support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo honda HONDA NSX -  vyšportovaná Acura v kráľovskej modrej od tunera Brenta logo honda

HONDA NSX - vyšportovaná Acura v kráľovskej modrej od tunera Brenta

11.Apr.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hondu NSX ani jej americké dvojča so znakom Acura netreba určite nejako zvlášť predstavovať. Japonský športový model si v deväťdesiatych rokoch získal srdcia miliónov fanúšikov a v súčasnosti sa (konečne) začína hovoriť o jej nástupcovi. Po dlhej pauze by sa Honda k tomuto modelu chcela vrátiť. My sa ale teraz pozrieme na jeden krásne upravený kúsok s rokom výroby 1991, ktorého majiteľ sa pri úpravách inšpiroval profesionálnymi pretekárskymi špeciálmi. Brent si tak splnil svoj pretekársky sen.

Honda NSX je auto, ktoré sa definitívne zapísalo medzi legendy automobilového priemyslu. Nielen svojim vzhľadom, jazdným vlastnosťami a výkonom, ale skrátka celou svojou dušou je tento japonský športový model jedinečný a jeho nástupca to v obhajovaní kvalít nebude mať až také jednoduché. Honda NSX skrátka chytí za srdce a to isté sa stalo aj Brentovi, ktorý je hrdým majiteľom tejto tmavomodrej krásky. Úprav na nej spravil viac než dosť a inšpiroval sa pritom špeciálmi z japonskej pretekárskej série Japan Grand Touring Championship. Áno, bude to o veľkom zadnom krídle, širokých blatníkoch a poriadne divoko opravenom bodykite s cieľom čo najlepšie sa popasovať s nemilosrdným odporom vzduchu. Nechýbajú ale ani exkluzívne úpravy, ktorých autorom je sám majiteľ a sú svojim spôsobom úplne unikátne. A keď sme už teda načrtli zovňajšok tohto auta, bola by škoda nepokračovať.

Acura NSX vyzerá ako keby prišla priamo z okruhu


Brent v spolupráci s dielňou Umbrella Auto Designs aplikoval na tento model originálny bodykit Sorcery GT300 JGTC, ktorý je práve takmer identický s tými, aké boli použité na špeciáloch vyššie spomínanej pretekárskej série. Celý zovňajšok je prepracovaný do najmenších detailov, predný nárazník sa vyznačuje výrazným spojlerom pre lepší prítlak prednej časti, vzadu naopak nájdeme neprehliadnuteľný difúzor a výmeny sa dočkala aj predná kapota. Aby toto dielo pôsobilo ako dokonale zohraný celok, nechýbajú tiež výrazné bočné prahy a ľahučké karbónové krídlo v zadnej časti, ktoré je plne nastaviteľné. Karosárske zmeny boli naozaj výrazné a Acuru NSX zmenili na nepoznanie, nešlo pritom iba o bodykit, Brent napríklad vymenil predchádzajúce vyklápacie predné svetlá za oblé svetlomety z faceliftovanej verzie. Obdobná zmena postretla aj zadné združené svetlá. Pretekárske špeciály pripomína tiež otvor nasávania umiestnený na streche, k exteriéru skvele pasujú 18-palcové disky vpredu a 19-palcové disky ISS vzadu, ktoré vďaka svojmu vzhľadu ponúkajú veľmi pekný pohľad na výrazné brzdové kotúče. Na záver ešte k zovňajšku jedna zaujímavosť. Tmavomodrý perleťový lak nie je originál od výrobcu, ale ide o odtieň Monte Carlo Blue Pearl z modelu Aston Martin Vantage.

honda nsx acura stance style tuning

Brentova Acura NSX: revolučné zmeny v technike


Malá revolúcia sa odohrala aj pod zadným krytom, pohonný agregát disponuje upravenými valcami, objem motora tak dosahuje 3,2 litra. Pribudli aj nové vstreky, efektívnejšie pracuje aj chladenie a odvod splodín cez prepracovanú výfukovú sústavu. Brent sa postaral aj o úpravu elektronickej riadiacej jednotky, čo viedlo k ďalšiemu zvýšeniu výkonu, ktorý s prehľadom presahuje hranicu 300 koní. Osadená bola tiež karbónová športová spojka Carbonetics. Podľa slov majiteľa, vďaka týmto úpravám vydáva Acura NSX zvuk ako monopost F1 a z pohľadu jazdných vlastností sa k nemu bude tiež zrejme približovať.

honda nsx acura stance style tuning

Upravenej Acure NSX nechýbajú tuhšie tlmiče a kompletne prepracovaný podvozok, ozajstnou parádou sú ale na mieru vyrobené brzdy APP s brzdovými kotúčmi o priemere 355 mm. Tie sa neprehrievajú vďaka prepracovaným strmeňom a diskom, ktoré k nim prepustia dostatok vzduchu. V tejto súvislosti spomeňme, že tomuto autu nechýba ani poriadne obutie, v podobe športových pneumatík Yokohama Advan s rozmermi 235/35 R18 vpredu a 315/30 R19 vzadu.

honda nsx acura stance style tuning

Pár zmien sa odohralo aj v kokpite, kde pribudla hlava radiacej páky z verzie Type-S. Brent si zároveň doprial lepší zvuk vďaka novému subwooferu a výškovým reproduktorom. Prešpikovaná Acura NSX je ukážkovým príkladom tvrdej práce a toto auto je ako vytiahnuté priamo z garáže pretekárskeho okruhu, chýbajú snáď už iba nálepky sponzorov. Alebo? Nie, nechýba jej nič...

honda nsx acura stance style tuning

honda nsx acura stance style tuning

honda nsx acura stance style tuning

Honda NSX Acura - stance úprava od tunera Brenta z Texasu (USA):Váš postreh na upravenú Hondu NSX v športovej mega-úprave od tunera Brenta ? Hlasujte tu:


Viac informácií o upravených autách Honda vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

HONDA tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: STANCENATION.com

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5310x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt