support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo honda %title% logo honda

Honda Civic Coupé ako Japonská riviéra od tunera Tomáša Polláka

24.Aug.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview


Prednedávnom vyšlo nové číslo Tuning Magazine 07/2010, ktoré je preplnené novinkami z oblasti tuningu a stylingu!

Tuning Magazine je ten pravý český časopis pre milovníkov auto & tuningu!

Časopis plný nadupaných mašín! Vyšlo 20.08.2010.HONDA CIVIC COUPE - Japonská riviéra


Honda Civic coupe je v zámorí častým terčom tuningových úprav, spomeňte si napríklad na film Fast and Furious. V Českej republike sa jej nevenuje toľko pozornosti, čo je bohužiaľ škoda. Českí tuneri sa radšej pustia do brutálnych úprav modelu CRX a na kupátko zabúdajú. Čestnou výnimkou je Tomáš Pollák, ktorý tú svoju premenil na nepoznanie. A ešte niečím sa vymyká. S takto extrémne upraveným autom jazdí každý rok na dovolenku k Jadranu a prezentuje tam šikovnosť českých úpravcov.

Tomáš si zohnal Hondu koncom roka 2004. Auto nebolo príliš v dokonalom stave, čo nevadilo, pretože už vopred s ňou mal tuningové plány, ktoré počítali s kompletným odstrojením. Ak auto stretnete na ulici, udrie vám do očí jeho ladnosť a nepreplácanosť. Až by sa dalo povedať, že je auto vyvedené v absolútnom Clean štýle. Lenže ak ho uvidíte stáť na zraze v plnej paráde, už si to rozhodne myslieť nebudete. Môžu za to dve technické perličky. Raz je obľúbené vertikálne otváranie dverí, ktoré mimochodom tomuto autu veľmi pristane, a tiež vo svete celkom známa úprava Flow Trank, o ktorej si povieme viac o niečo neskôr.

honda civic coupe tuning magazine

Spojlerov na aute moc nenájdete. Vlastne sa tu uplatnili len tzv podnárazníky čiže LIPY. Tie doplnili obaja nárazníky. Predný je tvarovaný do štýlu Type-R, zadné zase v štýle Mugen. Oba sú vyrobené z polyuretánu. Zadný sériový nárazník je navyše doplnený o kaplnku pre EČV s osvetlením pomocou bielych diód. So zatvorenými dverami a kufrom je auto pekne čistučké vďaka zahladeniu oterových líšt dverí, veka kufra aj otvoru pre anténu na pravom A-stĺpiku. Osvetlenie vozidla zveril Tomáš firme TYC a depo. Tie dodali predné čierne reflektory v JDM prevedení a zadné s diódové technológiou. Ich homologizácia pre cestnú premávku sa v dnešnej dobe tiež hodí, hlavne pri zmieňovaných výletoch do zahraničia. S vertikálnym otváraním dverí si ale úpravca prežil svoju súkromnú nočnú moru, ktorá trvala celé dva mesiace. K realizácii došlo až v roku 2008. Po kúpe patričných dielov k montáži cez Ebay a ich priložení k autu vznikol problém s absolútnou nekompatibilitou. A to cez všetky ubezpečenie predávajúceho. Tak už to niekedy býva pri nákupoch on-line. Už to niekoľkokrát vyzeralo, že nepasujúce diely skončia v smetiaku, ale len Tomášova býčia nátura a ruky kamaráta dotiahli všetko do úspešného konca. Oproti tomu úprava veka kufra na tvz. Flow Trunk bola po dverách brnkačka. Spočíva v inštalácii medzikusu na pánt veka, kedy po jeho klasickom zdvihnutí, sa dá veko otočiť do vodorovnej polohy a vyzerá, ako by levitovalo. Od toho je odvodený názov "vznášajúci sa kufor". Aj napriek takto jednoduchej prestavbe sa u nás jedná o úplne ojedinelú úpravu.

honda civic coupe tuning magazine

Zostáva už len spomenúť finálne lakovanie. To sa pýši metalízou v odtieni Winning Blue zo vzorkovníka Mazda RX-8. Nastaviteľný podvozok V-Maxx je zoskrutkovane dosť nízko, tak ako to má byť u správneho tuningového auta. Aj hliníkové kolesá Drag Wheel DR-9 sú v dostatočnom rozmere sedemnástich palcov. Ich šírka 7 "zase poskytuje dostatok priestoru pre nízkoprofilové pneumatiky Nankang Ultra Sport NS-II o veľkosti 205/40 R17. Za touto nerozlučnou dvojkou sa ukrýva ľahký up-grade brzdové sústavy v podobe drážkovaných kotúčov a doštičiek od fitmy ATE. Na vzhľad sa tiež nezabudlo. Časti náprav sa chváli modrým odtieňom, rovnako tak ako strmene bŕzd a bubny. Na auto, ktoré jazdí takéto štreky je prekvapujúce potiahnutie plastových podbehov do modrej koženky.
Než sa mrkneme do nádherne presvetlenej kabíny, povieme si niečo o motorovom priestore. V ňom sa ukrýva šestnásťventilová jedna päťka o sériovom výkone 100 koní. Toto stádo sa rozrástlo o nejakého toho koňa hlavne vďaka inštalácii športových výfukových zvodov Megan Racing 4-2-1. Svojou štipkou prispel aj otvorený vzduchový filter 3A so satím Jacky Sport, sviečky NGK irídium IX spolu s káblami NGK Sport a dvojitý koncový výfuk Laityng. Ďalšie úpravy sú už optického charakteru.
Medzi optické úpravy patria v motorovom priestore lakovaného do matnej čiernej, lakom upravené veká ventilov, priehľadné viečko rozdeľovača, hliníkovú mierku oleja a viečko oleja, návleky na nádobky prevádzkových kvapalín Spoon Sport alebo modré návleky hadíc a chrániče elektroinštalácie. Rozperná tyč horného uloženia tlmičov APC zvyšuje tuhosť karosérie.

honda civic coupe tuning magazine

Tak a je to tu. Interiér vyzerá, ako by sa práve vrátil z Jadranu. Slnečný, uhladený, je mixom luxusu a športového strihu. Ponurá nálada sériových čiernošedých interiérov japonských áut z polovice 90.rokov minulého storočia je určite tam. Čo sa aspoň trochu dalo potiahnuť koženkou. Vďaka dvojfarebnej kombinácii je teraz radosť na neho pozerať. Časti palubnej dosky, stredového tunela, prahov i dverných obkladov pokryla farba v odtieni zodpovedajúcemu koženke. Tou sú oblečené aj predné sedadlá 3A Racing i zadné sériovej sedáky. Koženka sa vnútila dokonca aj na podlahu. Ladí tiež čiastočne lakovaný volant R1 Racing a hliníková hlavica radiacej páky. V kaplnke prístrojov sa objavilo plazmové podsvietenie a modré diódové neóny. ktoré osvetľujú priestor pre nohy vodiča a spolujazdca.
Ušetrený nebol ani batožinový priestor. Pôvodné čalúnenie prekryla opäť béžová koženka. V zadnej časti kufra sa uvelebila vyberateľná subwooferové debna JBL GT5 1204BR. V dvojitom dne sa za priehľadným plexi skrýva zosilňovač FLI M1000. Centrálna jednotka hifisústavy Pyle PLTS76U prehrávajúci aj DVD a vybavená monitorom ovláda predné komponenty JBL GT5 50C a zadné ovály JBL GT5 963. Okrem toho posiela signál do dvoch 7 "monitorov Conon umiestnených v predných sedačkách. Celý systém je doplnený ešte o cúvaciu kameru s nočným videním.

Tento Civic dokáže byť hneď niekoľkými autami naraz. Tvári sa ako decent na ceste, showcar na zraze a je aj spoľahlivým spoločníkom na dlhé cesty. Nepriali by ste si taktiež také auto, my teda áno!

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

honda civic coupe tuning magazine

Tu si môžete pozrieť v náhľade našu reklamu v časopise:

Biele kožené poťahy na volant Mária Cavallo:
preview

Ako vám chutí ´japonská riviéra´ Honda Civic coupé od tunera Tomáša ?


Viac informácií o aktuálnom vydaní českého mesačníka o tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

TUNING MAGAZINE


Viac informácií k tomuto najnovšiemu vydaniu časopisu TUNING MAGAZINE vám radi poskytneme aj my.

Viac informácií k možným úpravám áut značky Honda vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

HONDA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 25951x    hodnotenie: 24/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt