support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Honda Civic Si Sport Concept – dominanta na Sema Show 2005 logo

Honda Civic Si Sport Concept – dominanta na Sema Show 2005

19.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Autoshow Sema 2005 (1. – 4. november 2005 v Las Vegas Convention Center LA, USA) bola centrom pozornosti všetkým priaznivcov motorizmu, a mala byť aj prečo. Na tohtoročnej výstave bolo predstavených veľa noviniek z oblasti športových automobilov. Aj automobilka Honda mala nesmierne veľké zastúpenie. Jedným z predstavovaných vozov bol aj koncept Hondy Civic Si, o ktorom si dneska povieme niečo viac.

Honda Civic Si Sport Concept:

Pri tomto modeli sa uvádza, že jeho debut by mal prísť v roku 2006.

Tu prikladáme obrázky Honda Civic Concept 2006:


Exteriér auta:

preview
Farba karosérie pozostáva z dvoch farebných prevedení: univerzálna biela perleť a čierne doplnky z karbónu. Predný nárazník obsahuje jeden veľký a dva menšie bočné otvory, ktoré sú vyplnené karbónom a privádzajú náporový vzduch ku chladiču a samozrejme aj ku predným kotúčovým brzdám. Podnárazník je tak ako okolo celého auta z vlákien karbónu. Maska je taktiež tvorená z karbónu a nájdeme na nej pripevnené logo automobilky „Honda“. Bočné prahy pokračujú v aerodynamickom bodykite. Na zadnom nárazníku nájdeme veľmi netradičné zakončenie výfukového systému a to jednou štvoruholníkovou koncovkou (v strede nárazníka) ktorá končí tam, kde začína nárazník. Otvor, kadiaľ unikajú výfukové plyny je lemovaný chrómom. V spodnej časti tohto nárazníka je umiestnený difúzor (zabraňuje víreniu vzduchu za automobilom). Na zadnom kufri je primontované z časti karbónové prítlačné krídlo. Ďalej na dverách od kufra nájdeme vytvarované miesto pre EČV (evidenčné číslo vozidla), znak automobilky a aj symbol typového označenia. Predné a zadné svetlá sú tvarovo a výzorovo prispôsobené celkovému vzhľadu Civica. Príjemne pôsobia aj sedemlúčové elektrónové disky, ktoré sú vytvorené najmodernejšími metódami. Pri gumovaní zostane na zemi časť pneumatiky Michelin Pilot Sport II. Na tomto modeli použité s rozmermi 245/35 R-19.

Wallpaper s námetom "Honda Civic Si Sport Concept" sme pre vás pripravili v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200
Interiér auta:

preview
Pri pohľade do interiéru si iste každý všimne nezvyčajné dvojité sfarbenie, „vymedzujúce“ priestor, ktorému by mal vodič počas jazdy venovať pozornosť. Sedačky sú vo farbách prístrojovej dosky. Vodič má na displeji nad volantom digitálny tachometer. Na mieste kde by sa mal nachádza obyčajný tachometer nájdeme „iba“ otáčkomer a pár kontroliek o stave automobilu. Na volante sa nachádza ovládanie na rádio a navigačný systém, ktorý je umiestnený na stredovom paneli. Honda sa vracia späť k pedálu plynu, ktorý je uchytený v spodnej časti o podlahu. Na týchto miestach nájdeme okrem pedálu spojky a brzdy, aj miesto na odloženie ľavej nohy počas jazdy. Interiér vypĺňa aj strieborná tkaná podlaha.

Honda Civic Si v prevedení Sport Concept si môžete pozrieť v tejto galérii:


Motor, brzdy, tlmiče,...:

preview
Honda použila tradičný typ dvojlitrového motora a to DOHC i-VTEC. Výkon tohto motoru sa pohybuje okolo 197 konských síl, čo je približne 145 kW. O radenie sa stará 6-stupňová manuálna prevodovka. O zvýšenie výkonu sa zaslúžil aj športový výfukový systém. K zlepšeniu jazdných vlastností pomôžu aj prototypové tlmiče z produkcie Hondy, s ktorými sa dostanete aj tam kde by ste sa zo znížením automobilom nedostali (nastaviť sa dá 25-milimetrové zníženie alebo 50-milimetrové zvýšenie). O zabrzdenie sa starajú brzdy od známej firmy Brembo, vpredu s rozmermi 355 x 35mm so štyrmi brzdičmi a vzadu 345 x 28mm taktiež so štyrmi brzdičmi.

Tak takto vyzerá ďalší vydarený kúsok z dielne automobilky Honda.

Takto by vyzerala Honda Civic Si Sport Concept v "športvoej kamufláži":

preview
previewČo hovoríte na tohto bieleho samuraja? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ovládate cudzie jazyky? Tak sa pozrite aj na globálne stránky výrobcu, kde nájdete ďalšie informácie:

HONDA


Viacej informácii k tomuto autu ako aj ostatným športovým úpravám a doplnkom od firmy Simoni Racing vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14693x    hodnotenie: 63/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt