support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Audi Q7 –  tuning od Hofele Design ! logo audi

Audi Q7 – tuning od Hofele Design !

06.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Masívne autá pred niekoľkými rokmi neboli príliš v kurze. Horšie ovládateľné, resp. sa horšie s nimi pohybovalo v hustej premávke a častokrát to ani s ich spotrebou nevyzeralo ružovo. Našťastie doba pokročila (bohužiaľ ceny tiež :( ) a dnes sa nájde viac jednotlivcov, ktorí si zadovážia auto väčších rozmerov. Pod slovným spojením „väčších rozmerov“ máme na mysli Audi Q7.

Auto robustné, výkonné a navyše skvelo vyzerajúce, ktoré vás veľmi ľahko vyzve na súboj. Ale častokrát sa stáva, že aj takto namakané auto má nejaké tie, môžme to nazvať, nedostatky, resp. chýba mu ten správny šmrnc. Práve v takýchto prípadoch na scénu prichádzajú ladičské, resp. tuningové firmy. Ich úlohou je zvýrazniť už aj tak vyzývavé auto a vyhovieť tak akejkoľvek sorte zákazníkov. Predstavujeme vám nemeckého tuningového profíka Hofele Design a ich ďalšiu obeť - Audi Q7.

AUDI Q7


Nie je to tak dávno, čo bol tento zatiaľ posledný prírastok do rodiny Audi predstavený širokej motoristickej verejnosti a už sa teší obľube azda každej vekovej kategórie, väčšmi strednej generácie. Nové Audi Q7 v sebe skrýva niečo, čo vyžaruje enormnú silu už pri prvom pohľade naň. Je to spojenie luxusu, užitočnosti, dynamiky a sily. Predstavuje luxusné rodinné kombi v spojení so športovým SUV (napríklad sériové 20-palcové disky), čo je veľká výhoda na automobilovom trhu v rámci konkurencie.

Je nad slnko jasné, že automobilka Audi vybaví svojho nového kráľa niečím „veľkým“. Reč je o motorovej výbave, ktoré je v tomto prípade nie veľmi bohatá na možnosti výberu, ale zato ponúka veľmi veľa. Buďme konkrétni, do Q7-čky sa montujú dva motory, jeden diesel a druhý benzín. V obidvoch prípadoch sa jedná o pohon všetkých kolies Quattro. Pokiaľ ide o dízel, jedná sa o 6-valcový vidlicový motor TDI s objemom 3 litre, preplňovaný turbodúchadlom, s technológiou common-rail druhej generácie, ktorý dosahuje výkon 233 koní (171 kW). „Benzín“ je pre fanúšikov športovej jazdy trochu väčším lákadlom. V tomto prípade sa jedná o 8-valcový vidlicový motor FSI s objemom 4,2 litra a výkonom 350 koní (257 kW) pri 6800 ot./minútu. To už je čo povedať!

Fotogaléria Audi Q7:


Krátka video prezentácia sériového auta AUDI Q7:AUDI Q7 HOFELE DESIGN


Audi Q7 Hofele Design
U Hofele sme zvyknutí na odvážny a nebojácny prístup k ladeniu, resp. úpravám sériových vozidiel. Výrazný, no zato dostatočne decentný tuning ich posúva v imaginárnom rebríčku naj tuningových firiem stále vyššie a vyššie. Neveríte? Nech sa páči, Audi Q7 v podaní tejto nemeckej firmy.

Tento najnovší balíček úprav odštartoval zbrusu nový predný nárazník. Síce sa zakladá na tom sériovom, no značná časť bola modifikovaná. Konkrétne sa jedná o bočné otvory, ktoré boli v tomto prípade zväčšené a vyplnené čiernou mriežkou. No aj napriek tejto, možno radikálnej, zmene ostali zvýraznené kontúry týchto otvorov, ba čo viac, dokonale kopírujú vzhľad predných svetlometov, len v trochu väčšom podaní.

Pozmenená bola aj spodná časť nárazníka, v zmysle pridania dvojice úzkych otvorov (opäť je výplň ťahokov) s integrovanou štvoricou okrúhlych svetiel (dve do hmly a dva klasické denné) a pribudla aj maximálne štýlová hliníková ochrana podvozka. Zabudnúť nesmieme ani na do oči bijúcu chrómovanú mrežovitú masku chladiča, ktorá je, ako sme v prípade automobilky Audi zvyknutí, poriadne natiahnutá. Dokonalé spojenie krásy a zmyslu pre dokonalosť.

To, že táto úprava je určená pre poriadneho borca svedčí aj predná kapota upravená firmou Hofele. Obohatená bola o dvojicu podlhovastých výduchov na okrajoch kapoty a taktiež o jeden centrálny, pomerne veľký výduch v podobe vypuklej časti. Takto si toto auto určite získa ešte väčší rešpekt svojho okolia.

Audi Q7 Hofele Design
Decentne, ale priamo. Takto by sa dal charakterizovať krok, kedy boli osadené nové bočné prahy. Maximálne decentné, no dostatočne efektné na to, aby zaujali. V ich zadnej časti je osadená dvojica otvorov, potrebných na prívod vzduchu k zadným brzdám.

Predposlednou súčasťou tohto tuningového balíka pre toto monštrum je upravený zadný nárazník, resp. jeho spodná časť. Zvýraznená je vďaka dlhému otvoru umiestnenému v strede upravenej časti, ktorý je potiahnutý tmavou mriežkou a samozrejme taktiež vďaka páru otvorov, ktoré slúžia ako „bydlisko“ pre dvojicu dizajnovo nádherných koncoviek výfuku.

Úpravcovia nezabudli ani na hliníkovú tabuľu chrániacu podvozok. Čo na to poviete? Podľa mňa maximálne štýlová úprava, ktorá sa perfektne hodí k celkovému charakteru tejto mašiny. Hofele Design sa opäť ukázal svetu.

Celé toto dielo uzatvárajú 10-lúčové „Largo-RS 20disky, obuté do nízkych „profilákov“.Fotogaléria Audi Q7 v úprave od Hofele Design:Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov HOFELE si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Staršie recenzie o Hofele Design produktoch:

Hofele Design Hofele Design Hofele Design


Aký je váš názor na tuning od Hofele Design pre Audi Q7 ? Prosím, hlasujte:


Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy HOFELE, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

HOFELE TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Audi tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14319x    hodnotenie: 30/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt