support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo honda Honda RSX v stance štýle od tunera Davida - dokonalé spojenie krásy a výkonu logo honda

Honda RSX v stance štýle od tunera Davida - dokonalé spojenie krásy a výkonu

02.Jul.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Vybrať sa cestou úprav vzhľadu alebo úprav výkonu? Túto pomerne ťažkú otázku si kladú tuningoví maniaci snáď po celom svete. Keď sa už jednoducho rozhodnete, že chcete svojho štvorkolesového miláčika začať upravovať, naraz sa ocitnete pred riešením viacerých zložitých otázok, medzi ktorými je bezpochyby aj tá, akým smerom sa vlastne vybrať. Stáva sa to aj ostrieľaným tunerom, akým je David z Floridy, ktorý sa celému svetu rozhodol ukázať svoju úžasne spracovanú Hondu RSX. No na začiatku samotných úprav ani on nemal celkom jasno, čo chcel vlastne dosiahnuť a to sa už tuningu venuje dlhé roky. Na to ako to celé dopadlo sa práve teraz pozrieme.

Ešte predtým si ale predstavme Davida, pre ktorého sú autá a tuning prakticky jediným koníčkom a životnou láskou. David žijúci na Floride sa tuningu venuje už roky a začínal v úplne malej garáži so staršími autami, ktoré upravoval na pouličné závody. Vzhľad v tom prípade nebol až taký dôležitý, v rôznych amatérskych pretekoch sa mu celkom darilo a tu mohol naplno ukázať svoje technické znalosti. S pribúdajúcimi rokmi sa však rozhodol, že trochu spomalí a načrie aj do show scény, čiže upraví auto tak, aby svojím vzhľadom všetkým v okolí vyrazilo dych. A čo je ešte lepšie, David sa to pokúsil skombinovať so svojimi bohatými znalosťami, a preto nevynechal ani úpravy technického charakteru. Tak sa vlastne zrodila táto Honda RSX, ktorá prináša to najlepšie z oboch svetov – prichádza s úžasným vzhľadom a výkonom, s ktorým sa blysne aj na amatérskych závodoch.

HONDA RSX S MODROU METALÍZOU A DISKAMI CCW WHEELS


Celkovo si práce na tomto aute vyžiadali približne štyri mesiace. Len zhruba 100 hodín potreboval David na úpravu bloku motora, okrem neho však s úpravami pomáhali aj kamaráti z partie, takže práca nešla až tak pomaly. Zovňajšok prešiel len decentnými úpravami, aj keď David sa rozhodol pre zmenu prednej a zadnej časti za faceliftovanú. Kozmetických zmien napokon toľko nebolo. Konverziou na faceliftovaný model dostalo auto trochu modernejší vzhľad, okrem iného pribudlo napríklad „lízatko“ ASPEC pod predný nárazník, zatmavené okná, deflektory a vzadu pribudol veľmi decentný spojler. Celá karoséria sa môže pochváliť poriadne nablýskanou modrou metalízou. Pre lepší „street efekt“ pribudlo aj zopár štýlových nálepiek poukazujúcich na použité diely. Celkový lesklý vzhľad zvýrazňujú kvalitné 18-palcové disky CCW Wheels, ktoré tejto Honde rozhodne seknú. Ešte aby sme nezabudli, tak spomeňme, že Honda RSX má obuté pneumatiky s rozmerom 225/40 R18.

honda rsx chromove disky ccw wheels low stance style tuning

David sa rozhodol upraviť motor tak, aby bolo pôžitkom sa naň pozerať. Celý motorový priestor je úžasne čistý a vytvára dojem, ako keby sa s týmto autom snáď ani nejazdilo. Všimnite si napríklad prevedenie bloku motora. Majiteľ sa síce nepochválil konkrétnymi technickými úpravami, ale prezradil, že jeho štvorkolesový miláčik sa môže pochváliť výkonom 306 koní (merané na kolesách). Výkon pritom môže krátkodobo zvýšiť práve vďaka dobudovanému nitro kitu. Veď uznajte, jeho najlepší čas na šprinte na 1/4 míle je iba 11,58 s. Dodajme ešte, že v súčasnosti toto auto ešte nemá domontované turbodúchadlo!

honda rsx chromove disky ccw wheels low stance style tuning

HONDA RSX: ZMENY NEOBIŠLI ANI INTERIÉR A PODVOZOK


Ďalšej časti, ktorej sa David výraznejšie povenoval bol podvozok, ktorému doprial športové pružiny Raceland EP3. Tie posadili Hondu RSX o podstatný kus nižšie. Výmeny sa dočkali samozrejme aj ostatné diely najmä s ohľadom na použité pneumatiky a ostrejší štýl jazdy, ktoré toto auto bude musieť zvládať. Drastické zmeny nevidíme ani v interiéri. David sa rozhodol pre niektoré diely z Hondy S2000, najmä nadčasové ukazovatele a budíky tohto auta pôsobia skutočne skvele. Samozrejmosťou sú tiež škrupinové športové sedadlá.

honda rsx chromove disky ccw wheels low stance style tuning

Autor tohto projektu je veľmi rád, že sa jeho auto páči a prakticky všade kam príde s ním vzbudí pozornosť. Na tamojších tuningových zrazoch ho už samozrejme poznajú, no úpravám tohto auta ešte vraj zďaleka nie je koniec. Ohľadom svojich budúcich plánov však David príliš hovoriť nechce, naznačil však, že modrá metalíza ho už začína nudiť, takže pripravuje kompletné prestriekanie karosérie. A pod kapotou v záujme ďalšieho zvyšovania výkonu nájde svoje miesto asi aj poriadne turbodúchadlo. To všetko ale samozrejme ukáže až čas. Musíme však uznať, že Davidovi sa jeho „pretekársky showcar“ naozaj podaril.

honda rsx chromove disky ccw wheels low stance style tuning

honda rsx motor engine low stance style tuning

honda rsx chromove disky ccw wheels low stance style tuning

Honda RSX - stance úprava od tunera Davida z Floridy:Čo poviete na upravenú Hondu RSX v stance štýle s chrómovými diskami CCW Wheels od tunera Davida ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Honda vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

HONDA tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Zdeno Hladký
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17491x    hodnotenie: 26/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt