support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Hummer Cup 2004

Súboj mamutov - Hummer Cup 2004

10.May.2004
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Priebeh akcie: 08. máj 2004
Miesto konania: Zvol nad Pernštejnem, ČR

Mohlo by sa zdať, že romantika Divokého západu, prach zvírení kopytami koní, kovbojské a štýlové budovy nemajú vôbec nič spoločného s automobilmi. V jadru rozhodne. Všetko môže ale obrátiť hore nohami spolupráca westernového mestečka Šiklův mlýn a Hummer centra v Prahe. Ten, kto totiž v sobotu 8.5.2004 zavítal do tohto westernového mestečka u Zvole nad Pernštejnem, bol celkom príjemne prekvapený. Konal sa tu šiesty ročník súťaže siláckych družstiev Hummer Cup 2004.

preview
Silné vozidlá tu prezentovalo už spomínané Hummer Centrum z Prahy. Niekoľkotonoví obrnenci za obdivu všetkých návštevníkov spolupracovali v niekoľkých disciplínach. Autobusy a nákladné automobily už nie sú v móde. Pokiaľ niečo ťahať na lane, tak Hummera. Ostatné disciplíny, ako štafeta zdvíhania závažia do tretieho poschodia o váhe 160, 180 a 200 kg, alebo drepy s kladou o váhe 160 kilogramov či prenášanie brány vážiacej 270 kg na vzdialenosť 5 metrov a zdvíhanie a obracanie pneumatík už toľko s veľkými offroadami spoločného nemali. Okrem siláckych súťaží však usporiadatelia pripravili pre náročných divákov tiež atrakciu v podobe bojových scén za účasti vozidiel Hummer a pyrotechnickej show. Veľmi pôsobivý bol záver doplnený o prelet športových lietadiel.

Meno Železný Zekon patrí už k tradičným menám medzi českými silákmi. V Šiklově mlýně sa Zekon nechal prejsť vozidlom Škoda Octavia. V ďalšej exhibícií bol Zekon článkom lana medzi Hummerom a „oktávkou“. Mladoboleslavské auto malo s Hummerom čo robiť. Vďaka pomoci Železného Zekona sa však ale predsa len podarilo posunúť Hummera o niekoľko metrov.

preview
Situáciu parkovania na Divokom západe asi nikdy nikto neriešil. V meste v súčasnej dobe však každé zle zaparkované vozidlo „lezie na nervy“ nie jednému vodičovi a veľmi podobné to bolo i na tejto akcií, kde jedna „rodinka“ zle zaparkovala svoju Škodu 100. Za nadšenia divákov sa vozidlá Hummer veľmi radi postarali o zrovnanie vozidla zo zemou. Dovozca amerických automobilov predstavil na akcií príťažlivú Infinity FX 35 a svoju pozornosť si zaslúžil i Pick-Up Dodge s náhonom na všetky štyri kolesá. Hummeru H1 trochu konkuroval svojimi „civilnejšími“ rozmermi H2. Škoda len, že H2 tu bol k videniu len v prevedení Wagon.

Hummer Cup 2004 ponúkol tiež zvláštnu atrakciu v podobe amerických býkov, ktorý svojou silou dokázali uchvátiť všetkých zúčastneným divákov.

Obrázky z tejto akcie si môžete pozrieť tu:Bol niekto z vás na tomto Hummer-ovskom víkende v Čechách? Ako bolo? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viacej informácii k tejto akcii vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk
zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11262x    hodnotenie: 47/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt