support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo chevrolet GeigerCars Chevrolet Tahoe Hybrid Three-Mode – hybridné SUV s trojitým pohonom logo chevrolet

GeigerCars Chevrolet Tahoe Hybrid Three-Mode – hybridné SUV s trojitým pohonom

02.Aug.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Otázkou životného prostredia by sa malo ľudstvo začat naplno zaoberať čím skôr. Lebo ak to takto pôjde ďalej, zničíme sa sami a to onedlho. Objemné motory sú síce krásne, no svet, v ktorom žijeme by nám mal byť prednejší a mali by sme si ho chrániť pre naše ďalšie generácie. Problém je ale v tom, že autá boli, sú a aj vždy budú. Je to príbeh, ktorý nemá koniec. Ľudia budú k životu vždy potrebovať autá, motorky a iné dopravné prostriedky. Čo teda urobiť, aby sme mohli aj jazdiť, aj chrániť našu Zem? Odpoveď – hybridné vozy ako napríklad Chevrolet Tahoe Hybrid.

Titul Zelené auto roku 2008 pre masívne SUV? Že zlý vtip? Nie, realita. Chevrolet Tahoe Hybrid sa naozaj v roku 2008 stalo Zeleným autom roka (Green Car of the Year). Vybrané bolo jedenásťčlennou porotou pozostávajúcou z ľudí ako Jay Leno, Carrol Shelby atď. Možno sa pýtate, ako je možné, že veľké SUV sa stalo autom roka a ešte k tomu ekologickým? Vďaka svojmu pohonu.

Pod kapotou tejto ozruty sa nachádza šesťlitrová V8-čka s maximálnym výkonom 332 koní (248 kW) a 497 Nm. Tieto hodnoty niesu zanedbateľné, no tie z tohto auta nerobia autom roka. Tajomstvo sa ukrýva medzi motorom a automatickou prevodovkou v podobe elektromotora s inteligentným správaním sa, tzv. dvojrežimovým. Auto môže jazdiť buď s klasickým motorom, elektromotorom alebo s obivdvoma naraz, kedy sa ich pohony kombinujú v závislosti na jazde. Správanie a kombinácie motorov má na starosti inteligentná riadiaca jednotka.

Pýtate sa, ako sa dá upraviť hybridné vozidlo? No, okrem nejakých stylingových doplnkov a upravu interiéru, veľa možnosti úpravca nemá. Ibaže sa zameria na pohon, ktorý chce ešte viac vylepšiť. V podstate to bol zámer nemeckého tunera GeigerCars, ktorý sa zameriava výsostne na autá americkej produkcie. Na paškál si vzal aj toto „zelené“ auto a dovybavil ho splynovačom a nádržou na samotný plyn. Vau, to je celkom dobrý ťah.

S Two-Mode Tahoe sa tak stal Three-Mode a poháňaný tak môže byť klasickým motorom, elektromotorom alebo môže jazdiť na plyn.

Plynová nádrž má 109 litrov a ponúka tak naozaj dlhý dojazd. Týmto krokom sa tiež podarilo úpravcovi znížiť náklady na prevádzku vďaka veľmi priaznivej cene zemného plynu.

chevrolet tahoe hybrid geiger cars

chevrolet tahoe hybrid geiger cars

chevrolet tahoe hybrid geiger cars

chevrolet tahoe hybrid geiger cars

chevrolet tahoe hybrid geiger cars

chevrolet tahoe hybrid geiger cars

Aký je váš názor na túto hybridnú úpravu od GeigerCars pre auto Chevrolet Tahoe?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Geiger Cars, tak navštívte našu podstránku:

GEIGER CARS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Chevrolet vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

CHEVROLET tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3497x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt