezpečil väčšie pohodlie a hlavne bezpečnosť! Aj preto je celé operadlo tejto sedačky ešte navyše spevnené veľmi odolným materiálom, ktorý nie je skrytý pred očami zákazníka, ale je jasne viditeľný na zadnej časti operadla, čo potvrdzuje jeho výraznú agresivitu a športový dizajn. Tieto sedadlá sú pokryté semišovým materiálom a vyrábajú sa vo farbách čierna/modrá, čierna/sivá, čierna/červená. Veľmi vydarený kúsok.

Farebné prevedenia sedačky Isotta Tijuana:

preview
preview
preview


V ponuke mámé túto sedačku v nasledovnej cene:

Popis doplnkuMOC s DPH
- športová sedačka Isotta “Tijuana”, nastaviteľná, rôzne farebné prevedenia: 13.520,-Sk / ks


K týmto všetkým sedadlám sa ešte pri kúpe dodáva univerzálny nástavec, resp. sada, ktorá slúži na uchytenie sedadla do vášho auta. Je kompatibilná so všetkými typmi automobilov.

Firma ISOTTA opäť potvrdila svoje kvality, že dokáže vyrábať profesionálne výrobky v oblasti tuningu. Tým si zabezpečila popredné miesto v tak veľkej tuningovej „rodine“.

Produkty od firmy Isotta sú skutočne výnimočné svojim ojedinelým dizajnom. Dúfame preto, že sa tieto interiérové doplnky budú páčiť všetkým entuziastom a fanúšikom otického tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Isotta sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Všetky ostatné ISOTTA produkty (volanty, radiace páky, pedále, atď.) si môžete samozrejme nakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Firma Isotta je vo svete známa svojim jedinečným inovatívnym dizajnom a výbornou kvalitou svojich produktov. Nie bezdôvodne sa nájdu ich výrobky v takmer každom prezentačnom aute „showcar“ u popredných tuning úpravcov a výrobcov na celom svete. Firma sídli v mestečku Ferrara, severne od známeho mesta Bologna. Bola založená v roku 1991 a od samého počiatku sa ich skvelý dizajnérsky tím snažil o výrobu popredných a revolučných interiérových doplnkov, ktoré sa často krát neúspešne kopírujú na celom svete. Výrobné centrá sú už rozložené takmer okolo celého sveta, napr. v Číne, USA, Brazílii a samozrejme pre európsky trh v Taliansku. Celkový počet zamestnancov dnes činí vyše 150 a väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.

Celková ponuka je niekoľkonásobne pestrejšia (vyše 2.000 položiek !!!), tu ďalšie príklady:

VOLANTY / CHRONOMETRE
POŤAHY NA VOLANTY
RADIACE PÁKY / MANŽETY
RUČNÉ BRZDY / MANŽETY
ŠPORTOVÉ PEDÁLE
KRYTY NA KONZOLU RADENIA
INTERIÉROVÉ KOBERCE
NEREZOVÉ PRAHOVÉ LIŠTY
ROZŠIROVACIE PODLOŽKY
POŤAHY SEDADIEL / OPIERKY / KRYTY NA PÁSY

Produktový katalóg ISOTTA 2008 na stiahnutie (PDF dokument):
(PDF dokument)
preview
download
[ 13,9 Mb ]


Aký je váš názor na špičkové interiérové doplnky značky Isotta? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým produktom od firmy Isotta, tak navštívte našu podstránku:

ISOTTA tuning


Viac informácií k aktuálnym cenám, akciám a ostatným produktom značky Isotta vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18861x    hodnotenie: 71/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt