support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Multimediálny Hummer H2 Magnat Showcar logo

Multimediálny Hummer H2 Magnat Showcar

05.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hummer H2, nástupca modelu H1 (využívaných hlavne u armády USA), je v porovnaní zo svojím predchodcom skôr limuzína, ako terénne SUV. Možno aj preto sa veľa tuningových firiem pokúša o jeho prestavbu a musíme uznať, že s veľmi dobrými výsledkami. Takouto firmou je aj firma Magnat, ktorá sa (ako máte možnosť vidieť) na H2-ke skutočne vybláznila. Hummera H2 Magnat Showcar, sme mali možnosť vidieť aj na tohtoročnom autosalóne v Nitre (2005), kde nám odborníci na autohifi priblížili jeho výnimočnosť.

Na začiatok pár slov o sériovom „stave“ Hummera H2:

Hummer H2, tak ako ho poznáme, bol prvýkrát predstavený na automobilovej výstave North American International Auto Show, už v roku 2000. Je dodávaný v dvoch karosárskych vyhotoveniach, a to:

H2 SUT – o tomto automobile môžeme hovoriť ako o pick-upe medzi Hummermi:

preview
preview


H2 – o tomto prevedení môžeme hovoriť ako o kombi:

preview
preview


Šesťlitrový osemvalcový OHV SMPI motor so 16-timi ventilmi, disponuje výkonom 232 kW (približne 316 koní). Jeho zrýchlenie z 0 na sto km/h sa pohybuje okolo hodnoty 10 sekúnd. Maximálku má toto SUV, tesne za hranicou 150 km/h. O preraďovanie sa stará štvorrýchlostná automatická prevodovka. Samozrejme, tak ako väčšina off-roadov, aj tento má pohon všetkých kolies (4x4).

Audiošialenstvo s výrobkami firiem Magnat a Audiovox:

Na vonkajšku sa zmena asi najviac prejavila na farbe karosérie. Celý automobil je nastriekaný airbrushom. Airbrush a nanesenie sedemvrstvového laku vyšlo približne na 14.000 eur. Väčšina vonkajších dielov, je v chrómovom prevedení. Sú to napríklad:

 • pochrómovaná predná maska (plastová)
 • nasávač
 • mriežky
 • prahy
 • kľučky
 • spätné zrkadlá
 • ...atď.
O športovejší dizajn, sa starajú aj 22“, 16 lúčové, pochromované elektrónové disky, značky KMC. O to, aby sa tento „obor“ správal v zákrutách čo najbezpečnejšie, sa postaral aj športový podvozok, ktorý znížil svetlú výšku vozidla o 11 centimetrov. Pod autom môžeme nájsť aj žiarivkové trubice (neóny), na ktoré pri off-roadoch nie sme veľmi zvyknutí, ale tu sa výborne hodia ;-)

No ale prejdime do interiéru, v ktorom nás čaká ešte viac príjemných prekvapení. Hneď, ako otvoríme dvere do kabíny, istotne si všimneme všade kopu reproduktorov, LCD monitorov, ale k tejto kapitole sa dostaneme o čosi neskôr.

Rovnako ako exteriér aj interiér bol nastriekaný airbrushom a nalakovaný 7-vrstvovým lakom. Miesta na sedenie boli prečalúnené do kože a celý tento „akt“ vyšiel na cca. 5.000 eur. Podfarbenie budíkov dostalo príjemnú bielu farbu a chrómové lemovanie.

Tu môžete vidieť Hummer H2 v prevedení od značky Magnat:


Audio a multimédiá:

Hneď na začiatok si povedzme, že prestavba na Audio Showcar nebola vôbec jednoduchá a hlavne lacná, nakoľko iba elektronické komponenty vyšli úpravcov približne na 28.000 eur. O celú elektronickú časť sa stará jednotka Audiovox PAV 2000 (CD / MP3 / DVD / SVCD), ktorá ovláda aj audio, aj video.

Audio časť:

Jednotka Audiovox PAV 2000 má na starosti šesť zosilovačov (2x Magnat Pantera One, 2x Pantera Two a 2x Pantera Four), ktoré zosilňujú účinnosť dvoch maxisubwooferov (Magnat Agressor 5000DM) a 13 reproduktorov.

Video časť, je tiež napájaná z hlavnej jednotky Audiovox PAV 2000, na ktorú sú pripojené autorádio (a naň štyri LCD displeje, kamera), tri menšie monitory, dva stropné 15“ LCD monitory, obľúbená herná konzola Playstation 2 a pomocou rozbočovača je napojených ďalších 8 LCD displejov. Hummer H2 Magnat Showcar, má namiesto spätného zrkadla LCD displej.

Sumár sumárum:

 • ozvučnica pre subwoofer má objem 320 litrov jej váha sa pohybuje okolo 180 kilogramov
 • výkon 5400 Wattov
 • 19 LCD monitorov
 • celková suma (vrátane automobilu) je okolo 8 miliónov Sk !!!
Celková práca na SUV-čku, trvala úpravcom približne 1200 hodín a vyšla na 131.341 eur, čo je viac ako 5 miliónov korún. Príjemný spôsob ako utratiť dôchodok, nie? :-D


Čo hovoríte na tento multimediálny Magnat Hummer H2? ? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácii k tejto "multimediálnej krabici" sa dozviete na stránkach úpravcu:

MAGNAT


Viacej informácii k tomuto autu vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14159x    hodnotenie: 52/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt