support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo motor Medzichladič, recirkulačný a Blow-Off ventil pre BMW M135i (F20) – motorové diely od Forge Motorsport logo bmw

Medzichladič, recirkulačný a Blow-Off ventil pre BMW M135i (F20) – motorové diely od Forge Motorsport

20.Oct.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Britská spoločnosť Forge Motorsport sa už roky špecializuje na vývoj a výrobu tuning dielov pre motory. Jej tím pravidelne pracuje na rozširovaní ponuky a tak vám pravidelne môžeme prinášať informácie o nových produktoch. Tie by mal sledovať každý, kto chce zo svojho auta dostať ešte vyšší výkon. Tentoraz sú novinky určené pre BMW radu 1 s motorizáciou M135i a generačným označením F20.

Len ťažko by sme hľadali nejaké auto, ktoré nemá nejaký ten nedostatok. Nároční šoféri, ktorí radi sem tam prevetrajú auto aj po okruhu, by určite niekoľko nedostatkov našli aj na BMW M135i. Predpokladáme však, že na nízky výkon to nebude. Po motorickej stránke je BMW M135i mimoriadne dobre vybavené, veď prepĺňaný trojliter sa dokáže postarať až o 316 koní. Vždy je však čo zlepšovať a vo svete tuningu to platí dvojnásobne. Jednotku s prepĺňaným benzínovým motorom N55 tak môžete mať vďaka novým dielom od Forge Motorsport ešte silnejšiu a výkonnejšiu.

Hlavné výhody tuning dielov Forge Motorsport pre BMW M135i (F20):
- špeciálne prispôsobené pre motor N55
- kvalitné spracovanie
- dlhá životnosť
- schopnosť lepšie využiť potenciál motora
- jednoduchá inštalácia
- zvýšenie výkonu a zlepšenie akcelerácie


Blow-off ventil pre BMW M135 F20


Spoločnosť Forge Motorsport sa vo svete preslávila predovšetkým svojimi blow-off ventilmi. V tomto ohľade môžete produktom tejto značky maximálne dôverovať. "Odfukový" ventil pripravili aj pre BMW M135i, hovoriť môžeme o precíznom spracovaní a väčšej pevnosti, vhodný je teda aj pre už upravené motory s vyšším výkonom a zvýšenými prepĺňacími tlakmi. Samotný BOV ventil je plne servisovateľný a svojim tvarom je presne prispôsobený motorovému priestoru. Jeho inštalácia tak nie je vôbec zložitá. Oproti sériovému ventilu sa vyznačuje nielen lepším spracovaním, ale aj zabezpečením väčšieho prietoku.

blow off ventil bov bmw m135i f20 performance tuning forge motorsport

Blow Off ventil pre BMW M135i (F20) od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Blow Off ventil pre BMW M135i (F20) od Forge Motorsport
Cena s DPH: 259,-€ / sada

Recirkulačný ventil pre BMW M135i F20


Recirkulačný ventil je výborným doplnkom, ak ste sa rozhodli pre úpravy motora a prepĺňania. Konkrétne tento model sa vyznačuje tichou prevádzkou. Rovnako ako ostatné recirkulačné ventily aj tento je vyrobený z kvalitnej ocele a dodávaný je v rámci kompletnej sady. Dokáže si poradiť s väčším prepĺňacím tlakom a ponúka možnosti dodatočného nastavenia. Recirkulačný ventil je odolný a vďaka svojej konštrukcii sa vyznačuje dlhou životnosťou, aj keď motor nebudete práve šetriť. Ventil umožňuje lepšie využiť potenciál turbodúchadla a pomáha redukovať efekt tzv. turbodiery.

recirkulačný ventil bmw m135i f20 performance tuning forge motorsport

Recirkulačný ventil pre BMW M135i (F20) od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Recirkulačný ventil pre BMW M135i (F20) od Forge Motorsport
Cena s DPH: 259,-€ / sada

Medzichladič pre BMW M135i F20


Najnovší medzichladič od Forge Motorsport je špeciálne navrhnutý pre modely vyrobené po roku 2013 a jeho tvorcovia sa inšpirovali pri riešení z motoru N54. Ten sa totiž vyznačoval mimoriadne jednoduchou inštaláciou - nebolo dokonca potrebné odmontovať ani predný nárazník. Dobu inštalácie nového medzichladiča odhaduje výrobca na približne 45 minút.

Tento nový medzichladič bol presne spracovaný pre aktuálnu generáciu motorov N55 a výrazne pomáha s ochladzovaním, podľa dostupných meraní sa mu teplotu darí znižovať v priemere o 25 °C. S čím teda môžete počítať? Po dôkladných testoch sa ukázalo, že nový medzichladič prospieva autu nielen z pohľadu výkonu, ale výrazne znižuje teplotu vzduchu pred nasávaním.

medzichladič intercooler bmw m135i f20 performance tuning forge motorsport

Medzichladič (intercooler) pre BMW M135i (F20) od Forge Motorsport si môžete objednať tu:

katalog
Medzichladič (intercooler) pre BMW M135i (F20) od Forge Motorsport
Cena s DPH: 609,-€ / ks

Aktuálny cenník výrobkov od firmy FORGE si stiahnite tu:

preview
download
[ 1,45 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


forge motorsport logo

FORGE MOTORSPORT


Anglická firma Forge Motorsport funguje už približne osem rokov a za ten čas sa stala jedným z najväčších výrobcov racingových a streetových dielov. Samozrejmosťou je kontrola kvality ISO 9002. V posledných rokoch firma Forge Motorsport začala vyvážať svoje produkty aj do Európy a Ameriky a zriadili si pobočku v americkom Orlande. Kúpou produktov Forge Motorsport si kupujete prvotriednu kvalitu.

A čo je vlastne hlavnou náplňou tejto anglickej firmy? Výroba, predaj a distribúcia performance dielov pre rôzne typy áut, resp. takmer všetky, ktoré bežne vídame na nielen našich cestách. Konkrétne sa jedná o: actuator a jeho náhradné diely ako napr. tuhšie pružiny, zliatinové chladiče, olejové nádržky a univerzálne nádržky rôznych objemov, mechanické regulátory tlaku turba, BOV + inštalačné komponenty, rozširovacie podložky, rozperné tyče, racingové benzínové nádrže, chladiče turba, ECU software, silikónové hadice, spoje atď.

Ak chcete kvalitu, zvoľte Forge Motorsport.

FORGE MOTORSPORT - video prezentácia:Ako sa vám pozdávajú performance tuningové diely pre BMW M135i (F20) od FORGE MOTORSPORT ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k motorovým úpravám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o motorovom tuningu nájdete tu:

MOTOR & PERFORMANCE tuning


Zoznam článkov o produktoch značky Forge Motorsport nájdete tu:

FORGE MOTORSPORT


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos a Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2457x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt