support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Hofele Design – to najkrajšie pre Vaše auto

Hofele Design – to najkrajšie pre Vaše auto

17.Jul.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecko. Krajina „veľkých udalostí“, ale taktiež krajina tuningu. O tom nemôže pochybovať nikto. Firmy ako Rieger, JE Design alebo Brabus sa vo svete preslávili svojimi produktmi a schopnosťou premeniť aj všedné auto na výnimočný skvost. Nemecko je miestom, kde sa rodili a aj rodia ďalšie generácie tuningových firiem. Pekným príkladom je nemecká firma, zaoberajúca sa úpravou vozidiel, Hofele Design. Táto firma, ako aj všetky ostatné sa snaží priniesť pre moto-svet len to najlepšie v mene prestížnosti a dizajnovej ojedinelosti. Vlastníte autá ako Volkswagen, Audi alebo Porsche Cayenne a chcete premeniť ich „opozeraný“ vzhľad? Určite sa obráťte na firmu Hofele Design, ktorú vám teraz predstavíme.

HOFELE D. – SPOJENIE KRÁSY A JEDINEČNOSTI


Hofele title=
Hofele Design sa zaoberá výrobou a následným aplikovaním plastových častí na automobil vrátane diskov. Do ich širokého spektra výrobkov patria kompletné bodykity nevynímajúc predné masky, disky, koncovky výfukov ako aj upgrade motorov. Ich hlavnou myšlienkou je to, aby ich dizajn bol v harmónií s líniami celého auta, ale na druhej strane, aby bol jedinečný. Hofele Design sa orientuje na prestížnu nemeckú kvalitu, pričom spĺňa všetky, aj európske normy kvality a bezpečnosti.

Hofele Design vie, ako sa presadiť, z čoho vyplýva aj široká škála automobilov. Zameriavajú sa na modely automobilky Volkswagen (Lupo, Polo 6N/6N2/9N, Golf II, Golf III + Cabrio, Golf IV, V, T4/T5, Touareg, Vento Jetta III, Bora, New Beetle, Passat 3B/3BG) a Audi (A3, TT, A4, A8, Q7). Ich ozaj širokú ponuku ešte dopĺňa klenot, akým je Porsche Cayenne. Sem tam sa ešte v ich repertoári objavia modely aj iných automobiliek ako napríklad maličký Opel Corsa alebo populárne BMW E36.

Dá sa povedať, že takou čerešničkou na torte je špeciálny Hofele program zvaný „GT-six“ a špeciálna edícia pre VW Golf III s názvom „GTI V-Look“. Ale o tom neskôr a pekne poporiadku.

PRODUKTY S VISAČKOU HOFELE DESIGN


Ako som už vyššie spomenul, ich paleta produktov je ozaj široká. Ich predné nárazníky sú vyrábané s najväčšou precíznosťou s dbaním na detaily, aby výsledný produkt príliš nenarušil „statiku“ auta, ale zato aby pridal autu tú chýbajúcu štipku športového charakteru. Tieto predné nárazníky sú zvyčajne porozdeľované na tri a viac otvorov v záležitosti od toho, o aký typ auta sa jedná. Sú vyplnené ťahokovom rôznej farby alebo sú ponechané nezakryté, podľa želania zákazníka. Samozrejme dizajn týchto nárazníkov sa pri každom jednom líši. Hofele nemá daný presný jeden druh, ale ich fantázia v tomto prípade funguje na plné obrátky a výsledkom sú predné bumpre najrôznejších tvarov a prevedení.

Ukážky niektorých predných nárazníkov:

Front bumper „GT-Six“ – VW Polo 6N

Front bumper „GT-Six“ – VW Polo 6N2

preview
preview
preview

Front bumper „GT-Six“ – VW Golf II

preview

Front bumper „GT-Six“ – BMW E36

preview


Front bumper „GT“ – Audi TT

Front bumper „Turbo-R“ – VW BoraAk sa vám celý predný nárazník zdá ako priveľké sústo, siahnite po Hofele predných spodných spojleroch, ktoré rovnako ako celý predný bumper dodá autu nezabudnuteľný šarm. Nezabúdajme predsa, že ide o Hofele Design.

Nesmieme zabudnúť na veľmi dôležitú časť auta a to prednú masku. Bezpochybne, maska „robí auto“. Presne na toto myslia aj chlapci z Hofele Design a pripravili pre nás pomerne širokú škálu predných masiek. Od úzkych, pre staršie vozidlá, až po široké v prípade nových modelov áut. Čo sa týka zakrytia, na výber je buď tmavý ťahokov alebo čierna umelohmotná mriežka, poprípade s nádychom chrómu. V prípade každej jednej masky získa auto ten chýbajúci kúsok agresívneho vzhľadu. Zopár príkladov na predné masky:

Hofele-Design sportgrille "Edition-Four" – Audi A3 8L

preview

Front grille – Audi A3 8P

preview
preview
preview

Front grille „W12 / V8“ – Audi A4 Cabrio

preview


Sport-Frontgrille – VW Golf V

Sport grill "Edition-Four" – VW Passat 3B

preview
preview
previewČo sa týka bočných prahov, tie s ničím nezaostávajú za zvyškom doplnkov. Sú charakteristické svojim dravým, ale na druhej strane jemným dizajnom. Pekným príkladom sú:

- Side skirts „R32-Look“ – VW Bora
- Side skirts – VW Golf V

Zadné nárazníky firmy Hofele Design sú ozajstným dizajnérskym skvostom. Sú prevažne určené pre ozajstných priaznivcov tuningu a dizajnu s ním spojeným. Ich agresívny vzhľad neostane na ulici dlho nepovšimnutý a zaručene s ním upútate nejedno oko obdivovateľa. Koncovky výfukov vykukujú buď z pravej alebo ľavej strany, pričom v strede sa nachádza otvor pokrytý striebornou mriežkou. Hofele vsadil na čistokrvný športový vzhľad a preto ponúka zadné nárazníky v tej najlepšej dizajnérskej kvalite. Zopár príkladov na práve spomínané bumpre:

Rear bumper "GT-Six" – VW Polo 6N

preview

Rear bumper "Turbo-R" – VW Golf III / IV

preview


Rear bumper "GT-Six" – Opel Corsa

preview


V ponuke sú taktiež nástavce pod zadné nárazníky, napríklad:

- Rear apron – Audi TT

Hofele-Design rear apron – Audi A4 CabrioV rámci zadných spojlerov chalani z Hofele volili cestu „decentnosti“. Vo väčšine. Ponúkajú buď jemné lišty na zadný kufor v prípade sedanov, alebo pomerne väčšie športové krídla v prípade hatchbackov. Tak či onak, obidve možnosti dodajú autu ten žiadaný športový šmrnc. Lepšie to napovedia obrázky:

Rear roofspoiler – VW Golf V

preview


- Rear spoiler „RS-Look“ – Audi A8
- Rear spoiler „Turbo“– Audi TT

Neklamným znakom športovej úpravy sú výduchy kapoty, strechy a blatníkov. Podstatou tohto doplnku je prívod čerstvého, ale hlavne chladného vzduchu ku dôležitým motorovým častiam. Navyše to veľmi dobre vyzerá. Hofele pre nás pripravil výduchy kapoty napríklad v štýle EVO WRC, blatníkov a strechy. Výhodou je ľahká montáž a voliteľná farba v závislosti od farby karosérie.

Zopár ukážok týchto výduchov:Zaujímavým a dnes už veľmi používaným doplnkom sú zadné číre svetlá. Nielenže dotvárajú príjemný a hlavne športový vzhľad auta, ale taktiež poskytujú lepšiu bezpečnosť a viditeľnosť vďaka vyššej svietivosti. Zadné číre svetlá od Hofele Design sú dostupné pre modely Ford Focus, VW Golf III a VW Golf IV.

Pokiaľ sa bavíme o svetlách, Hofele ponúka tiež rôzne svietiace „srandičky“, ako napríklad mini neóny, svietiace ostrekovače okien, svietiace LED diódy atď. Tieto banálne doplnky dokážu niekedy oživiť aj úplne obyčajné auto. Samozrejme s mierou :-).

Poďme sa teraz pozrieť na produkty Hofele Design po motorickej stránke. K peknému autu bezpochyby patrí aj pekný a hlasný, športový výfuk. Hofele ponúka pre potencionálnych zákazníkov buď koncovky výfukov alebo celé výfukové systémy. V rámci koncoviek je na výber spomedzi duplex alebo samostatných výfukov, taktiež dohora zahnuté „DTM“ alebo oválne tvary. Všetky sú antikorozné brúsené s chrómovým vzhľadom.

Pokiaľ ide o celé výfukové systémy, jedná sa buď o dvojitý vývod, po jednej koncovke "Fat Boy" z ocele po stranách, spolu s nerezovým tlmičom a príslušenstvom potrebným pre montáž alebo o štvoritý vývod, po dve koncovky na stranách. Toto vám určite zaručí skvelý zvuk a nejaké tie „koníky“ navyše.

Ukážky niektorých výfukových systémov a koncoviek:Svätou pravdou je, keď niekto povie, že disky tvoria základ pri ďalšej prípadnej úprave auta. Disky hrajú pri vzhľade auta nesmierne dôležitú úlohu takisto, ako napríklad skalpel pri operácii. Hofele Design na to myslel a zaradil do svojej ponuky hneď tri druhy diskov. Jedná sa o:

20-palcové disky „Largo“ , 17-palcové „Turbo-R“ , 18-palcové „Edition 6“

preview
preview
previewNeoddeliteľnou súčasťou športového auta je športový podvozok. Aj na to mysleli úpravcovia z firmy Hofele Design a pripravili preto sadu tlmičov a vynutých pružín. Tie zaručia zníženie svetlej výšky auta o 3045 mm. To zabezpečí vynikajúcu stabilitu aj v tých najextrémnejších zákrutách.

SHOWCARS Z PRODUKCIE HOFELE


Doteraz sme sa zaoberali repertoárom produktov tejto nemeckej tuningovej firmy. Ale čo keby sme sa pozreli na ich finálne úpravy vozidiel. Predstavíme si ich autá, lepšie povedané Showcars, ktorými sa Hofele Dizajn prezentuje vo svete.

Malé letné žihadlo – GOLF III


VW Golf 3 Cabrio
Prvým predstaveným Showcar je VW Golf III Cabrio. Auto malé, svižné a hlavne dobre vyzerajúce. Generácia trojkovej rady je aj po toľkých rokoch neustále populárna a obľúbená medzi toľkými fanúšikmi štyroch kolies. Keď sa k tomu ešte pridá platená strecha, hneď je o čosi krajšie.

Je vidieť, že si úpravcovia dali na tomto aute záležať. Hneď pri prvom pohľade naň je jasné, že je inšpirované novým a tak populárnym Golfom V GTI. Je to hneď jasné pri pohľade na prednú časť. Predný nárazník je tvarovaný podľa nárazníka Golfu GTI päťkovej rady.

Charakteristické sú bočné otvory potiahnuté čiernou mriežkou s integrovanými hmlovkami a typická GTI predná maska spolu so stredovou časťou nárazníka, ktoré sú v inej farbe než karoséria, čiže čiernej. Nejde si nevšimnúť červený lem vnútra masky, ktorý je symbolom každého GTI-čka. Taktiež sériové predné svetlomety boli vymenené za číre s tzv. „Angel eyes“, ktoré poznáme z bavorákov.

Bočné prahy sú poňaté v štýle decentnosti, ale zato vôbec neuberajú na agresivite tejto úpravy.

Zadný nárazník bol prispôsobený dvom koncovkám výfuku, vykukujúcich v spodnej časti nárazníka. Jedná sa o dvojitý vývod nerezového výfuku „Fat Boy“ s tlmičom. Ten sa ideálne hodí ku krivkám zadnej časti a celkovému charakteru úpravy. Aj zadné svetlá boli vymenené za číru optiku, ktorá dodáva šmrnc tomuto autíčku.

Netreba zabudnúť ani na športový podvozok a disky firmy Hofele. Tie sú 17-palcové lúčovité. Úpravcovia snáď už ani nemohli vybrať lepšie.

Dobrý ťah bol zvolený aj na lakovaní. Rozhodli sa pre červeno-čiernu kombináciu predelenú ostrými hranami, ktoré pripomínajú tri špice. Tak isto aj predná kapota je dvojfarebná pričom kopíruje krivky idúce od prednej masky. Vzadu a po bokoch si môžme všimnúť logá firmy Hofele Design.

Taktiež interiér prešiel zmenou v podobe dravých, červeno-čiernych kožených športových sedadiel FK-Automotive, chrómových doplnkov na palubnej doske, rukoväte a obruče riadiacej páky, pedálov a netreba zabudnúť ani na imitácie hliníkových kobercov.

Treba povedať, že týmto autom sa firma Hofele Design môže bez obáv predstavovať.

Pár obrázkov VW GOLF 3 Cabrio:Nadupaný drobec – AUDI TT


VW Golf 3 Cabrio
Od predstavenia tohto športiaka uplynul už nejaký ten rôčik (konkrétne 8), ale aj napriek tomu je tento voz neustále žiadaný a obdivovaný zároveň. Ukazuje, ako by malo vyzerať športové auto v malom „obale“. Pri pohľade naň zvonku začne človek rozmýšľať, čo mu toto „stvorenie“ ponúkne.

Dlho však neostane na pochybách, keď sa dozvie, že toto autíčko v sebe skrýva športového ducha a dynamiku, v kombinácii s bezpečnosťou a dravým výkonom.

Hofele sa pustili do tohto TTčka nekompromisne a pripravili preňho poriadne dravú modifikáciu.

Predný nárazník typu „GT“ je spojený s „V8“ maskou s chrómovým lemom, čím je dosiahnutý extrémne vyzývavý vzhľad prednej časti. Nárazník má po bokoch dva veľké otvory, ktoré privádzajú chladný náporový vzduch ku predným kotúčom, zároveň sú na konci zakryté čiernym ťahokovom.

Štýl sa takto upravenej prednej časti nedá zaprieť a privádza človeka na iné myšlienky.

Bočné prahy sú síce sériové, ale do vena dostali rozširovacie nástavce nad zadné blatníky spolu s otvorom, ktorý slúži ako dekor. Nič „veľké“, ale zato veľmi efektné.

Prahy sa plynule napájajú na zadný rozšírený nárazník, ktorý je v spodnej časti upravený tak, aby spod neho mohli „vykúkať“ športové double-duplex koncovky výfuku.

Posledným krokom tejto úpravy bolo zadné športové krídlo, ktoré sa dodáva v dvoch variantoch. Buď ako lišta s označením „Turbo“ alebo ako klasické krídlo na dvoch podstavcoch typu „Sport“. V obidvoch prípadoch dostane auto ten nezameniteľný šmrnc a „vôňu“ športového auta.

Auto sa pritom nesie na majestátnych Hofele-Design "Largo-RS 20" diskoch.

Je jasné, že toto je len zlomok z umenia úpravcov firmy Hofele Design, a ak sa chete dozvedieť a uvidieť viac, hor sa do Nemecka alebo na www.hofele.com :-).

Front bumper „GT“ – Audi TTMedzi ďalšie produkty firmy HOFELE patria zrkadlá:

preview
preview
previewMedzi ďalšie produkty firmy HOFELE patria aj svetlá:

Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov HOFELE si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Na záver pár obrázkov firmy HOFELE:Čo vravíte na kvalitu spracovania výrobkov značky Hofele? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Viac informácií k týmto produktom firmy Hofele vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 38838x    hodnotenie: 113/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt