support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo HUMMER Najrýchlejšie a najsilnejšie žihadlo zvané HUMMER 2 od Geiger Cars logo HUMMER

Najrýchlejšie a najsilnejšie žihadlo zvané HUMMER 2 od Geiger Cars

17.Aug.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Skutočná lahôdka v podaní nemeckých úpravcov z Mníchova - Geiger Cars uzrela svetlo sveta prednedávnom. Kus svojho umenia vdýchlo do už aj tak prešpikovanej „há dvojky“. Všetkým nám je jasné, že reč je o takmer dokonalom terénnom aute – HUMMER.

Už aj tak nablýskaný HUMMER H2 so sériovým vznetový 325-koňovým motorom dostal zážihový motor V8 o objeme 6 litrov z automobilu Chevrolet Corvettte(294kW/400 koní, 595Nm). Napriek dobrým vlastnostiam sa u tunerov v Geiger Cars z Mníchova zameraných na úpravu amerických áut, nepozdával, a tak ho „nafúkli“ zo 6 na pekných 7 litrov! Doplnili ho mechanickým kompresorom, ďalej pribudlo nové, kompletné výfukové potrubie a nakoniec bola preprogramovaná riadiaca jednotka. Výsledkom takéhoto, pre nás nelacného tuningu, je 515kW pri 5500 ot./min. s krútiacim momentom úctyhodných 904Nm pri 4260 ot./min. Čo to dokáže spraviť s 3,1 tonovým Hummerom po tuningovej úprave? No jednoducho povedané - silného konkurenta nielen medzi športovými autami, pretože jeho akcelerácia z 0 na 100km/h trvá len 6,5 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250km/h. Pri týchto veličinách je za potreby mať stabilný podvozok, a u Geiger Cars si boli toho vedomí.

Tu prikladáme dva ilustračné obrázky Chevrolet Corvette z ktorého bol vyňatý 6 litrový motor, ktorý potom prešiel úpravami, a ako 7 litrový bol vložený do H2-ky:

preview
preview


H2-ke nasadili leštené 28“ disky (v priemere) a 10“ široké do pneumatík o rozmeroch 325/35 R 28. Ďalším krokom ku stabilite auta v zákrutách bolo zníženie podvozku, a to konkrétne o 105mm smerom nadol. Prítomnosť tvrdších pružín, ktoré podporujú skrutné stabilizátory, majú za následok obmedzenie nakláňania sa vozidla v zákrutách. K nárastu výkonu je taktiež potrebné mať namontované silné brzdy a ani tu „Geigerovci“ neváhali a namontovali 380mm brzdové kotúče a strmene s ôsmimi piestikmi. Nečudo, veď je to potrebné ;-)

Dizajn áut značky Hummer je už celosvetovo známy, a ani tu nevychádza z koľají mimo. Práve naopak, elegantnosti, luxuse a hlavne sile dodali u Geiger Cars chrómované doplnky, ktoré môžeme vidieť na spätných zrkadlách kľučkách, nárazníkov a všade, kde sa dalo :)
V interiéri si každý vodič jazdiaci na takýchto amerických strojoch potrpí na čalúnenie v koži, a tak pri tomto modeli niet čo vyčítať, koža je proste aj tu. Časti dielov v interiéri sú aj v karbónovom prevedení, ďalej je tu DVD prehrávač s digitálnou televíziou a samozrejme nesmie chýbať ani navigácia.

Tento unikátny SUV HUMMER H2 v úprave od Geiger Cars má hodnotu okolo 200 000€ (čo je približne 7 800 000Sk) a svojim imidžom vzbudzuje maximálny rešpekt, pútavosť ale i chuť si zašprintovať na tomto supervýkonnom SUV. ...ale najprv treba šetriť, však? ;-)

V tejto galérii sa môžete pozrieť bližšie na „zúbok“ Hummerovi H2, ktorý prešiel úpravou od chalanov z Geiger Cars:A tu si môžete pozrieť ďalšie úpravy na Hummer H2 od Geiger Cars:Ďalšie recenzie na ich úpravy nájdete tu:

Geiger Ford MustangNemohli sme odolať. K takémuto kúsku sme museli jednoducho zase pripraviť nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Wallpaper "Geiger Hummer H2" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na tento HUMMER H2 od úpravcov Geiger Cars? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Gieger Cars, tak navštívte našu podstránku:

GEIGER CARS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky HUMMER vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

HUMMER tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20773x    hodnotenie: 96/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt