support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo honda Bulletproof Automotive Honda S2000 GT. logo honda

Bulletproof Automotive Honda S2000 GT.

09.Jan.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V histórií automobilizmu existujú také vozy, ktoré pozitívne vplývajú na svojich obdivovateľov. Tým pozitívnym vplyvom sa myslí neustále rastúci záujem o tieto autá a v neposlednom rade aj záujem jedno také vlastniť. Takáto situácia naberie nečakanú intenzitu napríklad vtedy, ak jedným z takýchto obdivovateľov je majiteľ nemalej tuningovej firmy, ktorá navyše ešte nemá svoje vlastné prezentačné vozidlo, ináč povedané showcar. A tak tejto firme nič nebráni tomu, aby sa pustila do ozaj „luxusného“ projektu. Predstavujeme vám americkú tuningovú firmu Bulletproof Automotive, ktorá si z Hondy S2000 spravila svoj vlastný showcar.

HONDA S2000 – OBĽÚBENÁ ŠTÝLOVKA


Honda S2000
Honda S2000 je obľúbený štýlový roadster z dielne japonských dizajnérov, ktorý vznikol pri príležitosti 50-teho výročia založenia automobilky Honda. Zároveň je úspešným pokračovateľom predchádzajúcich športových modelov S500, S600 a S800. Po dlhej dobe to bolo auto ktoré malo motor vpredu a náhon na zadné kolesá, takže o zábavu bolo a stále je postarané. Navyše auto disponuje plátenná sklápacou strechou.

Keď auto v apríli roku 1999 uzrelo svetlo motoristického sveta, nikto nečakal, že sa stane tak obľúbeným. No netrvalo dlho a do Hondy S2000 sa zaľúbilo neuveriteľné množstvo ľudí, zvlášť tunerov.

Toto auto má totižto niekoľko podstatných výhod oproti iným, nielen na tuning vybraných áut. Ide predovšetkým o nie veľké rozmery, ku ktorým výrazne dopomohli len dve miesta na sedenie, hmotnosť, ktorá činí približne „len“ 1200 kg, taktiež neošúchaný svieži dizajn a v neposlednom rade výborné jazdné vlastnosti.

Veľkým plus Hondy S2000 je aj jej pohonné ústrojenstvo.

Do roku 2004 sa do S2000-cky montoval dvojlitrový benzínový agregát so štyrmi valcami a s priamym vstrekom paliva DOHC-VTEC. Maximálny produkovaný výkon je 243 konských síl (179 kW) pri nemalých 8300 ot./minútu. Na jeho štart v roku 1999 nebol takýto výkon vôbec zanedbateľný. Postupne nasledovali rôzne nie veľké úpravy tohto motora v zmysle zvyšovania a znižovania výkonu, ako aj objemu valcov, pre potreby automobilových trhov po celom svete.

Bulletproof Automotive HONDA S2000


Bulletproof Automotive Honda S2000 GT
Firma Bulletproof Automotive nie je medzi Európanmi asi až tak známou firmou, no takými výsledkami prác by sa mohol popýšiť aj ten najväčší tuningový profík.

Náplňou práce tejto americkej firmy je dovoz a distribúcia high performance tuningových dielov až z Japonska. A všetci veľmi dobre vieme, akí sú Japonci do tuningu blázni. Netrvalo dlho a Bulletproof Automotive sa konečne pustil do stavby svojho vlastného prezentačného vozidla.

Exteriér
Auto ma poriadne dlhý zoznam úprav na ňom vykonaných. Začneme teda zvonku, kde do očí bije mohutný rozšírený bodykit. Zaujímavé na ňom je to, že bol poskladaný z viacerých kitov rôznych firiem, konkrétne Tracy Sports, Top Secret a Powerhouse Amuse.

Hovorí sa, že kreativite sa medze nekladú a v tomto prípade to platí viac než dvojnásobne. Tento bodykit je stelesnením odvážnych myšlienok a nápadov dizajnérov, ktorých úlohou bolo vytvoriť fascinujúci showcar.

Bulletproof Automotive Honda S2000 GT
Predná časť vozidla je charakteristická dopredu vyčnievajúcim mohutným nárazníkom, s jedným centrálnym otvorom, ktorý zabezpečuje prísun vzduchu ku chladiču motora. Po stranách nárazníka by sme ešte našli dva páry menších spojlerov, ktoré korigujú prúdiaci vzduch. Nárazník sa rovnako ako zvyšok úpravy vyznačuje oblými líniami, vďaka ktorým sa plynule napája na predné vytiahnuté blatníky. Tie sú súčasťou japonského wide-bodykitu, rovnako ako výrazné bočné prahy.

Bok auta je kapitola sama o sebe, ktorá sa tak často nevidí. Priestor za prednými kolesami je využitý na sto percent v zmysle série niekoľkých otvorov, dvojice zvislých podlhovastých hneď za prednými kolesami a šiestich žiabrovitých pod nimi. Všetky otvory slúžia na odvod zohriateho vzduchu od predných bŕzd a z motorového priestoru.

„Zdobené“ sú navyše nenáročne tvarovanými bočnými prahmi. Tie sa rovnako ako predný nárazník plynulo napájajú na rozšírené zadné blatníky. Nesmieme ešte zabudnúť na spätné zrkadlá inšpirované špeciálom JGTC NSX s decentnou karbónovou linkou.

Všetci už vieme, že Honda S2000 je v sériovom prevedení roadster s plátenná sklápacou strechou. No pri pohľade na túto upravenú Hondu to na sklápaciu strechu nevyzerá. A práve tento prvok je niečo, čím sa dizajnéri Bulletproof Automotive chvália.

Bulletproof Automotive Honda S2000 GT
Custom pevná strecha špeciálne vyvinutá pre toto auto, ktorá navyše spĺňa náročné aerodynamické požiadavky. Napája sa na pôvodnú strechu a opticky predlžuje samotné auto. Na konci je umiestnené decentné prítlačné krídlo s tretím brzdovým svetlom. Dodatočné bočné sklá sú výtvorom firmy Bulletproof Automotive rovnako, ako čelné sklo.

Pri pohľade na auto zozadu prebehne mnohým mráz po chrbte. Vyznačuje sa výrazným rozšírením s divokým dizajnom zadného nárazníka. Po stranách zadných svetlometov sú v rozšírených blatníkoch umiestnené otvory na odvod zohriateho vzduchu od zadných bŕzd. Zadný nárazník bol vo veľkej miere modifikovaný, vďaka čomu sa od toho sériového výrazne odlišuje. Nárazník bol rozšírený s pridanou dvojicou bočných krídel a mohutným karbónovým difúzorom. Ten ukrýva dvojicu Tracy Sports titánových koncoviek výfuku s priemerom 70mm.

Auto je zdobené tým najlepším, čo japonská tuningová scéna ponúka – zlatým náterom firmy Top Secret, ozdobený prvkami od najlepšieho japonského grafického dizajnéra Manabu Mana-P Suzuki.

Bulletproof Automotive Honda S2000 GT
Performance
Pri stavbe showcaru sa dôraz musí klásť na všetky „zákutia“ konkrétneho auta, priestor pod prednou kapotou nevynímajúc. Častokrát platí, že o motorový priestor by malo byť rovnako postarané, ako o zovňajšok, resp. zvyšok auta. Bulletproof Automotive to vzal ozaj zhurta a pohonnú jednotku premenil podľa svojho gusta. Pôvodný motor s označením F20C je odteraz manažovaný jednotkou firmy AEM a preplňovaný kompresorom od firmy Vortech. Motor taktiež dostal nové leštené zvody Tracy Sports, na ktoré je napájaný športový výfukový systém so športovým katalyzátorom taktiež od Tracy Sports, olejové čerpadlo Js Racing a vystuženú olejovú vaňu Tracy Sports. Radiť sa najnovšie bude pomocou karbónovej spojky ORC a systému short shifter, čiže skráteného riadenia. Pohon zadných kolies bude zabezpečovaný karbónovým hriadeľom Bulletproof Automotive. Zoznam zmien je ozaj rozsiahli a niet pochýb o tom, že nárast výkonu bude poznateľný. Žiaľ, úpravca nezverejnil hodnoty z výkonnostnej tabuľky.

Podvozok tohto auta je lahôdka s veľkým „L“. Takmer všetky podvozkové časti boli vymenené za časti svetoznámych tuningových firiem ako Js Racing a Top Secret.

V prvom rade to boli výkonnejšie kotúčové brzdy Js Racing so šesťpiestikovými strmeňmi. Zvláštnosťou na tomto podvozku je to, že je jediný svojho druhu na svete. Ide totiž o športový podvozok s okamžitou, plne nastaviteľnou svetlou výškou ovládanou elektronicky. Vymenené boli tlmiče, pružiny, ramená, čapy, absorbéry nárazov, kĺby a mnoho iného.

Pre Bulletproof Automotive Hondu S2000 je pripravený set kolies, rozdelený na použitie street a track. Na obrázkoch má auto obutý set track kolies, ktoré pozostávajú z 12-lúčových čiernych diskov značky RAYS Japan, ktorých rozmery sú 18x10.5 vpredu aj vzadu. Ukryté sú pod nízkoprofilovými pneumatikami Toyo R1R s rozmermi 265/35/18.

Bulletproof Automotive Honda S2000 GT
Interiér
Vnútrajšok tejto Hondy výrazne kombinuje pohodlie s funkčnosťou. Elegantné, no dôležité zmeny nenarúšajú harmóniu interiéru, no vo veľkej miere zvyšujú pohodlie a hlavne bezpečnosť.

Na miesto pôvodných sedadiel poputovali športové s karbónovým krytom od firmy Bride, odnímateľný športový volant Top Secret a ARC titánová riadiaca páka.

Ako povedal Ben Schaffer, šéf Bulletproof Automotive (úryvok z jeho prejavu): „Hondu S2000 som obdivoval už od jej narodenia v roku 1999, pre jej čistotu a dobré jazdné vlastnosti. Odvtedy sa Bulletproof Automotive snaží pomôcť majiteľom S2000 postaviť si ich vysnívané auto.

Tento projekt mi umožnil postaviť si moje vlastné vysnívané auto a dúfam, že týmto inšpirujem ostatných rovnako, ako oni inšpirovali mňa. Chcel som postaviť legálne street auto, ktoré by sa dalo využívať každý deň...“Honda S2000 GT Bulletproof:


Girls

Bulletproof Automotive Honda S2000 GT

Bulletproof Automotive Honda S2000 GT

Honda S2000 GT Bulletproof v krátkom klipe:Wallpaper "Honda S2000 GT Bulletproof" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na Honda S2000 GT Bulletproof?Viac informácií k možným úpravám áut značky Honda vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

HONDA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19822x    hodnotenie: 55/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt