support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo incheba Hostesky, tuning girls a autonovinky na Autosalóne Bratislava 2011 logo incheba

Hostesky, tuning girls a autonovinky na Autosalóne Bratislava 2011

17.May.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V nedeľu 17.apríla 2011 zatvoril svoje brány v poradí už 21. ročník bratislavského Autosalónu Incheba 2011, ktorý sa počas uplynulých rokov stal tradičným miestom stretnutia mnohých automobilových fanúšikov, predajcov a v neposlednom rade i tuningových firiem. Výnimkou sme samozrejme neboli ani my. V tejto reportáži sa poďme pozrieť na to, ako to na tohtoročnom autosalóne vyzeralo a zároveň nevynechajme ani oficiálny začiatok tohtoročnej tuningovej sezóny, ktorý sa konal už tradične na otvorenom priestranstve pred kongresovým centrom v posledný deň autosalónu.

hostesky

Kým minuloročný autosalón bol poznačený pretrvávajúcimi finančnými problémami automobiliek a predajcov, tento rok sme mohli zaregistrovať postupne sa zlepšujúcu situáciu, na ploche 40 000 m2 sa v porovnaní s rokom 2010 ukázalo už o niečo viac noviniek. Tento rok sme na autosalóne mohli vidieť 38 rôznych značiek, pričom návštevníkov čakalo rekordných 69 výstavných premiér. V hale s autodoplnkami a servisnou technikou sa predstavilo 147 vystavovateľov a tento ročník bol okrem iného oživený aj Exklusive salónom, kde si návštevníci v samostatnej časti haly mohli pozrieť tie najexluzívnejšie automobily, jachty, elektroniku a zároveň si odpočinúť vo veľmi sympaticky spracovanej kaviarni. Aby sme však len nechválili, spomeňme, že mnohých návštevníkov sklamala absencia niektorých, na našom trhu veľmi rozšírených, značiek, snáď najjasnejším príkladom bol chýbajúci stánok automobilky Škoda, či BMW. Na druhej strane sa však na autosalón vrátila značka Mercedes, ktorá svoje vozidlá predstavovala nielen tu, ale aj v neďalekom nákupnom centre, pozrieť sme si mohli taktiež autá značky Renault, či Opel. Ako bodku za týmto krátkym sumárom uveďme, že tento rok navštívilo bratislavský salón približne 180 tisíc návštevníkov. Teraz sa už ale poďme pozrieť na to, čo nás najviac zaujalo.

hosteska opel corsa

vw scirocco

Audi, Volkswagen, Mercedes, Hyundai

Jedným z najväčších lákadiel tohtoročného autosalónu bola nepochybne premiéra Audi A6, ktorá už roky patrí na Slovensku medzi najpredávanejšie autá vyššej strednej triedy. V predstihu sme tak mohli vidieť voz, ktorý má rozhodne veľmi veľký potenciál pokračovať v úspešnom tiahnutí svojho predchodcu. V expozícii automobilky štyroch kruhov pozornosť upútali aj modely A7 a najmenší z rodiny - A1.

Hneď vedľa sme potom mali koncernového súrodenca Volkswagen, ktorý tu predstavil prakticky celú svoju paletu modelov s pozmenenou prednou a zadnou časťou. Dizajnéri Volkswagenu tak popracovali na novej identite značky. Okrem iného sme tu mohli vidieť robustný pick-up Amarok, ostrý Golf GTi, či úplnú novinku Golf Cabrio, ku ktorej sa značka vracia po niekoľkých rokoch s veľkými očakávaniami.

Na tom istom poschodí sme navštívili vcelku veľkolepú expozíciu značky Mercedes Benz, kde sme si okrem pohľadu na všetky v súčasnosti ponúkané modely, mohli vychutnať aj športový Mercedes SLS nadväzujúci na legendárny 300SL Gullwing. Zaujalo nás aj faceliftované „Céčko“, ktoré bude aj v tejto podobe určite v relatívne hojnom počte brázdiť slovenské cesty. Okrem iného tu značka predstavila niekoľko modelov v úprave divízie AMG.

Svojim stánkom prekvapil aj Hyundai, ktorý okrem sympatických modeliek ukázal svoje najväčšie tromfy z modelového radu. Vidieť sme tak mohli cenovo dostupný športový Genesis Coupé, či praktické kombi i40. Čerešničkou na torte bol u nás ešte málo vídaný model Veloster a doslova vyšperkovaná vlajková loď Hyundai Equus.

hyundai veloster hosteska

Renault, Citroen, Peugeot a Japonci

Neďaleko na nás už vo svojej expozícii čakali modely Renault, hlavným lákadlom bol tentoraz najväčší model Latitude, ktorý za celkom prijateľnú cenu ponúka množstvo pokročilých prvkov. Úspech tohto modelu si však netrúfame príliš odhadovať, je totiž otázne či sa modelu podarí vystúpiť z tieňa, ktorý naň vrhá model nižšej triedy Fluence, ktorý je síce menší a lacnejší, ale ponúka taktiež množstvo zaujímavých prvkov za takmer bezkonkurenčné ceny.

citroen ds4 hosteska

Pri francúzskych automobilkách predsa ešte chvíľu zostaneme. Citroen sa blysol najmä svojimi prémiovými modelmi s prívlastkom DS, konkrétne tu išlo o DS4 a DS3 Racing, ktoré majú šancu najmä u pravoverných fanúšikov tejto značky. Okrem bežných modelov sme tu mohli vidieť aj sympatický koncept, ktorý práve pred pár rokmi predznamenal príchod prémiových modelov s označením DS. Dušu fanúšikov všetkého ekologického určite pohladil vystavovaný elektromobil C-Zero, ktorý sme pod označením iOn našli aj v neďalekej expozícii automobilky Peugeot. Silnú francúzsku trojicu uzatvoríme teda automobilkou s levom v znaku, ktorá tu predstavila celú rodinu modelov 508 a do Bratislavy zároveň priniesla ukázať koncept HR1, ktorý sa po prvýkrát predstavil len nedávno, v marci na ženevskom autosalóne.

honda crz

Čo sa týka japonských automobiliek, na ploche Incheby sa predstavilo Subaru, Suzuki, Mazda a Honda. Práve Subaru priviezlo návštevníkom ukázať dieselovú Imprezu XV a Imprezu WRX STI sedan, na ktorej výrobu čakalo na celom svete množstvo fanúšikov. Výstavnou premiérou bol samozrejme aj krpec Trezia. Suzuki zas návštevníkom ponúklo pohľad na model Kizashi, ktorého najväčším odbytiskom majú byť Spojené štáty a domáce Japonsko. Honda na autosalóne príliš mnoho noviniek nepredstavila, okrem jej hybridných modelov Insight a CRX, sme mali možnosť vidieť ich nový prírastok do rodiny „zelených“ hybridný model Jazz.

Zahájenie Tuningovej sezóny 2011


Od sériových automobilov sa ale poďme pozrieť na to, čo nás čakalo na prízemí. Návštevníci si mohli napríklad dohodnúť testovaciu jazdu na Slovakringu a prezrieť si dva športové špeciály K1 Attack vyrábané na Slovensku. Spoločnosť Profituning zas vo svojom stánku ukázala krikľavo oranžovú Audi R8 a slovenský Mustang klub sa zas neprezentoval nijak inak, než svojimi najzaujímavejšími kúskami, z ktorých sa už množstvo môže pochváliť veteránskym vekom. V našom stánku ste si zas okrem nami ponúkaných pár doplnkov mohli pozrieť aj bielu Audi Q7 so stylingovými doplnkami od švajčiarskej spoločnosti Mansory.

Milovníci menej rozšírených vozidiel si taktiež mohli prísť na svoje, hneď pokope totiž vystavovali Spyker, Artega a aj Wiesmann, tradičný výrobca klasicky vyzerajúcich roadsterov. Teraz sa už ale zamerajme na otvorenie tuningovej sezóny, ktoré sa, ako sme už spomínali v úvode, odohralo v nedeľu 17. apríla už tradične na vonkajšej ploche kongresového centra. Išlo už o jubilejný desiaty ročník a oproti minulým rokom nás tentoraz počasie nesklamalo, skôr potešilo a aj vďaka tomu sme sa mohli pokochať množstvom vyleštených a nadupaných áut, ktoré súťažili v rôznych disciplínach ako napríklad najsilnejšie audio, show and shine a došlo samozrejme aj na vyhlásenie najkrajšieho auta zrazu. Veď posúďte sami z priložených fotografií, v galérii taktiež nájdete fotografie vozidiel, na ktoré nám v texte priamo nezostal priestor.

V poradí X. zahájenie tuningovej sezóny končilo v neskorších popoludňajších hodinách a spolu s ním aj celý autosalón. Vďaka peknému počasiu, sprievodným akciám a predovšetkým množstvu zúčastnených fanúšikov dal tento prvý oficiálny tuningový zraz za tohtoročným autosalónom skutočne jednu peknú bodku A samozrejme ešte dodáme: „o rok zas...“

tuning girl hosteska cobra tuning new beetle

tuning girl hosteska cobra tuning new beetle

tuning girl hosteska cobra tuning new beetle

tuning girl hosteska cobra tuning new beetle

tuning girl hosteska cobra tuning new beetle

tuning girl hosteska cobra tuning new beetle

tuning girl hosteska cobra tuning new beetle

tuning girl hosteska cobra tuning new beetle

tuning girl hosteska cobra tuning new beetle

tuning girl hosteska cobra tuning new beetle

tuning girls hostesky cobra tuning incheba 2011

tuning girls hostesky cobra tuning incheba 2011

tuning girls hostesky cobra tuning incheba 2011

tuning girls hostesky cobra tuning incheba 2011

tuning girls hostesky cobra tuning incheba 2011

tuning girls hostesky cobra tuning incheba 2011

cobra tuning sk team incheba 2011

Fotogalérie hostesiek COBRA TUNING


Hosteska Melinda + COBRA TUNIG VW NEW BEETLE
Hosteska Veronika + COBRA TUNIG VW NEW BEETLE:
Hostesky a Cobra Tuning.sk stánok s Audi Q7 Mansory
Trošku funny obrázky a niektoré (ne)podarené "fotošúty":

Fotogalérie z autosalónu Incheba 2011


Fotogaléria od Martina Cypriana (CypoDesign):
Fotogaléria od Mateja Klama:

Ako každý rok, Chester ponúka galériu Hostesiek Autosalónu Incheba 2011, tak si to pri pozeraní užite:

Foto: Chester
Kontakt: marian44@chello.sk


Nakoniec galéria tuningového zrazu - Incheba Bratislava 2011:Páčili sa vám hostesky na Autosalóne Incheba 2011 v Bratislave ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.skFoto hostesky Cobra + tuning zraz: Pavel Valent
Foto autosalon Incheba + hostesky: CHESTER, Martin Cyprian a Matej Klamo
Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 38707x    hodnotenie: 58/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt