support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Hofele Design Audi Q7 – Full Option ! logo audi

Hofele Design Audi Q7 – Full Option !

05.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Z istých dôvodov sú na svete obľúbené vozidlá typu SUV. Netreba tu rozvádzať, prečo je tomu tak, každý určite pravdu vie. Ide o to, že aj keď sú tieto autá oproti bežným o poznanie väčšie, neznamená to, že sa ich úprava, resp. tuning netýka. Práve naopak, tieto vozy sú veľmi vyhľadávané a obľúbené medzi tuningovými firmami. Po svete jazdí už nejedno vytunené Porsche Cayenne či VW Touareg. Čím ďalej, tým viac, takýchto úprav stále pribúda. Veď si priznajme, obrovské auto s perfektným dizajnom, krásnym prevedením, je lákavé azda pre každého. Až tak veľmi, že tuningové firmy sa po čase vracajú k modelom, pre ktoré už nejaký ten tuningový balík vydali. Jednou takouto firmou je aj nemecký úpravca vozidiel Audi, VW a Porsche, Hofele Design, ktorý sa spätne vrátil k úprave monštruózneho Audi Q7. Na svete je tak druhý stylingový paket, s označením „Full Option“.

AUDIQ7


Audi Q7 je na svete už nejaký ten čas, no nedá sa povedať, aby mu na sláve nejako rapídne ubúdalo. Práve naopak, vďaka svojím na prvý pohľad veľkým rozmerom s masívnym a strach naháňajúcim čumákom, extra výkonným motorom a luxusným A6-kovým interiérom je toto auto na prvých miestach v rebríčku obľúbenosti. K tomu je potrebné prirátať luxusné pohodlie, vysoký stupeň bezpečnosti, veľmi príťažlivý dizajn a rodinný miláčik je na svete. A to sme ešte nespomenuli výkonový potenciál tohto „maznáčika“ :-D.
Automobilka pre svoj model ponúka na výber spomedzi piatich motorov, z ktorých sa patrí spomenúť ten najsilnejší. Ide o osemvalcový benzínový 4,2-liter s technológiou FSI a pohonom všetkých kolies Quattro, ktorý hravo vyvinie maximálny výkon 350 koní (257 kW) s výraznými 440 Nm. Pripravte sa na poriadny zážitok z jazdy a zároveň pripravte svoju peňaženku, pretože „mestská“ spotreba 19,5 litra nie je zanedbateľná :-D.

Fotogaléria Audi Q7:


Krátka video prezentácia sériového auta AUDI Q7:HOFELE DESIGN AUDI Q7 FULL OPTION


Audi Q7 Hofele Design
S pribúdajúcim časom sa tuningové doplnky viditeľne zdokonaľujú. Lepšie povedané, ich dizajnové prevedenie je o niečo „vyššie“, čo je výsledkom neúnavnej práce dizajnérov a vývojárov. Nový tuningový paket pre Audi Q7 od firmy Hofele Design je ale skutočnou lahôdkou.

EXTERIÉR
Stylingový kit "Full Option" sa skladá z množstva doplnkov exteriéru. Začneme v prednej časti, kam putoval zbrusu nový predný nárazník. Charakteristický je dvojicou veľkých, zaujímavo tvarovaných otvorov, ktoré sú oproti sérií o poznanie väčšie. Ako výplň poslúžil šedý ťahokov s veľkými okami. Zaujímavým prvkom je aj „nadstavba“ nárazník a v podobe dvoch bočných spojlerov s otvormi, medzi ktorými je umiestnený štýlový kryt motora. Navyše, bočné malé otvory obsahujú štvoricu prídavných Hella svetiel, z ktorých je pár hmlových a pár rohových. K paketu tiež patrí maska chladiča, ktorá je viac než exkluzívna. Je identická s maskou z modelu A8, S8, resp. W12 a zdobená je chrómovým lemom, doplnená o chrómovú mriežku, vyplňujúcu samotný otvor masky. Poslednou zastávkou v prednej časti bol výduch kapoty, ktorý je síce nie príliš výrazný, no jeho umiestnenie má svoje opodstatnenie.

Takáto zmena tejto Q-sedmičky ozaj prospela a vykľulo sa z nej oveľa viac, než len klasické SUV.

Úprava sa dotkla aj bočnej časti vozu, kam pribudli decentne tvarované bočné prahy, ktoré majú integrované otvory v ich zadnej časti. V kombinácii s prídavnými lemami blatníkov, chrómovými lištami karosérie a takisto chrómovými lemami okien je táto modifikácia perfektným spestrením celkového dizajnu auta.

Úplnou novinkou je aj zadný nárazník, ktorý sa od toho sériového podstatne líši. Okrem toho, že je znížený, do stredu mu pribudla ochrana podvozku, a po stranách boli integrované podlhovasté, exoticky tvarované koncovky výfuku. Novinkou je aj zadné krídlo umiestnené nad piate dvere, ktoré autu dodáva akési športové čaro.

Audi Q7 Hofele Design
Úpravcovia sa zamerali aj na podvozok tohto nemalého tátoša. Ten dostal športové pružiny, ktoré auto znížili o výrazných 40 mm. Ku slovu sa hneď dostali rozširovacie podložky, ktoré sú kombinované s krásnymi 22-palcovými, päťlúčovými diskami „Reverso-22 Anthracite“ s rozmermi 10Jx22“. Tie sú obuté do slick pneumatík značky Pirelli s rozmerom 295/30 R 22. Dizajn kolies je ozaj úchvatný a dokonale sa hodí k celkovému dizajnérskemu prevedeniu auta.

INTERIÉR
Úpravca sa o interiérových zmenách príliš nezmienil, no jedno je isté, zákazník sa môže tešiť na nový interiér v podaní materiálov ako karbón, koža a exotické drevo.

PERFORMANCE
Poslednou súčasťou je tuning motora, resp. zvýšenie jeho výkonu. Možno zlou správou je, že úprava motora sa týka len „najslabšieho“ z ponúkaných agregátov. Zatiaľ. Konkrétne sa jedná o trojlitrový turbodízel so sériovým výkonom 233 koní a točivým momentom 500 Nm. Tomu úpravcovia dodatočnými úpravami zvýšili výkon na povšimnuteľných 280 konských síl580 Nm.Hofele Design Audi Q7 Full Option:Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov HOFELE si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Staršie recenzie o Hofele Design produktoch:

Hofele Design Hofele Design Hofele Design


Aký je váš názor na bodykit Full Option od Hofele Design pre SUV značky Audi Q7 ?


Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy HOFELE, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

HOFELE TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8723x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt