support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo honda %title% logo honda

Honda S2000 CR Prototype – milovník športu !

24.Apr.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Či sa nám to páči alebo nie, automobilky sa intenzívnejšie než kedykoľvek predtým, venujú športovým automobilom. Nároky a požiadavky kladené zákazníkom častokrát presahujú súčasné možnosti tej danej automobilky. Jedno šťastie, že výrobcovia vedia, čo zákazníci žiadajú. Na základe toho sa vedia dokonale prispôsobiť. Veď na svete je už nejeden športový model toho ktorého sériového auta. VW Golf R32, Honda Civic Type-R, Honda S2000 CR Prototype, atď. Ich hlavnou prednosťou je vysoký výkon, športovo ladení interiér a exteriér, no predovšetkým ide o športového ducha, ktorý sa v nich skrýva. A presne toto sú prvky, ktoré fanúšik rýchlosti od svojho auta očakáva. A práve vyššie spomenutá Honda S2000 CR bude predmetom dnešného článku. Poďme sa s ňou zoznámiť.

KDE BOLO, TAM BOLO, BOLA RAZ JEDNA HONDA S2000


Kto by nepoznal kultový film Rýchlo a zbesilo I. a II. Práve v týchto častiach sa objavila tak populárna Honda S2000. Voz, ktorého začiatky siahajú ešte do minulého tisícročia (1999), vznikol pri príležitosti 50. výročia automobilky Honda. „Slnečný“ roadster s dostatočnou dávkou dynamiky nedovolil nikomu pochybovať o tom, že sa toto auto stane jedným z najupravovanejších vozov sveta.

%Honda S2000%
A tak sa i stalo. Kombinácia motor vpredu - náhon vzadu, štýlový dizajn kombinovaný so športovým charakterom, to všetko je pre tunerov veľmi atraktívne, ak sa bavíme konkrétne o takýchto typoch áut. Spestrením tejto káry je sklápateľná strecha, ktorá si rázom našla svojich obľúbencov, ale aj ľudí s negatívnym názorom na vec. Dobrou správou je, že k dispozícií je obrovské množstvo tuningových dielov, ktoré netrpezlivo čakajú na svojho štvorkolesového hostiteľa menom Honda S2000.

Ak roadster, tak poriadny. Automobilka Honda nenechala nič na náhodu a vybavila toto auto, na tú dobu, naozaj silným motorom. Jedná sa o 2,2-litrový štvorvalcový VTEC motor, ktorého sériový výkon činí 240 koní pri 7800 ot./minútu. Tento výkon je prenášaný na kolesá zadnej nápravy prostredníctvom šesťstupňového manuálu. Zážitok zaručený!

Čert dlho nespí a v prípade tejto Hondy to platí dvojnásobne. Na svet totižto prišla upravená verzia s označením Honda S2000 CR Prototype. Tá bola predstavená na autosalóne v New Yorku a skratka CR (Club Racer), že auto je určené pre amerických vyznávačov rýchlych okruhov. A čo je na tejto Honde vlastne nové?

Exteriér + Performance


%Honda S2000 CR Prototype%
Pri takýchto autách je samozrejmosťou charakteristický bodykit. Veď čo iné vám napovie, že s týmto alebo oným autom "nie je niečo v poriadku". Ináč to nebolo ani v prípade tejto káry. Dominantou prednej časti je nárazník, ktorý bol modifikovaný v zmysle pridania nástavca, ktorý pripomína dvojicu agresívne tvarovaných krídel. Sami vidíte, že o nič drastické sa nejedná, no výsledný efekt je o to zaujímavejší.

Prahy ostali nezmenené a tak sa išlo rovno na zadnú časť vozu, v ktorej sa takisto vyníma upravený nárazník. Ten dostal na prídel zaujímavo tvarovaný difúzor s postrannými „spojlermi“, z ktorého vykukuje dvojica okrúhlych koncoviek výfuku. Čo je však zaujímavejším prvkom na tejto omladzujúcej kúre je masívne športové krídlo, pripomínajúce závodné žiletky. Vďaka nemu dostalo toto auto ten potrebný šmrnc a dáva týmto najavo, že pliesť sa mu do cesty nie je dobrý nápad.

%Honda S2000 CR Prototype%
Milovníkov slnka možno trochu sklame správa, že v prípade strechy sú len dve možnosti, jazda s hliníkovým hardtopom alebo bez neho. V druhom prípade pozor na nepriaznivé stavy počasia ;-).

Dostalo sa aj na stabilitu, konkrétne pribudli tvrdšie tlmiče spolu s pružinami a zlepšili sa aj stabilizátory náprav. Nezabudlo sa ani na výstuhy v priestoroch bývalej strechy pre potreby lepšej torznej tuhosti karosérie a podvozku. Došlo aj na kolesá. Nová Honda sa vozí na 17-palcových 5-lúčových diskoch s novým dizajnom, pričom zadné kolesá sú o niečo širšie oproti staršej S2000-ke.

Interiér


Zmeny sa samozrejme dotkli aj interiéru vozu, konkrétne ide o použité materiály. Pôvodnú kožu na sedadlách nahradila Alcantara a spolu s ďalším čalúnením sa vyznačuje elegantným žltým prešívaním. Svoje miesto si našli aj karbónové prvky, prevažne na palubnej doske a stredovej konzole.

Fotogaléria Honda S2000 CR prototype:
Wallpaper Honda S2000 CR Prototype (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na tento prototyp Honda S2000 CR? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac informácií k možným úpravám áut značky Honda vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

HONDA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9516x    hodnotenie: 41/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt