support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ferrari Sexy kráska „hore bez“ z Talianska: Ferrari 458 Spider pre rok 2012 logo ferrari

Sexy kráska „hore bez“ z Talianska: Ferrari 458 Spider pre rok 2012

10.Dec.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ferrari 458 Italia bola dlho očakávaným modelom, ktorý vyvolal množstvo búrlivých diskusii najmä kvôli svojej inovatívnej prednej časti. I napriek tomu sme tomuto modelu nemohli nikdy uprieť typicky Taliansku dávku elegancie a krásne krivky so silným emotívnym nádychom. Po odhalení svet čakal už len na jedno, kedy sa model 458 objaví aj vo verzii Spider – teda „hore bez“. Stalo sa...

Ferrari 458 Spider rozširuje rady maranellskej automobilky s miernymi úpravami, ale v zásade môžeme povedať, že sa od bežnej verzie príliš neodlišuje. Najviac úprav mali na starosti samozrejme konštruktéri pri vymýšľaní skladacej strechy. Tentoraz sa tvorcovia rozhodli použiť hliníkovú skladaciu strechu, ktorá je oproti plátennej variante ľahšia o približne 25 kg. A pri autách bez pevnej strechy je každý ušetrený kilogram veľkou výhrou, keď sme už načali tému hmotnosti, vedzte, že celková hmotnosť Ferrari 458 Spider činí celkom slušných 1 430 kg, teraz už ale naspäť k streche a jej mechanizmu, ktorá tento voz robí celkom výnimočným.

Ferrari 458 Spider: strecha dolu za 14 sekúnd


Samotný mechanizmus skladania bola navrhnutý tak, aby celý proces netrval dlhšie ako 14 sekúnd, model 458 Spider to navyše zvláda s veľkou eleganciou. Strecha sa ukladá do priestoru medzi motorom a interiérom, kde si nevyžiadala príliš zásadné priestorové zmeny, za dvojicou sedadiel nájdeme ešte zadnú lavicu vhodnú napríklad na drobnú batožinu. Osadenie skladacej strechy si nevyžiadalo žiadne aerodynamické úpravy a Ferrari sľubuje veľmi vysoký jazdný komfort pri zloženej streche a to dokonca aj pri vyšších rýchlostiach.

ferrari 458 spider

Úprava na verziu Spider si však samozrejme vyžiadala aj o čosi viac, ako len karosárske úpravy. Za kokpitom nájdeme umiestnený ten istý 4,5 litrový atmosférický osemvalec , aký nájdeme aj štandardnej verzii s pevnou strechou. Spider však prešiel drobnými úpravami podvozku a úpravou elektronickej jednotky motora – tá však žiadne výkonnostné zmeny nepriniesla.

Počítať teda môžete s maximálnym výkonom 425 kW/570 koní pri 9 000 ot./min. a maximálnym krútiacim momentom 540 Nm pri 6 000 ot./min. Výkon tohto majestátneho agregátu sa podpísal pod úžasné zrýchlenie z nuly na 100 km/h, ktoré 458 Spider zvládne len za 3,4 sekundy. Pripomeňme, že tento agregát bol tiež nominovaný v súťaži Engine of the Year – teda motor roku.

ferrari 458 spider

Ferrari 458 Spider si udržal skvelú kondíciu


Pohonnej jednotke sekunduje dvojspojková prevodovka inšpirovaná monopostami Formule 1 a sila z motora sa na kolesá dostáva vďaka prepracovanému diferenciálu E-Diff s integrovaným systémom kontroly trakcie F1-Trac. Bezpečnostnú funkciu zas plní prepracované ABS ktoré umožňuje lepšiu ovládateľnosť vozidla aj pri prudšom brzdení. V podvozkovej časti Ferrari popracovalo trochu aj na viacprvkovej náprave, ktorej tvrdosť upravilo v súlade so svojimi tradíciami, ktoré už dlhé roky uplatňuje pri modeloch s prívlastkom Spider.

ferrari 458 spider

Úžasný interiér spája tradíciu s najmodernejším a najexkluzívnejším štýlom, kokpit je vybavený ako pri profesionálnych športových autách. Punc exkluzivity dodáva najkvalitnejšia koža s ozdobným červeným obšitím a karbónové lišty.

Keď sme vyššie naznačili, že táto talianska kráska je svojím spôsobom absolútnym unikátom, bola to pravda. Ide totiž o prvé auto typu berlinetta s motorom umiestneným vzadu na stred. Musíme uznať, že konštruktérom sa podaril ozaj podarený kúsok, vozidlo je takmer rovnako pevné ako verzia s pevnou strechou a to vďaka použitiu najmodernejších technológii pri spevňovaní bočných častí karosérie. Škoda, že ale zatiaľ nevieme cenu...

ferrari 458 spider

ferrari 458 spider

Ferrari 458 Spider vo fotogalérii:Ferrari 458 Spider (2012) oficiálne video:Aký máte názor na nový model 458 Spider od Ferrari ? Nech sa páči, hlasujte:


Ostatné úpravy áut značky Ferrari nájdete v zozname našich článkov tu:

FERRARI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Martin Cyprian
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3810x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt