support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo homola HomolaMotorsport a ich fantastický víkend na Slovakiaringu logo homola

HomolaMotorsport a ich fantastický víkend na Slovakiaringu

27.Jun.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Priebeh pretekov: 25.-26. jún 2011
Miesto: cestný okruh Slovakiaring (Slovensko)

Ostatný víkend sa na slovenskom okruhu Slovakiaring konal maďarský dvojpretek (maďarský organizátor) v pretekoch automobilov na okruhu.

Tento v poradí už tretí víkend spoločných Majstrovstiev Slovenska, Poľska a Maďarska sa okrem národných šampionátov započítaval aj do seriálu FIA Centrálnej Európskej Zóny.

Náš tím s pilotom Maťom Homolom sa na domácej pôde chcel fanúšikom prezentovať skvelými výkonmi a tak sme do prípravy dali všetko.

Vrásky nám pribudli po zistení, že sa budeme musieť uskromniť s pneumatikami, nakoľko ich je v súčasnosti veľký nedostatok. A tak sme na víkend mali k dispozícií iba 60% z objednaného množstva a museli sme veľmi kombinovať so starými pneumatikami.

Na pretek bolo v triede D4 do 2000 ccm; prihlásených neuveriteľných 32 pretekárov, z čoho nakoniec prišlo pekných 24.

Zišli sa aj 4 vozidlá triedy z Majstrovstiev sveta cestovných vozidiel (WTCC). Iba nás mrzelo, že z už spomínaného pneumatikového problému nemohol štartovať Filip Sládečka na rovnakom aute.

Vo voľných tréningoch v piatok sa Maťo pohyboval v prvej trojke, čo nás povzbudzovalo za vidinou úspešného výsledku.

Meraný tréning sa išiel v sobotu ráno v peknom, slnečnom počasí. Hneď od úvodu kvalifikácie bol Maťo v čele. Zhruba v 2/3 30 - minútovej kvalifikácie tím stiahol Maťa z trate, pretože bol s náskokom 0,6s v čele štartového poľa a bolo treba šetriť pneumatiky. Lenže práve toho využil konkurenčný maďarský tím, prezul na nové pneumatiky a uchmatol nám prvé miesto na štarte. Na treťom mieste skončil ďalší výborný pretekár Zdeno Mikuláško na Škode Octavia, ktorý si odskočil zo svojho Porsche. Pred samotným pretekom sa zmenilo dramaticky počasie - párkrát výrazne zapršalo, takže trať na začiatku preteku bola ešte vlhká, ale vysychala. Po štarte v prvej zatáčke bol Maťo a jeho Alfa na 2. mieste za konkurentom Gáspárom, ale hneď za zákrutou ho zdolal. V zapätí sa na prvé miesto predral skvelou agresívnou jazdou Zdeno Mikuláško. Zdeno a Maťo sa okamžite vzdialili svojim konkurentom a schyľovalo sa k peknému súboju o prvé miesto. Po pár kolách však Zdeno dostal od športových komisárov trest za predčasný štart v podobe prejazdu boxami a bolo po súboji. Maťo osamel na čele štartového poľa, zvoľnil, tak aby si udržoval odstup a šetril techniku. Pretek je započítavaný do seriálu FIA CENTRAL EUROPEAN CENTRAL ZONA, Majstrovstiev Maďarska, Majstrovstiev Poľska, Majstrovstiev Slovenska.

slovakiaring maťo homola alfa romeo

Po jazde Maťo povedal: „Škoda, že Zdeno dostal trest, tešil som sa na súboj s ním. Jeho auto bolo výrazne lepšie na brzdy, pretože je ľahšie, moje zasa malo lepší výkon na rovinkách, takže som sa ho držal. Keď som videl signál pre neho od športových komisárov, tak som od útokov na neho upustil. Veľmi sa teším z prvého víťazstva na domácej pôde.“

Nedeľa začínala opäť kvalifikáciou do poobedňajšieho preteku. Tento krát tím nič neponechal na náhodu. Maťo si udržiaval počas celej kvalifikácie prvé miesto . V zapätí išiel do boxov, prezuli sme nové predné pneumatiky a Maťo okamžite zajazdil najrýchlejší čas víkendu v dvojlitrovej triede a Pole Position.

Štart poobedňajšieho preteku sa však Maťovi vôbec nepodaril a prepadol sa až na 4. miesto. Následne sa prebojoval na 3. miesto za oboch maďarských konkurentov na Alfách Romeo 156 WTCC. Táto skupinka sa okamžite odtrhla od zvyšku 20 - členného štartového poľa a začal sa nekompromisný, ale férový súboj o každý meter trate. V 5. kole preteku Maťo usúdil, že nadišiel čas zásadne zmeniť poradie preteku a v priebehu jedného kola sa dostal do čela. Vytvoril si asi 15 - metrový náskok pred súperom Csabom Gaspárom a víťazne prišiel do cieľa. Všetci traja predviedli v jazde „na nárazníkoch“ strhujúce divadlo pre divákov, ktorí s ováciami a uznanlivým potleskom sprevádzali Maťa pri prejazde cieľovou čiarou.

Maťo zhodnotil víkend: „Aj keď sme mali pneumatikárske problémy, nakoniec sme víkend skončili s dvoma víťazstvami, čo sa mi v mojej krátkej automobilovej kariére podarilo po prvý krát. Bolo krásne na domácej pôde stáť po oboch pretekoch na najvyššom stupienku a počuť hrať slovenskú hymnu. Touto cestou chcem veľmi pekne poďakovať reklamným a mediálnym partnerom, celému realizačnému tímu a našim fanúšikom za podporu.

Teším sa na ďalší pretek opäť na Slovakiaringu v druhej polovici augusta na Veľkej cene Slovenska.“


MAŤO HOMOLA - Výsledky:


I. pretek:

1. miesto v triede D4-2000 ccm (FIA Zóna Strednej Európy)
1. miesto v triede D4-2000 ccm (Majstrovstvá Slovenskej Republiky)
1. miesto v kategórií Junior

II. pretek:

1. miesto v triede D4-2000 ccm (FIA Zóna Strednej Európy)
1. miesto v triede D4-2000 ccm (Majstrovstvá Slovenskej Republiky)
2. miesto v kategórii Junior

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

slovakiaring maťo homola alfa romeo

Viac informácií sa dozviete na stránkach Homola Motorsport (klik na logo):

homola motorsport logo

Slovakiaring 2011 - Maťo Homola & Alfa Romeo 156 WTCC :Váš názor na ďalšie víťazstvo Maťa Homolu (16r.) tentokrát zo Slovakiaringu ?


Hlavní sponzori, mediálni a reklamní partneri teamu Homola Motorsport:

homolamotorsport partneri sponzori


Viac článkov a info k teamu Homola Motorsport nájdete tu:

HOMOLA MOTORSPORT


Viac informácií k teamu Homola Motorsport vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží z motoršportovej scény nájdete tu:

ZÁVODY, RALLY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.homolamotorsport.sk

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6384x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt