support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Baba bez Homolu, Homola bez Baby..

19.Jul.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Po rokoch viac-menej pohodového účinkovania na poli motoristického športu nastal na začiatku sezóny 2007 v Teame CITROËN Slovakia zásadný obrat, keď sa Jaro Homola definitívne rozhodol prejsť z pretekov do vrchu na automobilové súťaže. Až dnes sa ukazuje, že kopce boli v porovnaní s rally vyslovene pohodovou záležitosťou a hoci samotné vozidlo CITROËN C2 S1600 je od prírody stavané na súťaže, celková zmena organizácie, zabezpečenia aj fungovania tímu bola až prekvapujúco náročná.

Popri týchto zmenách si na nové podmienky musel zvykať aj samotný jazdec, pre ktorého je celkom isto novým najmä to, že v aute nesedí sám a že musí poslúchať nie len svoju vlastnú intuíciu a skúsenosť, ale aj diktát rozpisu, ktorý robí z rally ten správny adrenalínový šport. Spomienkou na časy pretekov do vrchu, ktoré si vyžadujú pre zmenu strojovú presnosť jazdca, mala byť aj tento rok Jarova účasť na našom najvýznamnejšom medzinárodnom podujatí – na európskych pretekoch do vrchu na pezinskej Babe. Už po prvých úpravách vozidla bolo jasné, že nastavenie auta sa vzdialilo kopcovému ideálu, ale to nebránilo tímu v zámere predviesť tento úžasný špeciál domácemu publiku. Získavanie skúseností má však niekedy aj drsnejší priebeh a keďže sme sa na začiatku rozhodli prejsť všetkými skúškami automobilovej školy rally jazdy, dalo sa čakať, že prídu aj chvíle menej radostné. Našu minútu smoly sme si vyčerpali na poslednej rally v Rožňave v magickom zoskupení čísiel 7 ( 07.07. 2007 v 7. rýchlostnej skúške), po ktorej zostalo silne poškodené vozidlo a čo je ešte horšie, detailnejšie vyšetrenie Jarovej chrbtice preukázalo zlomený stavec. Po rozobraní havarovanej C dvojky sa našťastie ukázalo, že následky nárazu zvládlo toto malé auto obdivuhodne a uchránený ostal celý agregát aj nosná konštrukcia karosérie. To však neznamená, že by oprava bola jednoduchá, je potrebné nahradiť množstvo drahých komponentov prednej časti originálnymi dielcami a zreparovať prednú nápravu.

Pochopiteľne, že to nie je možné stihnúť do štartu pretekov na Babe, a ak by sa to aj podarilo, Jarov zdravotný stav tento štart neumožňuje. Preto sa budeme ďalej venovať opravám a príprave vozidla na nasledujúcu súťaž koncom augusta. Štart na tejto rally však závisí od zdravotného stavu jazdca. Veríme, že si preteky nenecháte ujsť a že si vrcholné podujatie slovenskej kopcovej sezóny užijete, hoci po dlhých rokoch bez červeného CITROËNA.


Homola Citroen C1600

Čo hovoríte na prechod Jara Homolu na automobilové súťaže? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k týmu Citroen Slovakia vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo motoršportovej scény nájdete tu:

RELY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: citroen.sk

Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4447x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt