support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo nissan Infiniti M35 v úprave od Diamond Autobody: naširoko-rozkročený japonský sedan logo infiniti

Infiniti M35 v úprave od Diamond Autobody: naširoko-rozkročený japonský sedan

16.Apr.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Keď si Karen pred necelým rokom kupovala Infiniti M35, tušila, že si ho rýchlo obľúbi. Priazeň k japonským autám prechováva aj jej manžel, pričom on sám je majiteľom Nissanu 350Z. Druhé auto v rodine má byť však prakticky využiteľné a M35 to vraj spĺňa na výbornú. Keď tento sedan vidíte zvonka, asi by ste nečakali, že na zadných sedadlách bude detská sedačka a za volantom žena. Ich druhé auto v rodine prešlo totiž výraznými úpravami v dielňach firmy Diamond Autobody.

Nie je to síce typické auto pre ženu, ale Karen si nechala Infiniti M35 upraviť na svoj obraz. Musíme uznať, že to stojí naozaj za to a pod precízne spracovanou karosériou sa skrýva množstvo technických úprav. Tie výrazne zvyšujú potenciál japonského prémiového sedanu. Čím však toto Infiniti M35 nepochybne zaujme už na prvý pohľad, sú exteriérové úpravy. Ako sme už spomenuli, venovali sa im v dielni Diamond Autobody, kde niektoré diely vyrobili špeciálne len pre tento exemplár.

Infiniti M35 zaujme najmä exteriérovými úpravami


Už pri pohľade spredu si môžete všimnúť vymenený kryt chladiča a aerodynamickú lištu nárazníka, ktorá je pri zemi až nebezpečne blízko. Tesne nad ňou si môžete všimnúť predné hmlové svetlá pochádzajúce z Lexusu LS460. Štýlový fialový lak dopĺňa viacero nablýskaných chrómových doplnkov, ktoré zvýrazňujú exkluzivitu tohto kúsku. Líniu nad bočnými oknami dopĺňajú deflektory.

Zároveň si môžete všimnúť rozšírenie blatníkov, ktoré bolo prípravou na brutálne zníženie. Vzadu pribudla spodná časť nárazníka, ktorá taktiež pochádza z modelu Lexus LS460. Musíme však uznať, že tento diel sem dokonale pasuje a nepôsobí vôbec rušivo. Zaujmú ešte aj zadné LED svetlá a svetlo umiestnené dolu v strede medzi výfukmi. Dodajme, že karoséria je precízne vyhladená a nezdobia ju ani pôvodné emblémy.

infiniti m35 karen stance tuning

Nahliadnutie na podvozkovú časť ponúka pohľad na veľmi zaujímavo spracované úpravy. Hovoríme konkrétne o vzduchovom systéme Accuair a nastavení odklonu pneumatík, ktorý umožňuje výrazné zníženie. Takto upravené Infiniti M35 doslova líže vozovku. V prípade jazdy po horších cestách je však možné podvozok zvýšiť. Ak sa pozornejšie zahľadíte na auto ako celok, určite si všimnete, že na pravej strane sú použité iné disky ako na ľavej. Ťažko povedať či išlo v tomto prípade o nerozhodnosť majiteľky, avšak musíme uznať, že toto riešenie vytvára zaujímavý efekt. Na ľavej strane vozidla sú použité 20-palcové disky AME Shallen WX a na pravej strane podobný typ s rovnakým priemerom a označením MX. Na diskoch sú obuté pneumatiky Toyo Proxes 1 s rozmermi 245/35 vpredu a širšie s rozmermi 275/30 na zadnej osi. Posilnená bola aj brzdová sústava a to predovšetkým kotúčmi a platničkami od firmy Stoptech, pribudli tiež oceľové brzdové hadičky.

Po otvorení prednej kapoty vás uvíta prekrytie motorového priestoru vo farbe karosérie. Nový kryt s kombináciou striebornej a fialovej dostal aj samotný blok šesťvalcového motora. Pod jedným z krytov sa ukrýva aj nová autobatéria Optima Yellow Top, pribudlo tiež nové nasávacie potrubie aj s filtrom. Úpravcovia sa však ďalej sústredili predovšetkým na výfukovú sústavu. Výfukové potrubie pochádza od Fugitsubo, športový katalyzátor od Kinetix a Y-potrubie z Infiniti G37.

infiniti m35 karen stance tuning

Prehliadku interiéru nateraz vynecháme, pretože vnútri pribudlo iba LED osvetlenie. Karen hovorí, že úpravami interiéru sa chce zaoberať v nasledujúcich mesiacoch. Zovňajšok sa vraj už veľmi meniť nebude, ale interiér chce nechať upraviť tak, aby presne odzrkadľoval jej osobnosť. Tuning tohto Infiniti M35 teda ešte úplne neskončil...

infiniti m35 karen stance tuning

infiniti m35 karen stance tuning

infiniti m35 karen stance tuning

infiniti m35 karen stance tuning

infiniti m35 karen stance tuning

infiniti m35 karen stance tuning

infiniti m35 karen stance tuning

Aký je váš názor na úpravu auta Infiniti M35 z dielne Diamond Autobody ? Nech sa páči, hlasujte:


Ostatné úpravy áut značky Infiniti nájdete v zozname našich článkov tu:

INFINITI tuning


Ostatné úpravy áut značky Nissan nájdete v zozname našich článkov tu:

NISSAN tuning


Ak chcete viac informácií napríklad ohľadom diskov a elektrónov, tak navštívte našu podstránku:

ELEKTRÓNY & DISKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2540x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt