support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo hummer GeigerCars Hummer H2 Bomber – neporaziteľný kráľ terénu logo hummer

GeigerCars Hummer H2 Bomber – neporaziteľný kráľ terénu

29.Jun.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Už neraz sme sa „zaoberali otázkou“ úprav veľkých SUV vozidiel. Ich tuningový a stylingový potenciál je častokrát špecifickejší, než by si niektorí mysleli. SUV sa dá upraviť jedine dvoma smermi – po úprave ostane schopné jazdy v teréne alebo po úprave sa z neho stane len SUV na parádu. Typickým príkladom je Hummer H2, pri ktorom sme si zvykli na obrovské množstvo chrómu a masívne kolesá.

Dajme si ruku na srdce a povedzme si, koľkí z vás by sa s takým autom pustili do nespevneného terénu. Nemecký špecialista na americké vozy, firma GeigerCars nedávno priniesla niečo, čo tu asi ešte ani nebolo, teda raz – upravené Subaru Kena Blocka. GeigerCars svojim projektom s názvom Bomber v maximálnej možnej miere svetu ukázal, čo preňho znamená slovo terén. Dámy a páni, Hummer H2 Bomber.

Hummer H2 netreba nijak zvlášť predstavovať, pretože je to auto tisíckrát ospevované v dobrom aj zlom zmysle. V USA sa vyrába od roku 2002 a od roku 2008 je pod kapotou tejto nádhery 6,2 litrová V8-čka s výkonom 393 konských síl (293 kW), ktorá disponuje rôznymi vychytávkami, ktoré majú zdokonaliť jazdu v drsnom teréne, pre ktorý je toto auto oficiálne vytvorené.

HUMMER H2 ´BOMBER´ GEIGER CARS


Kontroverzný úpravca, ktorý obľubuje výstredné úpravy amerických vozidiel, sa tentokrát poriadne pochlapil. Že ako? Možno by ste mnohí opäť raz čakali nejaké nablýskané mega-kolesá, no GeigerCars chcel vytvoriť auto, ktoré bude 100-percent schopné akéhokoľvek terénu bez najmenších problémov. A to sa s použitím kolies nemôže podariť. Preto sú na ich mieste pásové systémy Mattracks 88M1-A1, ktoré vyplňujú miesto pod blatníkom v každom rohu auta.

Každý zo systému Mattracks má pásy 40 cm široké a 150 cm dlhé, natiahnuté na masívnej konštrukcii pozostávajúcej z malých kolies a oceľovej kostry. Garancia akéhokoľvek terénu je na mieste. Aby si ľudia nemysleli, že je to len nepoužiteľná estetická finta, za volant sa posadil redaktor nemeckého auto časopisu Autobild, Wofgang Blaube, ktorý si toto monštrum vyskúšal na úplne zasneženom okruhu Nurburgring. Výsledok? – auto si nevedel vynachváliť. Ako sám povedal, objavil novú dimenziu zábavy.

Úpravca sa okrem tejto okatej zmeny zameral aj na iné časti auta – strieborný exteriér v matnom prevedení, nápisy v military štýle, prídavná štvorica svetiel Hella na streche auta a úložný priestor taktiež na streche. Na želanie zákazníka môže byť aj interiér rovnako vyšperkovaný ako exteriér, prvkami ako: interiér v striebornej farbe, posuvná strecha, navigačný systém kombinovaný s mutlimediálnym systémom Kenwood. Ten zahŕňa DVD mechaniku, stropné monitory s reproduktormi a slúchadlami, kamerový systém a cúvacia kamera. Auto môže byť taktiež vybavené splynovačom pre nižšie prevozné náklady. Toto je off-road v pravom slova zmysle!

hummer h2 bomber geiger cars

hummer h2 bomber geiger cars

hummer h2 bomber geiger cars

hummer h2 bomber geiger cars

hummer h2 bomber geiger cars

HUMMER H2 "BOMBER" v úprave od GeigerCars:Wallpaper "HUMMER H2-BOMBER GeigerCars" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aký je váš názor na túto úpravu ´BOMBER´ auta HUMMER H2 od Geiger Cars?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Geiger Cars, tak navštívte našu podstránku:

GEIGER CARS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Hummer vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

HUMMER tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6350x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt