support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo honda %title% logo honda

Honda Civic tuning od Pavla z ČR - Best of Best v Tuning-Magazine

04.Nov.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview


Prednedávnom vyšlo nové číslo Tuning Magazine 09/2010, ktoré je preplnené novinkami z oblasti tuningu a stylingu!

Tuning Magazine je ten pravý český časopis pre milovníkov auto & tuningu!

Časopis plný nadupaných mašín! Na Slovensku v stánkoch a trafikách od 25.10.2010.HONDA CIVIC 1.5 16V - BEST OF BEST


Tuning Magazine (CZ) - sme pyšní, že vám ako prví môžeme predstaviť toto krásne auto, ktorého tvorcom je Pavel Kočenda, človek, ktorý si v roku 1999 kúpil Civica s úmyslom ho upraviť. Vlastní ho už 11 rokov a stále ho zdokonaľuje. Už pred rokmi prebehla recenzia auta v časopise Tuning Magazine, auto bolo v úplne inom štádiu úprav, napriek tomu sa ale objavilo na titulnej strane. Potom zmizlo z dohľadu. Pavol sa s ním zavrel na 3 roky, 3 mesiace a 7 dní do garáže a vzniklo toto. Zlatom a chrómom vyšperkovaná Honda.

Vďaka času, cez ktorý Honda trávila svoju prestavbu v garáži je jasné, že sa zo strany úpravcu nešlo o zbrklé nahádzanie tuningových dielov na auto. Ba práve naopak, všetky úpravy sú riadne premyslené a kvalitne spracované. Kto dnes pracuje s navarovaním silného drôtu na škáry rozšírených lemov blatníkov? Málokto. Výsledok ale je, že pri prejdení rukou po leme sa neporežete o ostrý plech. Aj takýmto detailom sa venovalo dostatok pozornosti. A tak je to skoro so všetkými detailmi, ktoré sú na tejto Honde neúrekom.

honda civic tuning magazine

Aby úpravca zabezpečil unikátnosť celej prestavby, rozhodol sa pre individuálny dovoz predného nárazníka priamo z Nemecka. Ten svojimi tvarmi okato priznáva, že sa jeho dizajnéri nechali inšpirovať modelom Lamborghini. Dva obrovské bočné nasávacie otvory sú vyplnené, vrátane menšieho centrálneho, ťahokovom v tvare včelích plastov. Nástavce prahov opticky výrazne znížili celý posed auta a vďaka rezanému dizajnu v strede trochu maskujú svoju mohutnosť. Zadný nárazník vo svojej prostrednej vykrojenej časti dáva priestor pre štvoricu oválnych koncoviek, a na bokoch jeho mohutnosť odľahčujú prieduchy. Líniu strechy výrazne predlžuje strieška v originálnom tvare modelov VTi. Spätné zrkadlá - klasika M3. Na aute prebehlo veľa poctivej klampiarčiny. Lemy blatníkov sme už síce spomenuli, no napasovanie výduchu z Toyota Celica na zamračenú kapotu ešte nie. Rovnako tak ako zavarené bočné smerovky, kľučky dverí, veko kufra a prelisy po bočných oterových lištách. Skoro by sme zabudli na prerezané nasávanie v pravom blatníku. Predné svetlomety s anjelskými krúžkami sú dodatočne vybavené xenónovými výbojkami, zadné lampy naopak LED technológiou.

honda civic tuning magazine

Voľba prekrásneho priam krvavého laku padla na New American Candy, ktorý je na viečku nádrže skrášlený o airbrush. Výrobca diskov Tomason sa naozaj blysol vydareným dizajnom svojich kolies TN-1. Sériovo leštené a lakované lomené lúče ale prišli Pavlovi málo výrazné, a tak sa rozhodol kolesá kompletne vyleštiť a pripevniť pozlátenými skrutkami. Teraz sú podľa jeho predstáv. Kvôli zachovaniu čo najmenšieho priemeru kolies sú navlečené do ultranízkych pneumatík Toyo 205/35 R18. Odpruženie celého auta leží na pleciach výškovo i tuhostne nastaviteľného podvozkového kitu KW, variant 2 inox. Nerez je síce dobrý, ale zlato a chróm je lepšie.

honda civic tuning magazine

A tu to začína ... Nielen pružiny pokrylo zlato. To je prilepené aj na strmeňoch bŕzd a spojovacom materiáli. Na prednej ose sú brzdové komponenty z Hondy Accord, zadná náprava sa povýšila na diely zo Civica VTi. Na podvozkových dieloch sa najviac vydarilo galvanické chrómovanie. Do tohto chrómu sa odeli ramená, náboje, poloosy, nápravy, dokonca aj brzdové kotúče. Proste masaker. Lakované podbehy, ktoré už spomíname ako štandard dnešných tuningových úprav, vďaka tomuto zoznamu vyzerajú ako bezvýznamná položka v úpravách.

honda civic tuning magazine

Ak ste si práve hovorili, že to Pavol s tým pozlátením a chrómovaním na podvozku snáď nemyslí vážne, po zhliadnutí motorového priestoru ho budete mať už vážne za blázna. Úpravy šli do extrému až tak, že to, čo ostatní lakujú, nechal Pavol pochrómovať a to čo chrómujú, nechal pozlátiť. Keby sme mali vymenovať, čo všetko sa pýši zlatom alebo chrómom, na ostané autá by v tomto čísle (tuning magazine) nezvýšil priestor a tak vyzdvihneme len niektoré perličky. Jednak je to pozlátené ventilové veko, všetky sponky hadíc, skrutky a spojovací materiál, nádobky prevádzkových kvapalín, alebo trebárs aj vrtule vetráku chladiča, či hlavný brzdový valec. Vyzerá to tak, že aj ladené zvody dovezené z USA prešli pozlátením, ale vôbec tomu tak nie je. Len sa vyleštil a ich zlatistý nádych dokonalo samotné vypálenie. Chrómom sa pýši celá časť motora a jeho príslušenstva, vrátane chladiča. Otvorený vzduchový filter je nasadený na nové sanie a ladené zvody pokračujú nerezovým vedením až ku štyrom koncovkám Laityng. To sú tuningové prvky, ktoré vylepšujú chod motora o obsahu 1.5 litra a sériovom výkone 102 koní.

honda civic tuning magazine

Trojdverový typ karosérie priamo nabáda na inštaláciu dverí so systémom otvárania LSD. Pavol si bol toho vedomý, takže keď sa chcete dostať do interiéru, neostáva vám nič iné, len si pootvoriť dvere a zatlačiť nahor. Zvyšok pohybu už vykonajú piesty.

Celková premena interiéru zodpovedá úpravám, ktoré sme už spomenuli - poctivé prerobenie všetkého, čo sa len dalo. Ani v interiéri tu nechýba veľa chrómu a zlata, navyše sa pridal aj leštený nerez a predovšetkým koža, ktorá sa uvelebila na všetkom, čo bolo možné potiahnuť. Dvojfarebný svetlý odtieň rozžiaril celú kabínu, sériová verzia proti nej vyzerá ako tá najväčšia "Socka", akú si viete len predstaviť. Predné sedadlá sú použité z modelu CRX, zadná lavica prenechala svoje miesto zosilňovačom a dvojicu výškových reproduktorov. Nad nimi sa týči ručne leštená nerezová klietka. Batožinový priestor tiež padol za obeť hi-fi aparatúre. Najviac priestoru si pre seba zobral subwoofer Impulse, ktorého pochrómovaný kôš vyčnieva z dvojitej podlahy ukrývajúci subwooferovú bedňu. Zadné reproduktory Magnat, umiestnené v spodnej časti dverí môžu hrať buď smerom k posádke, alebo po otvorení von z auta. Na jeden pár LCD obrazoviek môžete sledovať filmy alebo hudobné klipy, ktoré vysiela čelné jednotka EONON s výsuvným LCD monitorom.

honda civic tuning magazine

Celé auto by sa dalo samozrejme popísať oveľa detailnejšie, ale o to menej miesta by zostalo pre fotografie, čo by bola rozhodne škoda. Tento projekt tento rok (2010) vstúpil do diania na českej tuningovej scéne síce až v jeho polovici, ale hneď zaujal ako laickú verejnosť, tak ostrieľaných tunerov. Pasujeme ho na horúceho kandidáta na titul Best of Best tohto roku v ČR. Doterajšie úspechy na zrazoch, ktoré Pavol s autom zatiaľ navštívil, to len potvrdzujú.

honda civic tuning magazine

honda civic tuning magazine

honda civic tuning magazine

honda civic tuning magazine

Tu si môžete pozrieť v náhľade našu reklamu v časopise:

Kožené poťahy Mária Cavallo:
preview

Ako vám chutí chrómovo-pozlátená Honda Civic 1.5V 16V od tunera Pavla ?


Viac informácií o aktuálnom vydaní českého mesačníka o tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

TUNING MAGAZINE


Viac informácií k tomuto najnovšiemu vydaniu časopisu TUNING MAGAZINE vám radi poskytneme aj my.

Viac informácií k možným úpravám áut značky Honda vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

HONDA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11829x    hodnotenie: 35/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt