support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo hyundai NEO chrómové disky a zvýšenie výkonu pre Hyundai Genesis v low stance od JonJona z Floridy logo hyundai

NEO chrómové disky a zvýšenie výkonu pre Hyundai Genesis v low stance od JonJona z Floridy

21.Nov.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Juhokórejská automobilka Hyundai plánovala pred niekoľkými rokmi výraznú ofenzívu na americkom trhu. Jej ťahúňom mal byť najmä model Hyundai Genesis, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2008, ktorý sa už teraz predáva aj v Európe. S odstupom času môžeme povedať, že tento model má úspech a ich rozšírenie za Atlantikom je obdivuhodné. Jedným z jeho hrdých majiteľov je aj JonJon z Floridy, ktorý sa nám pochválil so svojim dielom.

Ešte predtým než sa na tento krásne spracovaný Hyundai pozrieme, načrtnime ako sa vlastne JonJon k tomuto autu dostal. V roku 2009 ho prepustili z armády a vrátil sa domov. V tom čase nastala otázka čo ďalej. JonJon si chcel založiť rodinu a jeho Toyota MR2 z roku 1992 sa za rodinné auto určite označiť nedala. JonJon začal hľadať niečo, čo by malo aspoň trochu pohodlnejšie zadné sedadlá, ale zároveň, aby to nebolo na úkor jeho šoférskych vášní. Po krátkom čase padlo rozhodnutie na kúpu nového Hyundai Genesis s 3.8 litrovým šesťvalcom. Iste, toto auto tiež nie je práve rodinné, no JonJonovi a jeho malej rodinke vraj postačí. Na Floride sa v tom čase do úprav kórejských áut príliš veľa ľudí nehrnulo a tak sa JonJon stal priekopníkom. Svoj Genesis si veľmi rýchlo zamiloval a rozhodol sa pre jeho ďalšie úpravy, ktoré naozaj stoja za to a robia z tohto modelu hotový unikát. Čo na tom, že svoje korene nemá ani v Amerike, ani v Japonsku?

JonJonov Hyundai Genesis coupé s NEO chrómovými diskami


Úpravy začali postupne a JonJonovi pri nich pomáhalo množstvo kamarátov. Teraz sa pozeráte už na tretiu premenu tohto auta, kedy svoj pôvodný červený lak vymenil za svetlomodrú metalízu. Zároveň nabral trochu agresívnejší vzhľad, toto športovo ladené kupé kleslo o pár milimetrov k zemi. Poďme ale pekne po poriadku. Už na prvý pohľad vidno množstvo úprav zovňajška. Vpredu ide najmä o nový predný nárazník Cuper Styling, upravenú kapotu a predné svetlomety, kým vzadu je najvýraznejšou úpravou karbónový difúzor zdobený štvoricou poriadnych koncoviek výfukovej sústavy. Veko kufra zároveň zdobí celkom decentný zadný spojler, ktorý zadnú časť opticky predlžuje a výmeny sa dočkali aj pôvodné zadné svetlá. Zovňajšok dotvárajú 19-palcové NEO chrómové disky Gram Lights 57s, na ktorých si môžete všimnúť zaujímavú povrchovú úpravu vytvárajúcu dúhový efekt. Vynikajúco vyzerajúci zovňajšok je ale výsledkom iba časti úprav a zďaleka to nie je všetko. Nahliadnime teraz pod kapotu, kde sa ukrýva výkonný 3.8 litrový šesťvalec. V JonJonovej garáži sa mu ale dostalo špeciálnej starostlivosti.

hyundai genesis coupé kupé low stance style neo chromové disky tuning jonjon florida usa

Pôvodný výkon Genesisu Coupé nestačil


Základom úprav pohonnej jednotky bola optimalizácia ECU a osadenie športového vzduchového filtra K&N. Úpravy výkonu prebiehali komplexne, časom teda pribudla športová výfuková sústava Magnaflow a väčší chladič od Koyo Racing. S presnými číslami sa JonJon nepochválil, no výkon takto upraveného Genesis coupé by mohol atakovať hodnotu 400 koní. Aj práve pre vyšší výkon sa jeho majiteľ rozhodol pre športové brzdy Brembo so štvorpiestikovými strmeňmi. Pre ešte lepšie zážitky z jazdy strávil JonJon a jeho partia desiatky hodín pri úpravách podvozku, kde pribudli športové tlmiče a pružiny s možnosťou nastavenia svetlej výšky od Stance GR+. Zaujímavou úpravou je v tomto prípade aj samosvorný diferenciál Torsen 1, ktorý sa pričinil o lepšie rozdelenie krútiaceho momentu.

hyundai genesis coupé kupé low stance style neo chromové disky tuning jonjon florida usa

A čo v interiéri? Tu na vás čaká luxusné kožené čalúnenie, ktoré je síce fajn, ale ešte lepšie pôsobí poriadne výkonná audiosústava pozostávajúca z 12 reproduktorov, dvoch výškových reproduktorov a 360 W zosilňovača. V interiéri je navyše príjemné prítmie vďaka 18% zatmaveniu okien.

Toto hravé kupé Hyundai Genesis svojho majiteľa teší prakticky každý deň, aj napriek tomu, že je výkonné a hlučné. A prekliato nízko položené je vhodné na každodenné jazdenie a spĺňa všetko, čo JonJon a jeho blízki potrebujú. A takto sa aj hodí na cesty v USA..., pochopiteľne ;-)

hyundai genesis coupé kupé low stance style neo chromové disky tuning jonjon florida usa

hyundai genesis coupé kupé low stance style neo chromové disky tuning jonjon florida usa

hyundai genesis coupé kupé low stance style neo chromové disky tuning jonjon florida usa

hyundai genesis coupé kupé low stance style neo chromové disky tuning jonjon florida usa

hyundai genesis coupé kupé low stance style neo chromové disky tuning jonjon florida usa

Hyundai Genesis Coupé v stance štýle od JonJona z Floridy:Váš názor na stance úpravu Hyundai Genesis Coupé s NEO chrómovými diskami od tunera JonJona z Floridy ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Hyundai vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

HYUNDAI tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5368x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt