support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes IMSA RXR One: Mercedes AMG GT S - vyššia úroveň vzhľadu logo mercedes

IMSA RXR One: Mercedes AMG GT S - vyššia úroveň vzhľadu

22.Apr.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Vylepšovať niektoré autá nemusí byť vôbec jednoduché. Veď čo už len chýba takému Mercedesu AMG GT S. Výkonu má na rozdávanie, aerodynamiku zvládnutú na jednotku a vzhľad doslova uchvacujúci. Napriek tomu sa odborníkom z dielne IMSA podaril majstrovský kúsok.

IMSA RXR One je označenie najnovšieho diela nemeckého úpravcu, ktorým dokázal poriadne vylepšiť práve Mercedes AMG GT S. Hneď na úvod spomeňme, že skratka RXR má symbolizovať Road X-tra Racing a o tom, že naozaj ide o výnimočný kúsok vás nebude musieť dlho presviedčať. Navyše, vyrobených ich bude len niekoľko.

IMSA povýšila Mercedes AMG GT S na celkom novú úroveň


Tuning Mercedesu AMG GT S pozostával zo štyroch hlavných bodov: redukcia hmotnosti, zvýšenie výkonu, úprava šasi a vylepšenie aerodynamiky. Na prvé prečítanie je to možno bežná stratégia, no za pozornosť stojí ten spôsob, ako sa úpravca týchto úloh zhostil. Poďme teda pekne po poriadku a predstavme si IMSA RXR One práve v týchto štyroch bodoch.

Redukciu hmotnosti dosiahol úpravca hojným použitím karbónových panelov. Na tomto materiáli sa pritom naozaj nešetrilo. Karbón tu totiž nenájdeme len v podobe jednotlivých častí karosérie ale aj na vybraných častiach samotnej konštrukcie. A výsledok naozaj stojí za to, ušetriť sa totiž podarilo až 300 kg! Celková hmotnosť tohto auta sa tak dostala pod hranicu 1 300 kg.

Zvýšenie výkonu motora AMG M178 prináša viac než len upravenú riadiacu jednotku. Osemvalcový pohonný agregát bol takpovediac kompletne prepracovaný. Pribudlo sem množstvo odľahčených dielov, viacero komponentov, ako napríklad hlavy valcov, boli špeciálne vyrobené pre potreby takto upraveného motora. Zoznam nových komponentov popri hriadeli a ventiloch uzatvárajú kované piesty. Prepracovania sa dočkala aj výfuková sústava a prepĺňanie. Výsledok aj tento raz stojí za to, maximálny výkon predstavuje 860 koní a hodnota krútiaceho momentu vrcholí pri 1 000 Nm.

mercedes amg gt s rxr one imsa

RXR One má byť na okruhu jedinečné a tomu bola prispôsobená aj jeho konštrukcia. Za pozornosť stojí špeciálny rám a stabilizátory, ktoré výrazne zvýšili jej tuhosť. Samozrejmosťou je tiež zníženie svetlej výšky, rozšírenie rozchodu kolies pomocou podložiek a tiež vylepšenie zavesenia kolies. Ruka v ruke s úpravami šasi ide aj aerodynamika. RXR One je vpredu na každej strane širšie o 55 mm a vzadu až o 65 mm. Obtekaniu vzduchu okolo karosérie a prítlaku predných a zadných partií pomáhajú aj ďalšie aerodynamické doplnky.

mercedes amg gt s rxr one imsa

Záverom sa ešte nakrátko zastavme v interiéri, kde dominuje dvojica nových škrupinových sedadiel s karbónovým skeletom. RXR One naozaj pôsobí ako cestná raketa, no zároveň si aspoň čiastočne zachováva svoju pôvodnú tvár.

mercedes amg gt s rxr one imsa

mercedes amg gt s rxr one imsa

mercedes amg gt s rxr one imsa

mercedes amg gt s rxr one imsa

mercedes amg gt s rxr one imsa

mercedes amg gt s rxr one imsa

mercedes amg gt s rxr one imsa

mercedes amg gt s rxr one imsa

mercedes amg gt s rxr one imsa

Pokiaľ si chceš aj ty takto (alebo podobne) športovo upraviť svoje auto, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


imsa logo

Nemecký úpravca IMSA sa špecializuje na úpravy športových áut predovšetkým z dielne Mercedes a Lamborghini. Pre jednotlivé projekty si vyrábajú vlastné diely, ktoré prechádzajú zložitým vývojom, všetky doplnky sú zároveň poctivo testované, tak aby sa vyznačovali tou najvyššou kvalitou a účinnosťou. Táto spoločnosť dokonca pôsobí ako vývojový poradca pre ostatných výrobcov tuning dielov a autodoplnkov. Heslom spoločnosti IMSA je „bez kompromisov“ a toto slovné spojenie sa im dlhodobo darí napĺňať.

Čo povieš na takto upravený Mercedes AMG GT S s označením RXR ONE od tunerov z dielne IMSA ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Mercedes-Benz tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1766x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt