support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo honda %title% logo honda

POWER MAGAZINE - Tuning & Racing nové číslo 09/2012

23.Aug.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview
Práve vyšlo nové číslo Power magazine 09/2012, ktoré je preplnené novinkami z oblasti performance tuningu a racingu!

Power magazine je slovenský časopis pre fanúšikov motorovej sily a všetkému, čo k nej patrí.

Power magazine je nový slovenský motoristický mesačník s jedinečným tématickým zameraním v rámci segmentu automobilizmu a ako jediný slovenský titul zameraný na tuning a racing ponúka verejnosti atraktívne čítanie z tejto oblasti.

POWER MAGAZINE - Časopis plný sily práve v predaji !!!


Ukážka hlavnej strany nového čísla časopisu POWER magazine, ktoré vyšlo už tento mesiac !!!

časopis power magazine

Honda S2000 - šprintérsko-slalomársko-leštenkársko-audio kára spod Urpína


Predstavte si auto s najvýkonnejším atmosférickým dvojlitrom na svete, s motorom a prevodovkou uloženou takmer v strede karosérie, s náhonom na zadné kolesá cez samosvorný diferenciál, so sedačkami pre vodiča a spolujazdca umiestnenými pred blatníkmi zadných kolies. Znie to divne, obrázky vám zrejme už napovedali že tu nepíšem o žiadnom špeciály určenému jazdiť okruhy a postaveného len za účelom tvoriť pretekársky tím. Je to páni sériové auto z produkcie Hondy, ktoré zrejme už nikto nikdy neprekoná. Súčasný štandard komfortu, emisii a iných ..... :) totiž zabezpečí, že toto bolo zrejme posledné sériovo vyrábané auto z “veľkej fabriky“, ktoré nebralo ohľady na vodiča ale na automobil.

Jazda v ňom je o nervy, neviem si predstaviť rozmaznaného milionára, ktorý by zaň vysolil jeden a pól mega a vozil sa v ňom po našich úžasných cestách. Povedzme si na rovinu je to otras, otáčky na diaľnici nejdú pod 4000 ani pri slimačom tempe, so zatiahnutou strechou máte pocit horší ako vo Favorite, no chceli by ste ho? No ja teda áno a bral by som všetkými desiatimi. Vysoko otáčkový motor točiaci 9000 za minútu, excelentné jazdne vlastnosti, maximálna čitateľnosť a predvídateľnosť správania sa podvozku robia z tejto už zberateľskej mašiny to pravé orechové. Ako som už spomenul v súčasnej dobe sa už takéto autá nerobia, tak prečo si nenadeliť niečo čo už nebude prekonané, takto zrejme uvažoval aj Majky a urobil sakramentsky dobre.

V roku 2000 svetlo sveta uzrela verzia AP1 ešte bez ESP a trakčného systému. Na ABS sa už zmohli a aj na dva airbagy spolu s klimatizáciou, ktoré robia S2000-ku trošku prijateľnejším spoločníkom na cestách. Štvrť míľu robí za 14 sekúnd a maximálku má 250 km/h čo sú síce pekné hodnoty, ale určite nie dych vyrážajúce. Celá krása vychádza ale z celkovej koncepcie náprav, nízkej hmotnosti, výkonného motoru, ideálneho rozloženia hmotnosti a dynamického odladenia. Toto vám zabezpečí, že na tomto aute môžete driftovať, slalomovať, šprintovať, jazdiť okruhy, kopce a pritom slušne nakladať konkurencii a toto páni a dámy každé auto teda nevie. Keď ho dostanete do ruky zistíte, že poslúcha na slovo a s chladnou hlavou a citom pre jazdu zažijete nepoznané. Rád by som sa tu rozpísal a špeciálnych úpravách podporujúcich predovšetkým jazdnú dynamiku, ale poteším predovšetkým tunerov zamerajúcich sa na stylingové úpravy, ktoré z tejto konkrétnej mašinky robia auto, ktoré začalo brať poháre po zrazoch ako na dobrej žatve. Takže som rád, že po dlhšej odmlke vám môžem predstaviť jedného z ďalších kombajnistov a pacienta čo je mojím dobrým kamarátom.

honda s2000 power magazine

Majky zakúpil Hondu v dobrej kondícii už na špičkovom podvozku KW variant 3, inak sériovku v šedom kabáte. Zrejme už pri kúpe bolo jasné že pri továrenskom stave neostane tak sa v hlave začala rodiť myšlienka na decentné, dobre stráviteľné a elegantné kabrio brázdiace tuning zrazy a podobné motoristické podujatia. Začnime teda tým čo sa odohralo pod hliníkovou kapotou. Kompletný spojkový set ACT s keramickou lamelou a odľahčeným hliníkovým zotrvačníkom Fidanza zabezpečujú lepší prenos sily na prevodovku. Nerezové veľké zvody, stredový a dva koncové nerezové priechodné tlmiče originál vyhotovené na toto auto zabezpečujú lepšie vyplachovanie valcov a mali by tak podporiť výkon predovšetkým po zopnutí Vtec-u. Nešťastné experimentovanie so saním a s iridiovými sviečkami NGK, ktoré po zistení, že s motorom v S2000 si vôbec nerozumejú, zapríčinili nie najlepšie výsledky na šprintoch, našťastie sa pracuje už na náprave a pre tento rok by už malo byť všetko na poriadku. K spomínanému KW-čku pribudli nové papučky EtaBeta 8x18“ mierne upravené pre toto auto ktoré zabezpečil REDZONE v Banskej Bystrici. Na prednej náprave sa odvaľujú 225/40 a vzadu 245/35 F1tky od Goodyear-u.

honda s2000 power magazine

Xirallic je špeciálna prísada do metalízovaných lakov, je to jedna z tých vecí čo robí tie zrniečka a odrazky v tom lakovanom povrchu, ktorí poznáte. Zvyčajne tam ide dáke to deci dve, tu je tomu ale inak. Xirallic tu totiž zastáva hlavnú zložku, bolo neho použitého až 3 litre na bielom podklade. Spolu s niekoľko násobným prelakovaním vytvára skutočnú hĺbku a pôsobí tak trochu chameleónsky podávaním farebného odtieňu. Záleží od okolitého prostredia resp. počasia, auto totiž môže pôsobiť ako biele alebo aj s nádychom modrastého alebo fialovo strieborného odtieňu, ťažko to definovať, treba vidieť na vlastné oči. Predný nárazník a svetlá sa prehodili z verzie AP2, auto tak sympaticky omladlo. Predný plastový pod nárazník jemne opticky rozširuje a znižuje už tak rozpľasknuté kabrio. Zadné karbónové 3D krídlo zabezpečí nepatrne lepšiu stabilitu a pôsobí dynamickým štýlom. Zatiaľ pôsobí možno trochu rušivo na pekne uhladenom kabáte, ale na ceste je už karbónom potiahnutá kapota s odvetrávaním pre airbox, v tejto kombinácii to bude dokonalé a vyvážené. Stará strecha poputovala do smetí a nahradila ju nová už aj so sklom tiež z novšej verzie AP2.

honda s2000 power magazine

V interiéri došlo k radikálnemu prečalúneniu komponentov do červeno bielej kombinácie kože. Nový prevlek dostalo všetko čo mohlo, dokonca aj kožené koberčeky pod nohy. V kombinácii s kompletnou zástavbou BOSS audio v štýle prezentačného auta to pôsobí v skutku zaujímavo. Multimediálne rádio s LCD panelom, koaxiálne reproduktory a zosilňovačom zabezpečia bezprostredné ozvučenie, ktoré by štandardne malo postačovať, tu však treba otvoriť kufor a spomenúť to čo by niektorí už považovali za šialenstvo. Mega veľký kufor :) totiž vypĺňa dvoj cievkový 12“ subwoofer, ktorý ku cti majiteľa je síce vyberateľný takže pod ním ešte ostáva kopec miesta na uloženie dvoch fliaš nealka, ďalej tu nájdeme uložené komponentné reproduktory, zosilňovače (digitálny monoblok a jeden 4-kanál), 2F kapacitor a 7“ LCD monitor. Celý systém je prepojený až tromi káblovými setmi taktiež od BOSS audia. Trošku psychiatria ale spolu s kompletným podsvietením podvozka s LED RGB to pôsobí netradične, tak trošku v štýle F&F, teda na zrazy ideálne, takže účel plní na 100% to je podstatné.

honda s2000 power magazine

Čo dodať na záver? Asi len toľko robte to čo vás baví a čo vám je najbližšie, pokiaľ to robíte zo srdca nie je čo pokaziť. Za priloženú ruku k dielu by chcel Majky poďakovať firmám REDZONE, BOSS audio, Garage tuning, za priestor na fotenie 3D-GARI a samozrejme ako to už býva manželke za trpezlivosť. Tiež ďakujeme hosteske z agentúry Grid Girls, 24-ročnej Katje, inak v civilnom živote učiteľke (kiež by sme my boli mali takéto učiteľky :) pozn.red.) za niekoľko hodinové, trpezlivé pózovanie. Do zrazenia teda priatelia a páni - Majky je neskutočne ukecaný, takže ho kľudne na akciách oslovte bude rád :).

HONDA S2000 - TECHNICKÉ ÚDAJE


Motor:
objem 1997ccm, VTEC atmosférický, benzínový uložený vpredu uprostred, nerezové zvody, zákazkový výfukový systém, priame sanie, výkon 177KW/240PS pri 8300 ot/min, max.krútiaci moment 208Nm pri 7500 ot/min.

Pohon:
Zadný so samosvorným diferenciálom, 6 stupňový manuál, spojkový set ACT s keramickou lamelou a odľahčeným hliníkovým zotrvačníkom Fidanza Podvozok:
KW variant3 staviteľný
lakované hliníkové disky EtaBeta 8x18“
pneu: 225/40 R18 a 245/35 R18 Goodyear F1

Karoséria:
Farba základ, biela, Xyrallic 3 litre, 3vrstvy laku, predný podnárazník, zadné krídlo 3D carbon, AP2 facelift

Interiér:
prečalúneniu komponentov do červeno bielej kombinácie kože, kompletná hi-fi zástavba BOSS audio

Dynamické parametre:
Maximálna rýchlosť: 240km/h
Zrýchlenie z 0-100km/h: 6,2s

honda s2000 power magazine

časopis power magazine

Čo vás názor na upravenú Hondu S2000 od tunera menom Majky ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií o aktuálnom vydaní slovenského mesačníka o racing & tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

POWER MAGAZINE


Viac informácií k možným úpravám áut značky HONDA vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

HONDA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Fotografie a text: POWER MAGAZINE
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4628x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt