support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo honda Honda Civic Mugen CR-Z RR – hybridný koncept nielen na okruhy logo honda

Honda Civic Mugen CR-Z RR – hybridný koncept nielen na okruhy

09.Sep.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Všetci veľmi dobre poznáme odhodlanie a vynaliezavosť japonských bratov a to nielen z oblasti motorizmu. Podstatou ich automobilových kreácií nie je ani tak dizajn, než dokonalé performance spracovanie akéhokoľvek projektu. Vlastniť totižto Hondu, v podstate akúkoľvek, je výhra. Hondy boli, sú, aj budú nesmrteľné autá, ktoré vydržia, povedzme si úprimne, omnoho viac než autá akejkoľvek inej automobilky. Tak či onak, okrem spoľahlivosti sa Hondy vyznačujú taktiež obrovským tuningovým potenciálom a dostupných náhradných dielov je viac ako húb po daždi. Svoje tuningové umenie najnovšie ukázal dvorný úpravca Mugen, ktorý predstavil svoju ďalšiu, ešte ostrejšiu verziu modelu CR-Z.

HONDA MUGEN CR-Z


Celá podstata je v tom, že samotný základ projektu, ktorým je Honda CR-Z, je hybridné vozidlo, ktoré kombinuje silu ospevovanej benzínovej 1,5-ky i-VTEC s elektromotorom. Predstavená bola len nedávno a už sa okolo nej zbiehajú tuneri takmer z celého sveta. Chýbať samozrejme nesmie dvorný úpravca japonskej Hondy, firma Mugen, ktorá sa do tohto modelu pustila takpovediac dvojnásobne. Len pred krátkym časom totižto predstavila ostrú verziu modelu CR-Z s trefným prívlastkom Mugen.

Jedná sa o výrazne upravený model CR-Z s výstižným označením Honda Mugen CR-Z, ktorý dostal rad viditeľných vylepšení. Ide pritom nielen o samotný dizajn, ktorý je skrášlený a vylepšený dodatočnými dielmi, ale vylepšenia sa dotkli aj samotnej performance stránky auta. Športový bodykit s karbónovými dielmi, športovo naladený podvozok, prepracovaný interiér so sedadlami Recaro a prídavnými budíkmi Mugen a najmä vyladený motor i-VTEC s objemom 1,5 litra. Ten dostal prepĺňanie kompresorom a ponúka tak celkový výkon 197 koní (145 kW) a 245 Nm točivého momentu. Keď do úvahy zoberieme fakt, že ide pritom o hybridné vozidlo, páni z divízie Mugen majú náš veľký obdiv.

Honda Mugen CR-Z hybridný športiak:

HONDA MUGEN CR-Z RR – ŠPORTOVÝ HYBRID


Avšak cieľom tohto článku je ešte novšia a ešte ostrejšia verzia s názvom Honda Mugen CR-Z RR. A práve to čarovné RR je podstatou tohto príbehu. Verzia RR dostala do daru ešte výraznejší a prepracovanejší bodykit, ako to bolo u verzie bez RR. To zaručuje nielen športovejší výzor, ale najmä dokonalejšie správanie sa aerodynamiky auta. Pribudli tiež ďalšie karbónové diely ako dvere a veko zadného kufra, no v rámci exteriéru ostal zachovaný čierno-oranžový vzhľad.

O ešte lepšie prúdenie vzduchu sa stará zakrytovaný podvozok auta. Osadený bol taktiež výkonnejší brzdový systém, ktorému šéfujú štvorpiestikové strmene lakované do výraznej oranžovej. Ukryté sú za novými kovanými diskami s priemerom 18 palcov. V globále, model Honda Mugen CR-Z RR predstavuje ešte dokonalejšie spracovanie pretekárskeho auta. Divízia Mugen nepočíta s jeho sériovou výrobou, pretože je určený viac na automobilové súťaže.

Interiér verzie RR sa od tej „obyčajnej verzie“ taktiež líši. Zmizla trojica prídavných budíkov a ich miesto zabral rozmerný LCD displej, ktorý zobrazuje aktuálne informácie z motora rovnako ako to poznáme z najnovšieho modelu Nissan GT-R. Samotný interiér ostrej verzie RR je obdarený množstvom karbónu a výrazný je tiež vďaka čierno-oranžovej kombinácie kože a Alcantari.

Jednoducho povedané, čistokrvný športiak ako sa patrí. Škoda však je, že úpravca sa nezmieňuje o pohonnom ústrojenstve, no predpokladať môžeme ešte výkonnejšiu verziu kompresorom preplňovaného motora VTEC.

honda civic mugen cr-z rr tuning

honda civic mugen cr-z rr tuning

honda civic mugen cr-z rr tuning

honda civic mugen cr-z rr tuning

honda civic mugen cr-z rr tuning

honda civic mugen cr-z rr tuning

honda civic mugen cr-z rr tuning

Honda Mugen CR-Z RR - hybridný športiak:Wallpaper "Honda Mugen CR-Z RR"
(pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200
mugen logo

Ako sa vám páči táto športovo nabudená Honda CR-Z RR od úpravcu Mugen?Viac informácií k možným úpravám áut značky Honda vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

HONDA tuning


Ak chcete ešte viac informácií o firme Mugen, tak navštívte našu podstránku:

MUGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete,
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Milan Dzadík
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10743x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt