support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Španielsky Nemec - Opel Astra ''GTC'' od firmy ICC Tuning logo

Španielsky Nemec - Opel Astra ''GTC'' od firmy ICC Tuning

12.Sep.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hneď ako sa prvý krát na trhu objavila najnovšia Astra nemeckej automobilky Opel, väčšina úpravcov sa dala do roboty. Takouto firmou bola aj firma ICC Tuning, pochádzajúca zo Španielska, presnejšie z Valencie. Svoje vyše dvadsať ročné skúsenosti práce s polyuretánmi a inými plastmi zužitkovala a od roku 1997 vyrábajú tuningové dielce na exkluzívne modely automobilomv. Ich heslom je rýchlosť a flexibilita, čím si zaslúžili miesto na špičke tuningových firiem v Španielsku. Okrem tuningu ponúkajú aj kompletný servis.

Najprv ale pár slov o "sériovke":

Najnovší model Astry výrobca predstavil v auguste roku 2004 na autosalóne v Paríži. Kúpiť sa dá v piatich prevedeniach (Essentia, Enjoy, Cosmo, Sport a Elegance). Tieto modely sú poháňané motormi 2.0 Turbo (125 kW/ 170 k) a (147 kW/ 200 k) a 1.9 CDTI (110 kW/ 150 k) s 6 stupňovou manuálnou prevodovkou. Pre ešte športovejšiu jazdu na nachádza na prístrojovej doske tlačidlo „štart“, po ktorého stlačení sa automaticky pritvrdia pružiny, auto začne lepšie reagovať na zošliapnutie plynu a tým sa stáva jazda dynamickejšou. Ďalšou lahôdkou pre motoristov sú svetlomety AFL (Adaptive Forward Lighting), ktoré sa do zákruty natáčajú (+/- 15°). Ich natáčanie je prispôsobené aj rýchlosti jazdy. Tým, ktorí majú s pohýnaním sa do kopca bez ručnej brzdy problémy, pomôže HSA (Hill Start Assist), systém ktorý „podrží“ tlak v brzdách na doby asi 1,5 sekundy a zabráni cúvaniu automobilu. Samozrejme na aute nesmú chýbať systémy ako ABS, ESP a CDC (Continuos Damping Control), ktorý riadi tuhosť tlmičov a iné technické rafinovanosti.

Opel Astra "GTC" v prevedení od firmy ICC Tuning:

Ako vidíte na obrázkoch, bodykit ktorý predstavuje ICC je doladená k líniám automobilu do posledných detailov. Na prednom spoliery z ktorého „zmizli“ hmlové svetlá sa nachádzajú tri otvory (potiahnuté čiernym ťahokovom), ktoré umožňujú prúdenie nátlakového vzduchu ku chladiču a rovnako aj ku kotúčovým brzdám. Zadný spojler pod nárazník zosilňuje ešte viac túto partiu auta. Na spodnej časti sa nachádzajú dva výrezy, ktorými „kukajú“ von oválne koncovky ladeného výfuku značky Supersprint (viac o značke Superprint). Stredná časť je prispôsobená na umiestnenie EČV a líniovo je doladená k piatym dverám „háčkovej“ Astry. V zadnej časti bočnej lišty je výrez, ktorý privádza vzduch k zadným kotúčovým brzdám a tým ich ochladzuje. Na predných svetlometoch sú nalepené mračítka, ktoré vízorovo dopĺňajú automobil. Spätné zrkadlá vo farbe karosérie ostali sériové. Športovejší vzhľad dodávajú elektrónové disky spolu s nízkoprofilovými pneumatikami značky Pirelli a samozrejme nemôžme zabudnúť ani na zatmavené sklá špeciálnymi autofóliami (viac o autofóliach). Tak, toto je Opel Astra pod značkou firmy ICC Tuning.

Španiely nám poslali tieto prvé obrázky upraveného auta Opel Astra "GTC":

preview
preview
previewV ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Predný nárazník z polyuretánu: 11.989,-Sk / ks
- Bočné prahové nadstavce z polyuretánu: 9.722,-Sk / sada (2 ks)
- Zadný spojler pod nárazník z polyuretánu: 9.177,-Sk / ks
- Mračítka predných svetiel: 2.320,-Sk / sada (2 ks)

Dodacie lehoty na výrobky od firmy ICC Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Produkty firmy ICC Tuning si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Zapáčila sa aj vám táto "po španielsky" upravená Astra od ICC? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak sa chcete o firme ICC Tuning a ich výrobkoch dozvedieť ešte viac, tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

ICC TUNING


Viacej informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy ICC Tuning vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10676x    hodnotenie: 65/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt